Премини към съдържанието
Bandle

Бърниках в биос и компютърът не пали

Препоръчан отговор

Здравейте. Процесорът ми е AMD Athlon x2 4400. Вдигах някакви честоти в биос, без да знам какво правя. След рестарт всички вентилатори се въртят, но периферията не работи, пищялката не пищи и компа не тръгва. Какво мога да направя сам? Да пробвам ли нещо от темата "компютърът не пали", или да го нося на сервиз?

Ако трябва да кажа дъното кажете, просто сега съм от телефон и ми е трудно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Процесорът ми е AMD Athlon x2 4400. Вдигах някакви честоти в биос, без да знам какво правя. След рестарт всички вентилатори се въртят, но периферията не работи, пищялката не пищи и компа не тръгва. Какво мога да направя сам? Да пробвам ли нещо от темата "компютърът не пали", или да го нося на сервиз?

Бъркал си значи ...

Щом нямаш втори компютър сервиз ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Пробвай да го доразвалиш. Виж какво си написал:  "Вдигах някакви честоти в биос, без да знам какво правя".  Сега единственото, което трябва да си сигурен че знаеш, е да посетиш сервиз. Чувал ли си приказката, че от всяка върба не може да се направи свирка? 5115

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отвори кутията, на дъното има една батерия, това е батерията на биоса. Махни батерията за 30 минути, сложи я отново, пусни компютъра и би трябвало да тръгне.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отвори кутията, на дъното има една батерия, това е батерията на биоса. Махни батерията за 30 минути, сложи я отново, пусни компютъра и би трябвало да тръгне.

Като е изключил и кабелите на захранваннето от дъното.

Във захранваннето остава минмилаен волтаж, минимален, но достатъчен да задържи настройките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Огромно благодаря! Сега пиша от въпросния компютър. Бях го отписал вече.Това ми е за урок, но човек докато не скапе нещо, не се научава.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Огромно благодаря! Сега пиша от въпросния компютър. Бях го отписал вече.Това ми е за урок, но човек докато не скапе нещо, не се научава.

Да не забравиш да си настроиш отново часът и датата.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.