Премини към съдържанието
BAZZINGA

Изключване и рестарт на компютъра

Препоръчан отговор

Здравейте,от доста време се чудя дали да пиша и днес се реших.Проблемът е такъв че когато компютърът на сестра ми не се ползва естествено отива в спящ режим,но нищо помръдване на мишката го съживява,нито натискане на клавиш.Баща ми понеже е голям професор си го цъка от копчето за включване и става така че известно време не иска да се буутва.Нито BIOS,нито Windows,нито нищо.Преди спря интернета и рестартирах модема,при което компютърът пак се изключи.Опитах се да го включа и пак същото,неще та неще.Сега пък тръгва но от време на време или се рестартира или изключва,екрана премигва и показва че видеодрайвърите не отговарят и т.н. Ще преинсталирам драйвърите пък ще видим какво ще стане,но вие да имате някакви идеи?Че това което най-мразя е бащата да ми пили на главата.

P.S. Забравих да спомена че имаше екран с опции и препоръчително беше да избера опцията Startup Repair,но естествено бащата си помисли че с рестарт ще се оправи.Та дали нещо не се е объркало в Windows-а?

Редактирано от BAZZINGA (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,от доста време се чудя дали да пиша и днес се реших.Проблемът е такъв че когато компютърът на сестра ми не се ползва естествено отива в спящ режим,но нищо помръдване на мишката го съживява,нито натискане на клавиш.Баща ми понеже е голям професор си го цъка от копчето за включване и става така че известно време не иска да се буутва.Нито BIOS,нито Windows,нито нищо.Преди спря интернета и рестартирах модема,при което компютърът пак се изключи.Опитах се да го включа и пак същото,неще та неще.Сега пък тръгва но от време на време или се рестартира или изключва,екрана премигва и показва че видеодрайвърите не отговарят и т.н. Ще преинсталирам драйвърите пък ще видим какво ще стане,но вие да имате някакви идеи?Че това което най-мразя е бащата да ми пили на главата.

P.S. Забравих да спомена че имаше екран с опции и препоръчително беше да избера опцията Startup Repair,но естествено бащата си помисли че с рестарт ще се оправи.Та дали нещо не се е объркало в Windows-а?

Сменете драйверите както за видеото така и на мрежовата карта, която ползвате. Може да проверите за подути (изтекли) кондензатори по дъното, захранването и видеото

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, ще сме по полезни и ако кажете ОС и конфигурацията :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.