Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Помощ с задача в c++

luda4et0o

Препоръчан отговор

Условието е следното : Въведете елементите на масив А с n на брой реални числа. Декларирайте още два масива - съоветно С и D. Използвайки указатели, запишете в С всички положителни елементи на A, а в D - всички отрицателни.

Правя програмата но при изхода ми излизат някви странни символи моля помогнете долу съм дал как съм я направил аз

#include<iostream>
#include<string>
using namespace std;    
int main()
{
    double    A[30];
    double  B[30];
    double  C[30];
    int n;
    int j=0;
    int k=0;

do
        {
        cout<<"vavedi n=  :";
        cin>>n;

}
        while (n<1||n>30);
        cout<<"vuvedete "<<n<<"na broi chisla"<<endl;
        for(int i=0;i<n;i++)
            {
                cout<<"vuvedi element";
                cin>>A;
            }

for(int i=0;i<n;i++)
            {

if(A>0)
            {
                B[j]=A;
                j+=1;
            }
            if(A<0)
            {
                C[k]=A;
                k+=1;
            }
            }
            for (int m=0;m<j;m++)
            {
                cout<<"polojitelnite chisla sa "<<B[j];

}
            for(int p=0;p<k;p++)
            {
                cout<<"otricatelnite chisla sa:"<<C[k];
            }
            system("pause");
            return 0;
}

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нормално, на B[j] и на C[k] още няма присвоена стойност, а и броят на числата всъщност не е B[j] и C[k], a j и k.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване