Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Цялостно водно охлаждане

Asen Georgiev

Препоръчан отговор

Искам да махна въздушното защото ми писна от шума който прави.Става въпрос за цялостно дори и на захранването ако е възможно.Видео Nvidia GTX 770,процесор I-5,захранването трябва да го погледна,но сега несам си в България.Ако може и на него ще се постарая да намеря някой да го види.Мисля че е излищно да казвам че трябва да е тихо.Пиша сега тъй като скоро се връщам и искам да поръчам частите да са там като се прибера.Може да е и от ЕБАИ,Амазон...Разполагам с до 400-450 лева,ако наистина си заслужава до 550.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Парите са малко за това което искаш. Може да се инвестира в напълно безшумно захранване (безвентилаторно).

Може да се направят и други подобрения но не и това което си представяш.

Захранването -> Официалната страница -> Ревю

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Парите са малко за това което искаш. Може да се инвестира в напълно безшумно захранване (безвентилаторно).

Може да се направят и други подобрения но не и това което си представяш.

Захранването -> Официалната страница

Ок за захранването,но мисля че най много шум идва от видеото.Също процесора?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искам да махна въздушното защото ми писна от шума който прави.Става въпрос за цялостно дори и на захранването ако е възможно.Видео Nvidia GTX 770,процесор I-5,захранването трябва да го погледна,но сега несам си в България.Ако може и на него ще се постарая да намеря някой да го види.Мисля че е излищно да казвам че трябва да е тихо.Пиша сега тъй като скоро се връщам и искам да поръчам частите да са там като се прибера.Може да е и от ЕБАИ,Амазон...Разполагам с до 400-450 лева,ако наистина си заслужава до 550.

Така,няма нужда от никакви водни,просто купуваш тази кутия и за шум забравяш...

Друг въпрос е ако ти е раздрънкано захранването и е някакво китайско слагаш това и също забравяш за шум.Това захранване е в случай,че не правиш клокове...Друг вариант е ако просто вентилаторите са ти раздрънкани взимаш 2 от тези и си свиркаш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така,няма нужда от никакви водни,просто купуваш тази кутия и за шум забравяш...

Друг въпрос е ако ти е раздрънкано захранването и е някакво китайско слагаш това и също забравяш за шум.Това захранване е в случай,че не правиш клокове...Друг вариант е ако просто вентилаторите са ти раздрънкани взимаш 2 от тези и си свиркаш.

Захранването е добро просто сега немога да се сетя какво точно е.Знам че беше Corsair 650W,но модела немога да се сетя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Захранването е добро просто сега немога да се сетя какво точно е.Знам че беше Corsair 650W,но модела немога да се сетя.

корсар 650 вата може да значи и VS650,което си е чист боклук за мен...Ако  е RM или CX нещо от този сорт,абе всичко освен VS на корсар е добре.Be quiet! са много тихи,а ако искаш да е фанлес,по-добре да е от сисониците с платинен сертификат и хибриден режим.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ок за захранването,но мисля че най много шум идва от видеото.Също процесора?

Охладител за процесора -> Официалната страница -> Ревю

Кутията е от голямо значение какъвто и охладител да вземеш заради размерите и начина на монтаж.

Принципно тия на въздух са по-добър вариант сравнение с някое "водно" за 100 / 200 лв.

пс. Видеокартата кой точно модел е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

корсар 650 вата може да значи и VS650,което си е чист боклук за мен...Ако  е RM или CX нещо от този сорт,абе всичко освен VS на корсар е добре.Be quiet! са много тихи,а ако искаш да е фанлес,по-добре да е от сисониците с платинен сертификат и хибриден режим.

Ок,но както казах най много шум идва от видеото.Захранването беше към 160 лева или нещо такова ако помага.За модела казах незнам.

Охладител за процесора -> Ревю

Кутията е от голямо значение какъвто и охладител да вземеш заради размерите и начина на монтаж.

Принципно тия на въздух са по-добър вариант сравнение с някое "водно" за 100 / 200 лв.

Фанлесс харесва ми.Захранването ясно.Остава видеото,което е и най-проблемно.

Сащо да кутията ми е скапана.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ок,но както казах най много шум идва от видеото.Захранването беше към 160 лева или нещо такова ако помага.За модела казах незнам.

Фанлесс харесва ми.Захранването ясно.Остава видеото,което е и най-проблемно.

Сащо да кутията ми е скапана.

Кажи абсолютно всички компоненти от-до,за да можем да ти помогнем и да не купиш нещо,което не ти трябва...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Охладител за процесора -> Официалната страница -> Ревю

пс. Видеокартата кой точно модел е?

Както казах несам в БГ и немога да кажа абсолутно точно модели но изглежда така :)http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814121770

Кажи абсолютно всички компоненти от-до,за да можем да ти помогнем и да не купиш нещо,което не ти трябва...

Важи по горе казаното :).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кутията -> Официалната страница

пс. Видеокартата на Асус не е шумна проблема е в охладителя на процесора, захранването и перките на кутията.

Ако кутията е с горен монтаж на захранването това допълнително вдига шума както и ако перките и са с малък диаметър.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кутията -> Официалната страница

пс. Видеокартата на Асус не е шумна проблема е в охладителя на процесора захранването и перките на кутията.

Ако кутията е с горен монтаж на захранването това допълнително дига шума както и ако перките и са с малък диамет

Перките са 120-мм и са 5 на кутията и да с горен е,но кутията която си предложил ми идва малко скъпа.Компромисен вариянт?До към 150-160 долара.

До тук се спирам на http://www.pazaruvaj.com/ventilatori-c3094/noctua/nf-p12-pwm-p68191285/#opisaniehttp://www.amazon.com/Thermalright-HR-22-Cooler-Intel-Socket/dp/B00P1KFOEQ/ref=sr_1_18?s=pc&ie=UTF8&qid=1418414316&sr=1-18 Остава кутия и може би фанлесс захранване за коледен подарък :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Охладителя може и да е проблем в малка кутия. По-добре смени кутията после мисли за охладител и накрая за захранване.

Смяната на кутията ще намали шума дори само заради уплътненията а по-добрите перки и въздушен поток ще доведат

до намаляне на оборотите на тези на захранването (щом е отгоре се пържи), видеокартата и процесора. 

Като смениш охладителя (вече ще се събира всякакъв) шума ще падне още и накрая захранването след което ще спиш като къпан.  ;)

пс. Разгледай тези кутии но гледай внимателно какво събират и предлагат. Оная съм ти я предложил понеже се купува до живот и не я мислиш повече.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Перките са 120-мм и са 5 на кутията и да с горен е,но кутията която си предложил ми идва малко скъпа.Компромисен вариянт?До към 150-160 долара.

До тук се спирам на http://www.pazaruvaj.com/ventilatori-c3094/noctua/nf-p12-pwm-p68191285/#opisaniehttp://www.amazon.com/Thermalright-HR-22-Cooler-Intel-Socket/dp/B00P1KFOEQ/ref=sr_1_18?s=pc&ie=UTF8&qid=1418414316&sr=1-18 Остава кутия и може би фанлесс захранване за коледен подарък :)

Ако захранването ти е TX/CX/RM/AX изобщо няма смисъл да го сменяш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Охладителя може и да е проблем в малка кутия. По-добре смени кутията после мисли за охладител и накрая за захранва

Има ли по евтин вариант от кутията която си преложил?200$ малко скъпичко ми идва само за кутия.Например http://nikem-bg.net/computer-components/CM-SILENCIO-650-PUREпредложена от monicho

Ако захранването ти е TX/CX/RM/AX изобщо няма смисъл да го сменяш.

Идва ми в главата мисъл за СХ,но несъм сигурен.Например http://nikem-bg.net/computer-components/CM-SILENCIO-650-PURE

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има ли по евтин вариант от кутията която си преложил?200$ малко скъпичко ми идва само за кутия.

Идва ми в главата мисъл за СХ,но несъм сигурен.

CX са хубави,но скъпи за това,което предлагат,но все пак стават,те не са и шумни,тоест ако е такова няма смисъл да го сменяш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има ли по евтин вариант от кутията която си преложил?200$ малко скъпичко ми идва само за кутия.Например http://nikem-bg.net/computer-components/CM-SILENCIO-650-PUREпредложена от monicho

Идва ми в главата мисъл за СХ,но несъм сигурен.Например http://nikem-bg.net/computer-components/CM-SILENCIO-650-PURE

Тази предложената от мен се води шумоизолирана и има разни допълнителни капаци.С нея нещата би трябвало да се нормализират,а ако някой вентилатор се е раздрънкал в кутията може и от него да идва шума,друг вариант е ако ти е шумно да вземеш някой Aftermarket охладител,с него положението ще е по-тихо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване