Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Търсене в база от данни (Visual Basic 2013)

nigj18

Препоръчан отговор

Здравейте!

От известно време правя една задача на VB 2013.Задачата представлява нещо като речник(Съдържа голяма част от патологиите на няколко анатомични системи).Съответно проекта съдържа 4 категории,но при всяка категория търсенето и дизайна е един и същ.

Използвам база от данни - Аccess.Реших да използвам точно този тип,защото единствено този тип база от данни ми е познат.

7779835I.jpg

Има 2 текстбокса , листбокс и т.н.

Листбокса съм го запълнил с данни не чрез код,а от "Designer" ,където в Data Source посочвам колоната със заболяванията.Когато се пише текст в текстбокса за търсене ,се намира съвпадащо заболяване и то се "подчертава".

Спецификацията на заболяванията съм въвел ръчно в процедурата на кликване на бутона Search 

/

ElseIf TextBox1.Text = "Junctional rhythm" Then

TextBox2.Text = "Junctional rhythm describes an abnormal heart rhythm resulting from impulses coming from a locus of tissue in the area of the atrioventricular node,the junction between atria and ventricles...."

/

И така ръчно са написано спецификациите на всяко заболяване.Въпросът ми е възможно ли е да се избегне ръчното въвеждане и то да се направи чрез някаква заявка и БЕЗ използването на DataGriedView.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване