Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, от доста време си карам с една Нокия от 2000 година и досега не съм имал "смарт" телефон. Нямам никакъв опит и се надявам да хвана някоя коледна промоция през декември.
Бюджетът ми е 300 лева максимум. 
Ще съм благодарен на всеки отделил малко време да ми обясни какво е това "смарт" телефон.
Ще се използва за стандартните неща като слушане на музика, приложения и телефонни разговори :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да избереш Galaxy s2 plus, Galaxy Grand duos,s3 mini, разбира се има още много (визирам Lumia, някое HTC или Sony).Тези 3 телефона отгоре са за около 300 лв. (зависи къде търсиш, аз гледам в технополис).

Първите два са по 300 лв. и имат сходни параметри:

-1 гъба рам (имал съм досег до s2 plus 2 пъти с 2ма различни приятеля и 1 път с Grand, винаги гледам колко е Рама и се оказва ,че е 804 мб)

-Двуядрен процесор на 1.2 GHz

8 mpx камера с автофокус

ANDROID 4.2.2 Jelly Bean

Основните разлики са:

Екрана на S2 plus e Amoled и логично трябва да е по добър

-екрана на S2 plus е 4.3 инча

-на Grand пък е 5 инча (което си дава плюс ако гледаш филм или предпочиташ по-голям екран, и обратното)

И двата няма да получат актуализация на Android-ите си.

За S3 mini няма особено мнение ,но и той има добри характеристики.

Като цяло "смарт" телефоните имат повече функций, глезотий и джиджи-биджита, с нормална употреба (т.е. 1-2 часа браузване, 1-2 часа игри, фейсбук и музика на средна светлина батерията може да те изкара ден, ден и половина)

Ако си вземеш смартфон трябва да си направиш някакъв план за 3G мобилни данни, те не са много скъпи, един хубав план с около 350-500 MB ти излиза около 10 лева на месец( зависи къде търсиш, защото във всеки оператор са различни)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от nedqlkow
      Здравейте колеги,
      след като колата, която имах до момента(и първа такава в живота ми) приключи своят жизнен цикъл преди около месец, за втори път съм във филма с намирането на нов автомобил. В рамките на този един месец разгледах немалко коли, предимно такива в автокъщи и ситуацията е меко казано трагична - абсолютни трошки с милион забележки, които разбира се никой не ти казва по телефона, виждаш ги на място. Лошото е, че не живея в София и всеки път ми се налага да отида на оглед, респективно да мина 150 км в двете посоки, за да видя нещо, което просто не си струва да гледам. Най-пресният пример е да се "пропусне" да ми се каже по телефона, че въпросната кола е с отрязан катализатор или да бръкна в ауспуха на бензинова кола и да има половин сантиметър чернилка. Както и да е, по темата.
      Нагледах се на всякакви трошляци и вече сериозно се замислям за покупка на нова кола или кола от оказион, случаи при които поне мога с малко по-голяма сигурност да предположа, че няма да се набия на нещо, което е умряло в някоя автоморга в Австрия/Италия/Германия и нашите са го докарали за продажба тип "качваш се и караш". Малко по-детайлно и за очаквания, бюджет и прочие.
      Все още доизбистрям окончателните параметри, но към момента спокойно бих могъл да направя една първоначална вноска от порядъка на 7-8000 лева и съответно да разсроча на лизинг останалата част от сумата и да си я плащам на вноски. Това при вариант покупка на нов автомобил или на оказионен такъв, който е малко по-евтин от новия и също се предлага на разсрочено плащане. Целта ми е след като направя първоначалната вноска, да ми се върже месечна такава не по-голяма от 200-250 лева, което пък според моите сметки ме класира във вариант на автомобил с цена не по-голяма от 22-23 хиляди лева.
      Разбира се, вариантът с покупка на употребяван автомобил от собственик(за предпочитане) или от автокъща си остава съществуващ, като там бих казал, че мога да отделя нещо от порядъка на 10-12000 лева.
      Относно техническите параметри на самия автомобил, изискванията ми не са кой знае колко. Единственото нещо, което не търпи коментар е автоматичната скоростна кутия. Първият ми автомобил беше с такава, следващият също ще бъде. Ако имам възможност да избирам, бих избрал бензинова кола, но това не означава, че отписвам дизелите. Предпочитам също да не е малка, тоест по-скоро бих купил седан или SUV, отколкото хечбек.
      Е, да видим какво мислите. Ще съм благодарен на всеки коментиращ :)
    • от shokoladovispageti
      Шофирам от няколко години и вече ми дойде време за собствена кола.
      Първата ми основна дилема е дали да е компактен хечбек като например Toyota Auris/Corolla или да е по-голяма кола, за предпочитане комби/MPV, с място за крака отзад (не само за куче), както и повечко багажник - конкретни модели, които ми харесват, са BMW 320i комби (E36), Toyota Avensis комби, Toyota Corolla Verso, Peugeot 306 комби. Разглеждам модели, произведени от 2003 до 2010 (изключае горкото бемве, там моделите са от '95 и '97). 
      Една от основните причини да искам автомобил е, за да мога да пътувам повече и да ходя напред-назад. Допълнително към това искам просто да мога да съм много мобилен в спешни ситуации. Не смятам да го използвам като основно ежедневно превозно средство. 
      Не ми пука за това как вози и колко е лъскава. BMW-то е в листата просто защото много харесвам естетиката на E36. Даже едно такова бемве ме зариби по идеята изобщо да имам автомобил. За жалост много трудно се открива такова, а и има неприятния дефект да ръждясва.
      Търся по-скоро прагматична кола, която да не носи много главоболия. Да има приличен разход и достъпна поддръжка/поправка. Опитвам се да вляза в бюджет около 7500лв само за автомобила.
      Клоня към бензинови двигатели по три причини - защото са по-чисти, може лесно да се монтира газово (стига да не е много малък моторът, нали?) и се поддържат по-евтино от дизеловите.

Предвид потреблението ми смятате ли, че има смисъл да търся голям автомобил? Можете ли да дадете мнения от опит или слухове по гореизброените модели или пък да препоръчате нещо сходно? Много ли съм смотан за тоя форум т.е. да си вземам ли колелото и да се махам оттук? Мерси много, оценявам всякакви отзиви. 😚
      P.S.: Допълнително се сетих, че 1-2ма души ми споменаха за Opel Astra като добър вариант както хечбека, така и комбито (пак модели 2003-2008)
    • от meccho
      Здравейте, първо искам да се извиня, ако темата ми не е в най-подходящият раздел.
      Проблемът ми е следният:
      Искам да пусна музика от телефона и тя да се слуша през лаптопа. Знам, че това може да случи чрез bluetooth. Телефонът ми е samsung galaxy a30s, а лаптопът е с windows 10.  Когато инсталираха windows-а той дойде с вграден bluetooth. Т.е. не е с допълнителен адаптер. Проблемът е че, когато се опитам да свържа двете устройства излиза проблем. Сдвояват се, но като пробвам да свържа телефона с лаптота, излиза "неуспешно свързване". И има единствено функцията "използвайте за повиквания". Драйверите са ми инсталирани, няма нови актуализации, но не става. Пробвах да свържа телефона с windows 7 и нямаше проблем, сдвоиха се. После свързването беше успешно и ставаше да се пусне музика и да се слуша на лаптопа. Но с моя, който е с windows 10 нещо не се получава. Пробвах съвети от интернет, да изключа bluetooth, да го рестартирам, но това не оправи проблема. Искам да кажа, че може да се праща от лаптопа на телефона, както и от телефона на лаптопа през bluetooth без проблем файлове.
      Затова искам да попитам, дали нещо има, което може да се пробва? Дали не трябва да се свали някакъв плъгин, понеже не излиза въобще функцията "аудио" , докато, когато пробвах на онзи с windows 7, излезе?
      И втори въпрос, има ли друг метод, с който може да се стриймва музика от телефона на компютъра освен чрез bluetooth. Чрез USB или WI-FI, понеже в интернет не открих информация?
      П.П. Благодаря предварително!
    • от Polina Gencheva
      Здравей те първо искам да се извиня че ви занимавам с тези неща и второ ако има правописни или други грешки защото не живея в България и не съм много добре с писането от няколко години живея в друга държава и ми трябват съвети как да се държа и така подобни че да ми е както в БГ И благодаря предварително.
    • от Turbocrusher SL
      Здравейте колеги, 
      На скоро си купих Huawei Nova 5t. След около месец употреба започна да излиза някаква черна линия отгоре до долу на екрана. Много е тънка и изчезва след около 5-10 мин. Появява се след около 3-4 часа. Питах тук-там и някои твърдяха, че проблема е в екрана, докато други твърдяха, че е в софтуера. Искам и вашето мнение по въпроса и ако имате идеи за решение на проблема. 
      Благодаря предварително ! 
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване