Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Искам да свържа рс с тв чрез длна, но не се получава. Имам Nero Home Media 4 и с ЛГ тв си става. Шервам си цяла папка с филми и през плеъра на тв си ги пускам. Сега искам да го направя с тв Panasonic AS650, но не ми се получава. Вижда сървъра вижда основни папки, отивам до папка movieи когато я отворя, за да избера папка със съответния филм ми казва че няма връзка със сървъра.

Кажете как са го направя. Искам да си споделя папка и през плеъра да си пускам филми. Ако може и стрийминг от пц пак става, понеже суб на плеъра са много малки.

Ако предложите програми, дайте малко инфо как се работи с тях.

Благодаря ви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Искам да свържа рс с тв чрез длна, но не се получава. Имам Nero Home Media 4 и с ЛГ тв си става. Шервам си цяла папка с филми и през плеъра на тв си ги пускам. Сега искам да го направя с тв Panasonic AS650, но не ми се получава. Вижда сървъра вижда основни папки, отивам до папка movieи когато я отворя, за да избера папка със съответния филм ми казва че няма връзка със сървъра.

Кажете как са го направя. Искам да си споделя папка и през плеъра да си пускам филми. Ако може и стрийминг от пц пак става, понеже суб на плеъра са много малки.

Ако предложите програми, дайте малко инфо как се работи с тях.

Благодаря ви.

В www.setcom.bg ще намериш подробна информация - има такава тема.Ползвай програмата "Домашний медиа-сервер".Аз я ползвам вече 5 години.В сайта на програмата има и указания за настройка.

В Калдата може да намериш програмата "Universal Media Server".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз я инсталирах, но нещо не мога да се ориентирам с нея

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.youtube.com/watch?v=DR82SU7keNI#t=0

https://www.youtube.com/watch?v=KNbaRai5cAU#t=14

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видях клиповете. Правилно съм направил и преди това нещата, но е искала да се сканира добавената папка, за да я качи на сървъра, обаче остава проблема със субтитрите. Правя нещата както са показани, но не ги изкарва!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се занимавай с бъгавото Nero Home Media и разни сложни и прехвалени сървъри.

LG си имат прекрасен софт за целта - LG Smart Share

Успех! :go ahead:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каквото и да правя субтитрите не тръгват, нито с LG Media Share, нито с Медиа сървър. Моля помагайте. Телевизора е Panasonic AS650. Имам ЛГ, което не е смаръ, но има DNLA и без проблеми си гледах шернати филми през Nero Home. Тука защо е толкова усложнено незнам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое му е сложното.Направи ли си настройките за субтитрите както са показани в единия от клиповете (именно за субтитрите има показано къде и какво да отметнеш)? Субтитрите с еднакви имена ли са и в отделна папка със самия филм?

Не си писал какъв филм пускаш, но ако е 3D и субтитри  са idx няма да ти се показват!

С тази програма на моя Panasonic нямам проблем.Не, че я ползвам, но и сега и сега си стои инсталирана (ползвам я рядко за преглед на снимки например) но дори и сега пуснах филм за проба (пак) и всичко си е ОК.Настройките на програмата съм ги правил по клиповете!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направил съм ги. Нещата се получиха след като зададох да чете всички файлове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое му е сложното.Направи ли си настройките за субтитрите както са показани в единия от клиповете (именно за субтитрите има показано къде и какво да отметнеш)? Субтитрите с еднакви имена ли са и в отделна папка със самия филм?

Не си писал какъв филм пускаш, но ако е 3D и субтитри  са idx няма да ти се показват!

С тази програма на моя Panasonic нямам проблем.Не, че я ползвам, но и сега и сега си стои инсталирана (ползвам я рядко за преглед на снимки например) но дори и сега пуснах филм за проба (пак) и всичко си е ОК.Настройките на програмата съм ги правил по клиповете!

А има ли начин да се пусне 3D филм със субтитри и какво разширение трябва да са те? До сега не съм гледал филм 3D със суб и ми е интересно, не че съм гледал и без суб на ТВ де.

Как да си подредя по азбучен ред филмите или музиката през тази програма? Сега ги сортира по не знам и аз какъв критерии.

Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...А има ли начин да се пусне 3D филм със субтитри...

Благодаря.

Офф има начини, ма не съм се занимавал!Зависи от сървъра, телевизора (какво чете като формати) и т.н.т и т.н.т!Казах, че последната ми грижа е DLNA, камо ли за 3D.Толко ли нямаш начин да свържеш това PC с Телевизора с HDMI и да не се занимаваш с глупости?

Ако все пак ти се занимава чети тук-последните няколко  страници са мисля достатъчни!Ако ти се играе пробвай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой може ли да предложи друг сървър, който да подкара суб на ТВ Panasonic? Медиа сървъра товари страшно много процесора на РС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.