Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Нова конфигурация бюджет до 1400 лв.

Препоръчан отговор

Здравейте момчета . Въпроса ми е следния . Мога ли да подновя частите на компютъра и да ми кажете с коя част мога да започна първо , второ , трето понеже нямам възможност да ги сложа наведнъж нещата и да ми кажете кои части съвпадат точно  .   ;) Давам моята конф. и конф. която искам да сложа  :)  Мерси предварително .

AMD Athlon™ 64 X2  Dual Core Processor 3800+ 2.01 GHz

Ram  : 2 GB

Video card : Nvidia GF 7300

Процесор Intel® Core™ i5-4690 3.3GHz, Haswell, 6MB, Socket 1150, Box7  ,  90 W     
RAM PAMET  Kingston 8GB, DDR3, 1333Mhz, HYPERX FURY                               
Cooler Master B700 V2  Номинална мощност:  700 W -                                 
ASUS GTX750TI-OC-2GD5, 2GB, GDDR5   , minimum 500 W                              
Дъннa платкa ASROCK B85M  PRO 3                                  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 1 470.96 лв. с ДДС
Ако 70 лева отгоре са ти много ще сложим i5 4690 от тук.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Каква е цялата конфигурация? Ако можеш да използваш хард/кутия/захранване ще имаш възможност да вземеш по-добри части или просто да си спестиш някакви пари! Монитора също е важно да го знаем! Ако е малък с ниска резолюция, то карта от среден/висок клас е абсолютно ненужна. 

Не е балансирана конфигурацията, която си показал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пишат се постове папагалската и без да се чете.

За подмяна на платформата

1. Първо ти трябва дъно, процесор, рам, захранване. С по малко неща в случая няма да стане. Евентуално ако имаш читаво захранване но хич не ми се вярва. Направи си сметката колко пари ще ти излязат тези неща и когато ги имаш, при желание се консултирай вече за конкретни части.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 1 470.96 лв. с ДДС
Ако 70 лева отгоре са ти много ще сложим i5 4690 от тук.

Супер , благодаря много ! Ъъ няма нужда да питам дали ще ми тръгват всички игри , предполагам , че да :) Колкото за видео картата  , монитора ми е слаб syncmaster 943 samsung 50000:1 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Супер , благодаря много ! Ъъ няма нужда да питам дали ще ми тръгват всички игри , предполагам , че да :) Колкото за видео картата  , монитора ми е слаб syncmaster 943 samsung 50000:1 

Ами с този монитор абсолютно всяка игра тръгва,но ако ще взимаш по-хубав монитор с 1080p ще ти трябва видеокарта с повече видеопамет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пишат се постове папагалската и без да се чете.

За подмяна на платформата

1. Първо ти трябва дъно, процесор, рам, захранване. С по малко неща в случая няма да стане. Евентуално ако имаш читаво захранване но хич не ми се вярва. Направи си сметката колко пари ще ти излязат тези неща и когато ги имаш, при желание се консултирай вече за конкретни части.

Разбрах . Добре благодаря много ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разбрах . Добре благодаря много ;)

Да,между другото имаш хард от предишния компютър и ако имаш какъв е той ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Харда ми е слаб 250 гб. , ама както викаш трябва първо процесор да си звема и от там вече другите работи . Въпроса ми е дали , ако закупя горе посочения просец ще съвпадне с тази конфигурация с която съм вмомента . 

Нито в новата нито в старата споменаваш за хард диск - да не забравиш и него в сметките, ако твоят е от ерата на АТА.

Да ата ми е 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не си ме разбрал. Нищо от споменатото в старата ти конфигурация не е "съвместимо" с новата. Затова купуваш всичко накуп или не купуваш нищо докато не събереш пари. Няма смисъл да вземеш процесор и да го държиш в шкафа, другия месец дъно, после рам....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Харда ми е слаб 250 гб. , ама както викаш трябва първо процесор да си звема и от там вече другите работи . Въпроса ми е дали , ако закупя горе посочения просец ще съвпадне с тази конфигурация с която съм вмомента . 

Брат,какво питаш точно не ти разбирам...Като не знаеш какво означават някои неща не ги използвай,защото ни подвеждаш...Слаби хардове няма,има бавни и куп неща още,ако те интересува ще ти обясня на ЛС...Първо процесор ако вземеш сокетите няма да съвпаднат,тоест не можеш да го сложиш на това дъно,тоест не поддържа твоята DDR2 памет,също пак се направи на ударен като ти се каза да кажеш какъв ти е харда ATA/SATA,защото ако е SATA ще можеш да го използваш и на новата машина,а в бъдеще ще си купиш по-хубав.Ако искате да ви се помага няма как да стане без да знаем какъв ти е наличния хардуер,периферия и монитор,не можем да гадаем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване