Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Работя в социална институция и преди няколко месеца при нас постъпи заповед за настаняване на лице от друг дом. В последствие се оказа, че лицето не желае да бъде преместено в друга институция, но 14 дневният срок за обжалване бе изтекъл. В закона за социално подпомогане и правилника за приложение на същият  закон, никъде не е упоменато какво се случва в тази ситуация. 

Преди време в образеца на заповедта е имало едномесечен период за настанвяне, след изтичането на който заповедта за настаняване се е отменяла. Сега такъв период няма.  Към този момент са изтекли четири месеца от издаването на заповедта  и няма никаква промяна в ситуацията - лицето продължава да е настанено в един дом, докато в същото време има издадена заповед за настаняване в  друг. Това не е първият подобен случай, като при последният такъв колегите от Дирекция "СП" отговориха, че действията който са предприели тогава били цитирам : " Не особено законни". 

Редактирано от Ins0mn1a (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Soviet Soldier
      ЕС и САЩ подготвят законодателство за "право на ремонт" на електроуредите
      Повреждането на някой уред малко след изтичането на гаранцията му не само е изнервящо, но и увеличава световната планина от отпадъци, информира Би Би Си. Не можете да поправите сами уреда, нито да намерите кой да го направи на прилична цена. Принудени сте да купите нов, а това ускорява климатичните промени заради парниковите газове, които се отделят при производството. Гражданите на ЕС и САЩ обаче скоро ще разполагат с нещо като "право на ремонт".

Това предвиждат поредица предложения на европейските министри на околната среда, които би трябвало да накарат производителите да правят продуктите си по-трайни и по-лесни за поправка. Европейските предложения са насочени към осветителните тела, телевизорите и големите домакински електроуреди.

Плановете за европейска директива за екодизайна са сложни и спорни. Според производители предложените правила за възможност за ремонт са твърде строги и ще задушат иновациите. Организации на потребителите пък се оплакват, че Европейската комисия е позволила на компаниите да си запазят контрола върху процеса на поправка, настоявайки някои продукти да бъдат поправяни от професионалисти под контрола на производителите.

Същевременно най-малко 18 американски щати също обмислят подобни законодателни разпоредби на фона на засилващото се недоволство срещу продуктите, които не могат да бъдат продавани на части, защото са залепени в единно цяло, или за които не се предлагат резервни части или инструкции за ремонт.

Как това ще помогне на околната среда

Според природозащитници законодателните мерки, които се разработват в Европа и САЩ, бележат значителен напредък към намаляване на въглеродните емисии и по-добро използване на ресурсите.

Дали обаче не би било по-добре старите уреди да се изхвърлят и заменят с нови, които са по-ефективни?

Отговорът на този въпрос не е лесен. Според анализатори по принцип ако уредът ви е стар и има нисък клас енергийна ефективност, понякога от гледна точка на въглеродните емисии, отделени за целия му живот, може да е по-добре да бъде заменен с нов, с енергиен клас А или АА.

Води се и дебат доколко потребителите са готови да оставят уредите им да бъдат ремонтирани от някой друг.

Движението за въвеждане на "право на ремонт" настоява да се произвеждат продукти, които могат да бъдат напълно разглобявани и поправяни с резервни части и указания, предоставяни от производителя. Някои компании обаче се страхуват, че "домашните майстори" ще повредят уредите, които се опитват да поправят, и потенциално могат да ги направят опасни.

Усилията за въвеждане на нови регулации са задвижвани от някои стряскащи статистически данни, отбелязва Би Би Си. Според едно изследване между 2004 г. и 2012 г. делът на големите домакински електроуреди, които "издъхват" до пет години се е увеличил от 3.5 до 8.3 процента.

Анализ на пералните машини, изхвърлени в определен център за рециклиране, същевременно показа, че над 10 процента от тях са на по-малко от пет години. Според друго проучване заради въглеродния диоксид, отделян в производствения процес, една по-дълго работеща пералня за две десетилетия би генерирала 1.1 тона по-малко въглеродни емисии спрямо модел с по-кратък жизнен цикъл.

Много лампи в Европа се продават с индивидуални крушки, които не могат да бъдат сменяни, така че заради изгаряне на една крушка цялата лампа трябва да бъде изхвърлена.

• от мен
      Какво и при какви условия може да снимаме законно, кога е нужно разрешение и с какви цели - това са въпросите, които ми се иска да изясним.
      Сещам се за 4 закона, от които трябва да се ръководим - Конституцията на РБългария, Закона за авторското право и сродните му права, Закона за защита на лични данни и Общия регламент за защита на лични данни.
      Ти си, @RudeBoy
    • от GRANDecor
      На какво мение сте, бихте ли автоматизирали дома си, ако имате възможност?
      Под автоматизиране на дома визираме следното: Възможност да се контролират уреди, намиращи се у дома, локално и чрез мобилно устройство, посредством интернет. Терминът "автоматизиране на дома" често се употребява и изолирано, за устройства с опция за програмиране, като домашни термостати и пръскачки за поливане на ливади, но реално описва домове, в които почти всяко устройство подлежи на отдалечен контрол – светлини, електроуреди, контакти, климатични инсталации и др. От гледна точна на сигурност, това може включва аларми, ключалки на врати, прозорци, детектори за дим, охранителни камери и всякакви сензори, използвани за охрана и наблюдение.
    • от loranst looa
      Здравейте моля за юридически съвет относно следния казус , преди един месец започнах работа в една фирма на трудов договор с изпитателен срок от 6 м работно време от 9 до 18 ч.  и нетно месечно възнаграждение което ми беше  обявено като 650 лв   даже в самият ми трудов договор е записана тази сума като нетно възнаграждение  плюс бонуси от постигнати резултати без да се уточнява таван ( като в личния предварителен разговор преди да подпиша договора моята шефка ми каза че много лесно може да се постигнат 1000 лв месечен  доход ) . Преди няколко дни обаче когато получих първата си заплата  установих че са ми преведени 460 лв и това е реалната сума на възнаграждението , което твърдо ще получавам когато попитах колеги и пряката ми ръководителка разбрах че това е масова практика и че всъщност договора имал формална стойност за пред НАП и че практически чистата заплата не надхвърля  500 лв въпреки че в договора ми е записано 650 нетни което би следвало да означава че трябва здравните и пенсионни осигуровки да са извън тази сума от 650 лв .  А вчера ми беше обяснено че  в тези 650 лв влизат и здравните и пенсионните осигуровки.  При  тази ситуация аз съм неудовлетворен от условията които предлага работодателят и считам че той ме подведе защото не ми обяви реалната  заплата, която ще получавам , а освен това  самата работа е такава, че получаването на допълнителни бонуси  към реалното твърдо възнаграждение което се оказа че е под 500 лв е по скоро теоретично възможно , а практически изключително трудно постижимо - обвързано с един куп случайности и вероятности  зависещи от  фактори  като късмет и прочие т.е не от положен мой труд . Поради тези причини аз  обмислям да се откажа от тази работа като ме интересува при какви условия мога да го направя за да мога да получавам някакво обезщетение от бюрото по ТРУДА . 

• от loranst looa
      Здравейте искам да се консултирам относно един търговски правен казус съвсем накратко ще опиша случая , преди няколко дни едно лице поръча от мен посредством безплатна обява в Базар Бг  компютърна част рам памет за 100 лв  втора употреба  той ми писа няколко съобщения и след няколко разговора по телефона договорихме доставката по Еконт . На другия ден същият отишъл в еконт взел паметта рано сутринта  и ми се обажда да ми каже че не можел да я сложи и че била дефектна , тъй като аз не можех  да говоря в същия момент  ( защото  бях на работа ) видях   че телефонът ми звъни , но тъй като не можех да говоря  реших  че по - късно ще му се обяда  и така няколко часа  по - късно когато  вече се освободих в обедна почивка си погледнах пак телефона и какво да видя  получателят на пратката звънял 45 пъти и написал 27 смс  със най- отвратително съдържание сред което  долнопробни обиди и директни заплахи за физическа саморазправа .  Веднага  му се обадих да разбера какви са тези глупости които е написал, но още щом чу гласът ми тази самозабравила се мутра започна да крещи че щял дойде с бухалка от Бургас и да ме изпотроши целият .  След като около 20 тина пъти опитах да го избера за да разбера защо толкова е ядосан най- накрая успях измежду водопада от псувни и закани да разбера че паметта  не била съвместима с дъното му на компютърът защото той имал дъно за памет ддр 4 а моята е ддр 3  , но човека нали е мутра и не разбира горкия  от друго освен от бухалки и заплахи решил че съм го прецапал с неработеща рам памет и за това си плещи закани и обиди  . Аз му казах че щом е несъвместима аз не съм виновен че той е технически неграмотен но въпреки това, че грешката си е негова ще му върна парите , а той да ми върне паметта , така и направих . Но тъй като  се чувствам засегнат и обиден от отвратителния подход и мутренско поведение на този тип  искам да попитам имам ли ли правно основание да заведа дело срещу него за закани за физическа саморазправа, обиди и клевети, тъй като  аз му върнах парите  не , защото съм уплашил от простотиите които е написал а защото просто приех  че е технически  неграмотен а и освен това  щом на него не му трябва тази памет винаги ще се намери друг на който да му върши работа . Въпросът е в това че съм огорчен и възмутен от подхода му който  е мутренски  в криминален - изнудвачески стил и който е оскърбителен . Та най просто казано мога ли да осъдя  този човек след като имам в телефони са множество смс изпратени от неговия номер които съдържат заплахи за физическа саморазправа .  Искам да направя това нещо защото ми писна от това мутренско поведение което ни заобикаля на всякъде , защото виждам че има прекалено много хора които решават проблемите си с бухалки и заплахи , а това за една правова държава е недопустимо ! 

• Дарение

• Добави ново...