Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Въпрос относно TP-Link WDR3600

Препоръчан отговор

Имам следният рутер от година и нещо вече и нямам никакви проблеми, но когато искам да споделя файл през харда закачен към него отсрещната страна задължително трябва да има потребителско име и парола. Има ли вариант примерно с DD-WRT или OpenWRT да се прескочи тоя момент?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Погледнете настройките на споделяне в уеб интерфейса. Ако имате предвид FTP, можете да добавите анонимни потребители да могат да достъпват.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Четиво

Четиво
На картината от втората връзка махни отметката от
Access shared storage with password

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Погледнете настройките на споделяне в уеб интерфейса. Ако имате предвид FTP, можете да добавите анонимни потребители да могат да достъпват.

За FTP става въпрос, но никъде не виждам такава фукция. Имам само опция да добавя потребител и парола и правомощия. По скоро ми трябва нещо, като тип Google drive, който има линк към файла да може да го тегли.

Четиво

Четиво

На картината от втората връзка махни отметката от

Access shared storage with password

Отметката е махната, но като влизам в FTP ми иска потребителско име и парола.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За FTP става въпрос, но никъде не виждам такава фукция. Имам само опция да добавя потребител и парола и правомощия. По скоро ми трябва нещо, като тип Google drive, който има линк към файла да може да го тегли.

Отметката е махната, но като влизам в FTP ми иска потребителско име и парола.

СТраница 66 от ръководството, никъде не се споменава потребител!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

СТраница 66 от ръководството, никъде не се споменава потребител!!!

Добре, че си спрял до там. С тоя коментар никак не си полезен. Може да видиш няколко страници надолу какво пише.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре, че си спрял до там. С тоя коментар никак не си полезен. Може да видиш няколко страници надолу какво пише.

1. Ако желаете помощ от този форум е добре да оставите настрана този тон

2. Явно не може да имате анонимен достъп. Но можете да пробвате да достъпите папките със следното URL: ftp://username:[email protected]

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1. Ако желаете помощ от този форум е добре да оставите настрана този тон

2. Явно не може да имате анонимен достъп. Но можете да пробвате да достъпите папките със следното URL: ftp://username:[email protected]

Не аз го започнах този тон, темата ми е дали с DD-WRT или OpenWRT нещата ще са различни. Понеже не мога да огранича, кой потребител, кои папки може да види, а на мен ми трябват повечето. Когато искам да споделя определ файл да не се бърникат из останалите неща.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не аз го започнах този тон, темата ми е дали с DD-WRT или OpenWRT нещата ще са различни. Понеже не мога да огранича, кой потребител, кои папки може да види, а на мен ми трябват повечето. Когато искам да споделя определ файл да не се бърникат из останалите неща.

С OpenWRT може да се направи анонимен сървър: http://diantokam.blogspot.com/2012/11/openwrt-proftp-server.html

Но за такъв с аутентикация там се искат повече неща, проверете какво може и какво не:

http://proftpd.org/docs/howto/Authentication.html

П.П. И това, което искате идва малко много за един маршрутизатор

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С OpenWRT може да се направи анонимен сървър: http://diantokam.blogspot.com/2012/11/openwrt-proftp-server.html

Но за такъв с аутентикация там се искат повече неща, проверете какво може и какво не:

http://proftpd.org/docs/howto/Authentication.html

П.П. И това, което искате идва малко много за един маршрутизатор

Мерси за по-конкретният отговор. Какъв смисъл, че иде малко много? Аз FTP сървъра го ползвам, когато ми трябва някой документ и много рядко променям споделените файлове да дам достъп на някой друг. Той няма да е 24/7 онлайн и някой да тегли :).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за по-конкретният отговор. Какъв смисъл, че иде малко много? Аз FTP сървъра го ползвам, когато ми трябва някой документ и много рядко променям споделените файлове да дам достъп на някой друг. Той няма да е 24/7 онлайн и някой да тегли :).

Смисъла е че такава функционалност (достъп с акаунти и анонимен) може да дойде в повече на маршрутизатора (като функционалност). Все пак това устройство има друга основна задача :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Смисъла е че такава функционалност (достъп с акаунти и анонимен) може да дойде в повече на маршрутизатора (като функционалност). Все пак това устройство има друга основна задача :)

Така е, за това се замислям дали има смисъл да се занимавам, когато ми се наложи ще го променям. За сега това е рутера, от който съм най-доволен дори с фабричен фирм. Успява да поддържа 4 лаптопа и 2-3 телефона 24/7, също така доста се тегли доста информация и си е стабилен.

Благодаря за информацията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така е, за това се замислям дали има смисъл да се занимавам, когато ми се наложи ще го променям. За сега това е рутера, от който съм най-доволен дори с фабричен фирм. Успява да поддържа 4 лаптопа и 2-3 телефона 24/7, също така доста се тегли доста информация и си е стабилен.

Благодаря за информацията.

Щом това е само допълнителна функционалност, която не е важна до такава степен по-добре не пипайте нищо

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване