Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Клокване на процесор Intel Core quad Q8200

D101149

Препоръчан отговор

Здравейте! Искам да ви попитам как се клоква този процесор или изобщо дали има опция за клокване и какво може да стане ако се клокне?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Когато   някой реши да си клоква процесора  трябва да погледне няколко неща :

1. Има ли  достатъчно мощен охладител за процесора

2. С какво захранване е

3. Дънната платка  позволява ли  фини настройки за клока

4. Каква рам памет има

5. Във кутията има ли достатъчен въздушен поток  да се охлаждат останалите компоненти.

След което ако има всичките тия неща сяда и започва леко полеко  да повишава честотата и да тества  по 2-3 часа най малко след всяка стъпка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи ако реша да си клоквам процесор, който е 2.33 ще ми трябва нещо повече от стандартно охлаждане на интел + поне 1 вентилатор 120мм в кутията (с 4 гб рам съм)... Но разбрах, че клокването скъсява живота на процесора особенно ако е като моя дето е на 5 години  :D
П.П 500 вата захранване

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обема на паметта  няма никакво значени за клока.а са важни таймингите на които може да работи.  Един  охладител  за тоя процесор ще ти  струва около 50 лева. Дъното  ако ти е някое хубаво със P45 или  P35 чипсет  ще може и да се пробваш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обема на паметта  няма никакво значени за клока.а са важни таймингите на които може да работи.  Един  охладител  за тоя процесор ще ти  струва около 50 лева. Дъното  ако ти е някое хубаво със P45 или  P35 чипсет  ще може и да се пробваш.

Дъното ми е гигабайт, но модела не мога да ти го кажа. компютърът е купен през 2009 година.. Процесора при максимум натоварване е 45 градуса  повече не съм дигал.. Имайки предвид, че играех BF3 + stream и ми дига 45 градуса

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дъното ми е гигабайт, но модела не мога да ти го кажа. компютърът е купен през 2009 година.. Процесора при максимум натоварване е 45 градуса  повече не съм дигал.. Имайки предвид, че играех BF3 + stream и ми дига 45 градуса

Дъната на Gigabyte имат много добър раздел в БИОС-а за клокване, но ако дъното е такова, че да позволява. Ще се наложи да си отвориш кутията и да прочетеш какъв е модела и след това да потърсиш в Youtube някое клипче как се настройват нещата, защото само с вдигане на честотата не става ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване