Премини към съдържанието
-------------

Може ли да се пътува до Сърбия само с лична карта?

Препоръчан отговор

Може ли да се пътува до Сърбия само с лична карта?

Не намерих еднозначен отговор! В официална публикация на МВР пише че може с паспорт или лична карта!

Аз съм пътувал само с паспорт,но вече нямам валиден такъв.

Мои познати казват, че са минавали само с лична карта, но други са удряли на камък т.е искан им е паспорт.

Някой би ли споделил скорошен опит????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз онзи ден минах с паспорт, но на границата като питах какво да дам ми се каза "Паспорт или лична карта".

Сега ще пробвам да се чуя с един приятел митничар там, но не знам станал ли е вече.

пп. Всъщност каквото и да каже той нали се сещаш, че ако е някой крив митничар на смяна мнението ще се окаже без значение?

Имай го предвид.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да минава се без проблем.

Последно минах два три дена преди Коледа.

Препоръчително е да имаш паспорт но не е задължително.

Единия колега пък чак като му върнаха документите се усети че е минал с шофьорска книжка. 

Между другото и в Турция ама от другата страна Гърция и Кипър се влиза без проблем с лична карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги с лична карта не е ли само за преминаваме от една в друга страна, ако и двете страни са членки на ЕС? Сърбия не е в ЕС. Баща ми пътуваше до преди 2-3години и до Сърбия и Турция ходеше с червен паспорт, а до другите държави(членки на ЕС) само с лична карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги с лична карта не е ли само за преминаваме от една в друга страна, ако и двете страни са членки на ЕС? Сърбия не е в ЕС. Баща ми пътуваше до преди 2-3години и до Сърбия и Турция ходеше с червен паспорт, а до другите държави(членки на ЕС) само с лична карта.

За Сърбия е различно. Там можеш да влезеш и само с лична карта. Правил съм го немалко пъти

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за отговорите!

Няма време да превалидирам паспорт, а и желание нямам.

Ще вървя с личната карта и както каза algor - дано не случа на някой "крив митничар"

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще вървя с личната карта и както каза algor - дано не случа на някой "крив митничар"

От няколко години има подписана спогодба за влизане и преминаване през Република Сърбия без виза, само с лична карта. Да - и за автомобил не е необходима "Зелена карта".

За Република Турция трябва паспорт (какъвто цвят имате), защото се влиза с виза - издава се на границата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей сега се чухме.

Тръгвай спокойно, няма проблем да минеш с ЛК, рече.  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи после тук всичко наред ли е минало, за да има обратна информация за други хора, които търсят такова инфо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи после тук всичко наред ли е минало, за да има обратна информация за други хора, които търсят такова инфо.

Добре! 

Ще пътувам след 2-3 дена!

Престоят ще ми е не повече от ден - два, та щом се върна ще драсна няколко реда!

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обещанието си е обещание!

Като изключим студа и пътуването по добри и не толкова добри пътища, както и някои притеснения, то минах безпроблемно с Л.К.

От всички пътуващи само аз се представих с Л.К, а другите с паспорти. Сърбите ме изгледаха подозрително, но до тук с неприятностите :giggle1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...