Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, процесорът ми е AMD Athlon x2 Dual Core 64 2.3 Ghz ,

дъното е Foxconn A690VM2MA-RS2H, сокетът е АМ2.

Ще се опитам да го овърклокна някъде до 2.5 - 6 Ghz. Изчетох темата за клок, но имам въпрос. 

За моят сокет пише, че клокът се постига като се увеличава малко по малко референтния такт. В моят биос множителя и референтния такт не се променят отделно, а си има няколко зададени стойности, като на първата множителя е 4х , а референтния такт е 800 Mhz. Още три стойности, докато на последната множителя е 11х , а референтния такт е 2000 Mhz !? Това прави 22 Ghz !? Или съм луд, или нещо не ми е ясно. Та искам да ви питам, понеже в сайта на дъното има 3 ъпдейта на биос, ако ги сложа ще мога ли да бутам такта и множителя поотделно?

Редактирано от Bandle (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намери основата при Х1 колко е и тогава умножавай :) Малка подсказка 800/4=?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, виж то от тази тема ми се напълни главата с нови работи и сега докато го осъзная...  :D

А да питам с тези актуализации на биоса има ли шанс да са направили да мога да бутам такта и множителя поотделно, или за моя чипсет е така?

Редактирано от Bandle (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам, нямам дъно с този чипсет или конкретното притежавано от Вас. Но честно казано, на дъно с вградено видео, да правя клок не бих рискувал, макар и Вие да не гоните кой знае какъв процент.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам външно видео (Radeon HD2600 Pro PCIE)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам външно видео (Radeon HD2600 Pro PCIE)

Това не премахва наличното ati rs 1200 от сметките. То е вързано с доста от останалите чаркули през PCI шината и клока ще засегне доста компоненти, които ще почнат да греят, в това число и южният мост. Нека да се изчакаме да се включи колега, ако има такъв, който има спомени за това дали, как и колко е клоквал на дънна платка с такъв чипсет. Все е имало такъв, който е бил с такава и го е присърбявало между пръстите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди някoлко дни по необходимост клокнах един 4600+ 2.4 ghz(12*200), 65W. Дъното е с NVIDIA 7025, но нямаше проблеми при увеличаване до 220-225 без напрежение.  По мое мнение с малко побутване на напрежението са лесни за клок до 25% (вдигаш от 200 към 240-250mhz)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такъв клок е безмислен ,няма да се постигне ефект .Не казвате за какво ви е да клоквате?Биос се ъпдейтва само ако някой хардуер не се разпознава......ТАМ НЕ СИ ИГРАЙТЕ ,за да не объркате нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.