Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Python Kivy аддон за ViM

TheSmoKeR

Препоръчан отговор

Здравейте

Отскоро почнах да разучавам Kivy и понеже vim ми е любимия редактор/IDE,се нуждая от някакъв аддон който да поддържа поне syntax highlight и intendation за .kv файловете.Пък ако има и autocomplete ще е златен :) Намерих само този,който просто украсява кода.Но проблема е че при мен целият код е в червен нюанс.Предполагам поради Numix темата на Ubuntu.

Ето как изглежда:

vim.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм по vim-а но...,

1. Пробвай като смениш темата за vim, защото сега редактора ползва твоята тема на терминала, която ползва тези грозни numix цветове.

2. Или просто смени темата на терминала..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма нужда от plugin за това - файла ми изглежда като YAML .

1. В vimrc добавяш следният ред

au BufEnter     *.kv setf yaml

2. За по-добър indentation добави в същия файл следните редове

set shiftwidth=4
set tabstop=4
set smartindent

3. Autocomplete vim си има - ето ти и по-сносен вариант, който работи с TAB. Отново добавяш в vimrc

set complete=.,k            " Autocomplete search in current  only AND dictionary( Ctrl+N ) in current file
set ic                      " Ignore case when search
function! Tab_Or_Complete() " Autocomplete works with TAB when inserting a word
  if col('.')>1 && strpart( getline('.'), col('.')-2, 3 ) =~ '^\w'
    return "\<C-N>"
  else
    return "\<Tab>"
  endif
endfunction

:inoremap <Tab> <C-R>=Tab_Or_Complete()<CR>

На Ubuntu vimrc файла трябва да ти е с път /etc/vim/vimrc

Ако го няма - търси в home директорията ти

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм по vim-а но...,

1. Пробвай като смениш темата за vim, защото сега редактора ползва твоята тема на терминала, която ползва тези грозни numix цветове.

2. Или просто смени темата на терминала..

Благодаря.А как мога да сменя цветовата схема на vim само за определен тип файлове?Например тия .kv?Или например за питонските файлове.Отскоро съм в тоя отбор :)

Няма нужда от plugin за това - файла ми изглежда като YAML .

1. В vimrc добавяш следният ред

au BufEnter     *.kv setf yaml

2. За по-добър indentation добави в същия файл следните редове

set shiftwidth=4
set tabstop=4
set smartindent

На Ubuntu vimrc файла трябва да ти е с път /etc/vim/vimrc

Ако го няма - търси в home директорията ти

Благодаря.

au BufEnter *.kv setf yaml свърши работа.С опция set smartindent разлика не забелязах.

Ето съдържанието на моят .vimrc файл :

syntax on
filetype indent plugin on
set tabstop=8
set expandtab
set shiftwidth=4
set softtabstop=4

execute pathogen#infect()

au BufEnter    *.kv setf yaml
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето тук - има подобно питане, но едва ли е възможно да ползваш определена цветова схема само за дадени файлове, или даден програмен език.

Може например, да превключваш темите когато си искаш, но във vim не знам как става това, трябва да се разтърсиш.

Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Напиши в vim

:help colo

И примерно избираш elflord , пак в vimrc

au BufEnter     *.kv :colorscheme elflord

Ето тук - има подобно питане, но едва ли е възможно да ползваш определена цветова схема само за дадени файлове, или даден програмен език.

Може например, да превключваш темите когато си искаш, но във vim не знам как става това, трябва да се разтърсиш.

Поздрави!

Ето пример в предишния ми пост че може

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Напиши в vim

:help colo

И примерно избираш elflord , пак в vimrc

au BufEnter     *.kv :colorscheme elflord

Ето пример в предишния ми пост че може

Получи се,благодаря.Между другото тук намерих доста голям избор от цветови схеми :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от pandaxx
      Здравейте, 
      Търся човек, който може да напише задачка на Python. Имам много на брой sql файлове с CREATE TABLE statement-и и от тях трябва да взема определени полета и да генерирам с тях json файлове. Не много сложна задачата, но аз съм съсвсем нова в програмирането и не ми остава много време за да я напиша. Повече информация за задачата ще дам като се разберем.
      Благодаря предварително :)
    • от dream3dprint
      Здравейте. Наскоро намерих много полезен ад он за тубата. Казва се Youtube color filters - https://chrome.google.com/webstore/detail/youtube-colors-filters/ojgmbbegpppllieiibjipgbpbnmonofi

След като го инсталирате, отваряте тубата, натискате на ад-она и така ще може да регулирате  brightness, contrast, saturation и други. Пробвах го и наистина прави чудеса. Досега все едно съм гледал тубата 10 нива надолу.
    • от tulpn
      Здравейте, формата ми съдържа 3 радио-та и ми трябва информация за това кое от тях е избрано и въз основа на тази ситуация искам да return-на на потребителя определена страница (1.html, 2.html и т.н.). 
      Пробвах това решение: https://stackoverflow.com/a/31663422/ , но стигнах до там и зацепих.
      Функцията винаги влиза в else и ми дава "error".

app.py > 
      from flask import Flask, render_template, url_for, flash, redirect, request from flask_wtf import Form, FlaskForm, form from wtforms import RadioField, widgets, Form, StringField, TextAreaField, PasswordField, validators app = Flask(__name__) app.config['SECRET_KEY']='development' @app.route("/home") @app.route("/") def home():     return render_template("home.html") @app.route("/about") def about():     return render_template("about.html") @app.route("/handle_data", methods=['POST']) def handle_data():     if request.method == 'POST':         option = request.form['options']         if option == option[0]: # тук мисля че греша, не знам как да го направя по-правилно              return render_template("about.html")         else:             return "error" if __name__=='__main__':     app.run(debug=True)  
      home.html > 
      <form name="myForm" action="/handle_data" method="POST" >     <p>     <input type="radio" id="option1" name="options" value="option1"> Option1 </input><br>     <input type="radio" id="option2" name="options" value="option2"> Option 2 </input><br>     <input type="radio" id="option3" name="options" value="option3"> Option3 </input><br>     <p>     <input type="submit" value="Submit">     </p> <form>

• от eklerche
      Здравейте!
      Понеже съм доста начинаеща в сферата на програмирането, ви моля за помощ! 
      Малко ми е  трудно да ви обясня задачата, но ще прикача курсовата си работа. Като за начало искам да ви попитам как мога да направя прозорец, който да отговаря само на размерите 500х500, 700,700 или 900х900, а ако се въведе друга големина, да изпише, че трябва да се въведе валидно число?
      Благодаря ви предварително, мили хора!

pycoursework.pdf
    • от MirenaB
      Здравейте,
      Организира се хакатон за създаване на Booking Engine с парични награди в София (награда за 1во място е над 3000 лева). 
      Хакатонът ще се състои на 2-4 ноември
      Ако се интересувате, запишете участието си чрез регистрация на уебсайта https://staykeepers.com/hackathon
      Повече информация може да намерите във фейсбук: https://www.facebook.com/events/328339337761893/
      Поздрави
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване