Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с оувърклок на GT 730

pi4a7a

Препоръчан отговор

Започнах да я оувърклоквам (Gigabyte GeForce GT 730), стигнах до някъде, но напрежението ме спъна, заключено е, някой да си има напредстава как да се отключи? Търсих из разни форумчета ама явно не намерих решение?

post-349717-0-42894400-1417220226_thumb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да прикачиш картинка от Nvidia Inspector или GPU-Z? Така може да се види на какво ядро е картата (Fermi или Kepler) и какъв bios editor ти е нужен, за да се редактира напрежението. Обаче го има риска нещо да се обърка и според мен е по-добре да я клокваш без редактиране на напрежение. Като гледам картинката в първия пост и характеристиките от Geeks3D, най-вероятно да е с GF108, т.е. Fermi, обаче не знам дали ще работи с Fermi Bios Editor.

И да добавя, че в MSI Afterburner по подразбиране опцията за контрол на напрежението не е включена.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Без да завиша напрежението няма да мога да изкарам всичко от нея.

И да, това с контрола на напрежението в настройките го бях включил, но никаква промяна. Пробвал съм и с други програми но не става също.

post-349717-0-09455400-1417260615_thumb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване