Премини към съдържанието
nordland22

Как да сменя directx 11 с directx 9 на Windows 7

Препоръчан отговор

Здравейте!Имам няколко игри(FlatOut,Call of duty),които не тръгват на Уиндоус 7 с който съм на лаптопа IBM Thinkpad T60.Един приятел ми каза,че трябва да си инсталирам Directx 9 и щели да тръгнат.Добре,тегля си Directx 9 и си го инсталирам,но игрите така и не искат да тръгнат,дори не стартират???Преди няколко месеца в един сервиз ми бяха инсталирали Directx 9 и всичко беше ок докато не си направих преинсталация.И сега проблема пак е налице!Или аз не инсталирам драйвера правилно или трябва нещо допълнително да се настрои на Уиндоус-а.Може би някак си трябва да "покажа" на Уина да ползва Direct 9 вместо 11,които се инсталира по подразбиране,но пък игрите не тръгват.Ще ми са нужни съветите ви!Моля!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това Т60 с коя видео карта е?

Редактирано от ined (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой точно ДХ 9 инсталирате? Защото има няколко версии, различаващи се по време на излизане и по възможности. Освен това има и пълна версия, включваща обновеният DX 9.0c, плюс още доста библиотеки.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това Т60 си е доста дърто да го мъчиш с такива игри особенно ако е и с интелската карта.

Няма никакъв проблем.FlatOut вървеше идеално преди преинсталацията.Да процесора е intel core duo2 2600 2.3 GHz и видео Radeon 1400X

Кой точно ДХ 9 инсталирате? Защото има няколко версии, различаващи се по време на излизане и по възможности. Освен това има и пълна версия, включваща обновеният DX 9.0c, плюс още доста библиотеки.

Кой точно?Нямам представа!Тегля от сайта на Direct,стартирам програмата,пита ме "искате ли да позволя на тази програма да промени някои настройки",натискам да,след това се появява "програмата се инсталира" и накрая затварям.Това е.

Изтеглих файла и го разархивирах на работния плот.Сега там си имам rar файлове.Кой от тях и как да инсталирам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, дайректа е отроче на M$ и аз линка съм го дал от там. Не съм обърнал внимания API-то да си има собствен сайт. 

Изтеглих файла и го разархивирах на работния плот.Сега там си имам rar файлове.Кой от тях и как да инсталирам?

На страницата на майкрософт, ако я поразгледате си има постъпкови указания какво се прави

1. Изтегляне. 2. Еди какво си и така нататък с 3;4;5. Никак не са сложни.

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, дайректа е отроче на M$ и аз линка съм го дал от там. Не съм обърнал внимания API-то да си има собствен сайт. 

Моя грешка...Сега кой от всичките да инсталирам?Има около 50 папки rar формат.От august 2004 до dec 2006...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя грешка...Сега кой от всичките да инсталирам?Има около 50 папки rar формат.От august 2004 до dec 2006...

Няма ли сетъп файл някъде. Всичко се инсталира.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=8109

това е последната версия DX

а за игрите които не вървят в Win 7,  свойствата на ехе файла > съвместимост > Windows Xp SP3 и трябва да е готов

Например аз играя TZAR с Win7 с тези настройки и този DX 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.