Премини към съдържанието
Sharpirate

Забавяне работата на системата след добавянето на РАМ

Препоръчан отговор

Добър вечер, доскоро разполагах с 2 gb DDR2 553mhz, но скоро си добавих още 4 gb DDR2 553mhz, след което преминах от 32 битов Windows 7 към 64 битов такъв. И от самата преинсталация усещам забавяне на системата, главно при игрите. От закупуването до сега, също така започнах да се интересувам от Linux и много често трих, създавах дялове, тоест играх си с харддиска. Въпросът ми е възможно ли е от добавянето на рамта и ръчкането на харддиска, системата да показва забавяне (главно при игрите)? Може и да си въобразявам, но реших да питам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо се уверете,че всичките 6 ГБ рам са действащи.

Не пречи да минете едно тестване с програмката memtest86 .Колкото повече тествате,толкова по-добре.

Едно такова тестване можете да направите и на диска,с програмата HDTune.

Вижте и как са температурите.В покой и натоварване.

Пък може и от Уиндоус-а който сте инсталирал да е всичко,особено ако е самоделка.

Кажете все пак,каква е пълната ви конфигурация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Производителноста на машината не се определя само от RAM. Добавянето на RAM на стара машина няма как да я накара да "лети", а това и съчетано с 64 битов Win.......???? Т.е. "колкото и пари да хвърлите в тунинговането на Трабант, то никога няма да го превърнете във Ферари"

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо проверете дали паметта работи в двуканален режим. Възможно е въпреки еднаквата честота, поради различният обем, компановкана чиповете, или други несходства на модулите, да се ползвате в момента от едноканален достъп. Това може да е причина за осезаемо забавяне на системата. Други възможни проблеми, са използуването на нови драйвери...за относително стари компоненти. Компаниите оптимизират драйверите си за по-старите си модели видеокарти до определен момент, което повишава качеството на игра(главно като увеличава броя FPS). Обаче тези компании нямат сметка това да продължава вечно. Все пак те произвеждат нови модели видеокарти, които трябва да се продават. Така че, след определено време по-новите драйвери за по-старите модели видеокарти започват да носят намаление вместо подобрение в процеса на проиграване на игри и такива които преди това с  по-старите драйверни версии са вървели с голям комфорт, започват да вървят все по-тегаво.

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо проверете дали паметта работи в двуканален режим. Възможно е въпреки еднаквата честота, поради различният обем, компановкана чиповете, или други несходства на модулите, да се ползвате в момента от едноканален достъп. Това може да е причина за осезаемо забавяне на системата.

Разликата м/у едноканален и двуканален режим е в рамките на статистическата грешка. За какво осезаемо забавяне пишете? Прочетете малко литература(и по-важно - потествайте) и помислете(споделете) какво се получава в такъв тип ситуация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разликата м/у едноканален и двуканален режим е в рамките на статистическата грешка. За какво осезаемо забавяне пишете? Прочетете малко литература(и по-важно - потествайте) и помислете(споделете) какво се получава в такъв тип ситуация.

Настоящият ми коммпютър съм го закупил първоначално с една платка оперативна памет, в последствие я замених с настоящият кит. Имам личен опит. Статистиките запази за себе си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Настоящият ми коммпютър съм го закупил първоначално с една платка оперативна памет, в последствие я замених с настоящият кит. Имам личен опит. Статистиките запази за себе си.

Благородно завиждам на опита ти. На практика съм тествал стотици конфигурации и статистиката си я правя сам, а не от нет пространството. Разликата е минимална и на практика не се усеща. А ти може да си закупиш колкото си искаш още китове, но пак няма да дадеш акуратно мнение по темата.

П.П. Имай в предвид, че статистиката е една много точна наука.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

П.П. Имай в предвид, че статистиката е една много точна наука.

Принципно си прав, но не забравяй, че статистиката ти дава масовата тенденция - винаги има частни случаи, които излизат от общата рамка.

Пример - факта че депозитите на бизнеса и населението са 53.567 млрд. лв. (при 7 135 728 население - по 7 506,87 лв та човек) - още не значи, че моето четиричленно семейство има депозити за 30 хил. лв.

ps. Пропуснах да уточня, че една година съм работил по проект с тема от сорта на "Математически методи за обработка на статистическа информация"

Редактирано от jhoro (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи от пропускателната способност на паметта. Има определено ниво на такава, която е достатъчна за всеки модел процесор, за да получи той достатъчно данни, които да оползотворят максимално изчислителният му капацитет.  В полза на това твърдение са тестовете на определен процесор на система с различни по честота китове памет. Действително над определена честора(разбирай над определена скорост на работа) увеличението на производителността на системата се забавя, а над определяна граница примерно с използването на кит памети с още по-висока честота, вече не допринася за увеличаване на производителността. Даденият процесор просто е достигнал пределната си производителност и допълнителните данни, тези които са над лимита, чакат в кешовете, или се стопират още в клетките на системната памет, за да не забие системата(което се случва обаче в не малко ситуации, поради несъвършенства на системата). И докато в случая говоря за китове памети, които в двуканален режим успяват да достигнат лимита на процесора, единични платки оперативна памет няма как да го сторят с процесор от висок клас а ис някои модели от среден клас като в моя случай, особено платки памет работещи на ниска честота. Ти не може да забележиш или не си обръщал внимание на дребните разлики, които се получават в такива ситуации на домашният компютър при относително леки задачи, които не натоварват процесора кой знае колко. Разликите, се изявяват при поглед над система в еднокаканален режим на работа с паметта и на същата система с монтиран кит памети, тогава когато се изисква подавана на данни с по-висока скорост от колкото единична памет е в състояние и разбира се, условието е процесорът да е достатъчно бърз, че да може да се справи с обработката на доста по-голям поток данни от този идващ в едноканалния режим. Ей тогава се усеща и то доста осезаемо реалното положение на нещата. Ситуациите не са такива че разликата да е осезаема, при лека работа, която заема много голям процент от времето на една домашна система. Личи си обаче при тежка работа(рендериране и 3D encoding) 

Пример:

euler3d-ram-results2.jpg

източника е обявен  в картинката( под името на теста).

Както се вижда  единичната платка не успява на подаде достатъчно данни, за да запълни максималният  ефективен изчислителен капацитет на процесора в теста и той има повече празни цикли, което позволява да мине в по-нисък ефективен честотен режим, заради това че не е нужно да работи на фабричната си честота. Практически сработва енергийният мениджмънт и процесора пести енергия по този начин...

..и при играене на  процесоро-зависимите игри. За съжаление не ме бива по езиците и не мога да намеря мерене на п***и single vs dual, в което да се набляга на тест с замерване разликата именно при  именно такива игри.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.