Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

DDR и DDR2 как да подкараме на двуканален режим?

Ivanov IP

Препоръчан отговор

Проблема ми е сления разполагам с дъно поддържащо DDR2 със 4 слота. На три от тях съм сложил по една плочка от 1 GB DDR2, но CPU-Z ми казва че паметта ми работи в едноканален режим, защо?

Вече съм имал подобен проблем с друго дъно когато ползвах само една плочка от 2 GB DDR2 и го реших като поставих още една плочка в другия слот, едва след тази операция рамта  ми подкара в двуканален режим.

Някой по-компетентен може ли да помогне с идея защо със 3 заети слота пак ми върви едноканално рамта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защото плочките трябва да са 2x2  . Със 1 или  3  няма да мине номера. Виж,че слотовете не случайно са с различни цветове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване