Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Свързване на ТВ с РС чрез DLNA

Препоръчан отговор

Здравейте. Искам да свържа рс с тв чрез длна, но не се получава. Имам Nero Home Media 4 и с ЛГ тв си става. Шервам си цяла папка с филми и през плеъра на тв си ги пускам. Сега искам да го направя с тв Panasonic AS650, но не ми се получава. Вижда сървъра вижда основни папки, отивам до папка movieи когато я отворя, за да избера папка със съответния филм ми казва че няма връзка със сървъра.

Кажете как са го направя. Искам да си споделя папка и през плеъра да си пускам филми. Ако може и стрийминг от пц пак става, понеже суб на плеъра са много малки.

Ако предложите програми, дайте малко инфо как се работи с тях.

Благодаря ви.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Искам да свържа рс с тв чрез длна, но не се получава. Имам Nero Home Media 4 и с ЛГ тв си става. Шервам си цяла папка с филми и през плеъра на тв си ги пускам. Сега искам да го направя с тв Panasonic AS650, но не ми се получава. Вижда сървъра вижда основни папки, отивам до папка movieи когато я отворя, за да избера папка със съответния филм ми казва че няма връзка със сървъра.

Кажете как са го направя. Искам да си споделя папка и през плеъра да си пускам филми. Ако може и стрийминг от пц пак става, понеже суб на плеъра са много малки.

Ако предложите програми, дайте малко инфо как се работи с тях.

Благодаря ви.

В www.setcom.bg ще намериш подробна информация - има такава тема.Ползвай програмата "Домашний медиа-сервер".Аз я ползвам вече 5 години.В сайта на програмата има и указания за настройка.

В Калдата може да намериш програмата "Universal Media Server".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Видях клиповете. Правилно съм направил и преди това нещата, но е искала да се сканира добавената папка, за да я качи на сървъра, обаче остава проблема със субтитрите. Правя нещата както са показани, но не ги изкарва!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз я инсталирах, но нещо не мога да се ориентирам с нея

Не се занимавай с бъгавото Nero Home Media и разни сложни и прехвалени сървъри.

LG си имат прекрасен софт за целта - LG Smart Share

Успех! :go ahead:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и да правя субтитрите не тръгват, нито с LG Media Share, нито с Медиа сървър. Моля помагайте. Телевизора е Panasonic AS650. Имам ЛГ, което не е смаръ, но има DNLA и без проблеми си гледах шернати филми през Nero Home. Тука защо е толкова усложнено незнам

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кое му е сложното.Направи ли си настройките за субтитрите както са показани в единия от клиповете (именно за субтитрите има показано къде и какво да отметнеш)? Субтитрите с еднакви имена ли са и в отделна папка със самия филм?

Не си писал какъв филм пускаш, но ако е 3D и субтитри  са idx няма да ти се показват!

С тази програма на моя Panasonic нямам проблем.Не, че я ползвам, но и сега и сега си стои инсталирана (ползвам я рядко за преглед на снимки например) но дори и сега пуснах филм за проба (пак) и всичко си е ОК.Настройките на програмата съм ги правил по клиповете!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кое му е сложното.Направи ли си настройките за субтитрите както са показани в единия от клиповете (именно за субтитрите има показано къде и какво да отметнеш)? Субтитрите с еднакви имена ли са и в отделна папка със самия филм?

Не си писал какъв филм пускаш, но ако е 3D и субтитри  са idx няма да ти се показват!

С тази програма на моя Panasonic нямам проблем.Не, че я ползвам, но и сега и сега си стои инсталирана (ползвам я рядко за преглед на снимки например) но дори и сега пуснах филм за проба (пак) и всичко си е ОК.Настройките на програмата съм ги правил по клиповете!

А има ли начин да се пусне 3D филм със субтитри и какво разширение трябва да са те? До сега не съм гледал филм 3D със суб и ми е интересно, не че съм гледал и без суб на ТВ де.

Как да си подредя по азбучен ред филмите или музиката през тази програма? Сега ги сортира по не знам и аз какъв критерии.

Благодаря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...А има ли начин да се пусне 3D филм със субтитри...

Благодаря.

Офф има начини, ма не съм се занимавал!Зависи от сървъра, телевизора (какво чете като формати) и т.н.т и т.н.т!Казах, че последната ми грижа е DLNA, камо ли за 3D.Толко ли нямаш начин да свържеш това PC с Телевизора с HDMI и да не се занимаваш с глупости?

Ако все пак ти се занимава чети тук-последните няколко  страници са мисля достатъчни!Ако ти се играе пробвай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване