Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Как да направя двустранен печат от Delphi 7

Zlatko Petrov

Препоръчан отговор

Здравейте,

Честита Новата  2015 година първо, а сега и проблема:

Имам направени две форми за печат на QuickReport-а на Delphi 7,които са две отделни страници. До сега извиквах всяка форма по отделно и преди извикването на втората извеждах съобщение за обръщане на листа, за да се напечата втората форма на гърба на листа. Сега  обаче шефа купи принтер, който може да печата двустранно по подразбиране и стана проблеммммммм. От Всички други програми прави двустранен печат от моята - не ще....    Махнах съобщението и извиквам формите веднага една след друга, но нямаше резултат. Имате ли идея какво мога да направя и дали изобщо може да се нагласи за двустранен печат.

Аз не съм много в час с праграмата затова, ако някой може да помогне нека да е готов код или простичко обяснение чак аз да го разбера.

Предварително Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Обедини формите в една на две страници.

Това нищо не ми говори? Как да ги обединя двете в една с две страници? Когато избера нова форма за печат то ми дава само размера на станицата и формата е с големината на една страница къде да сложа около 500-те компонента от втората страница?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Понеже не използвам QuickReport не мога да дам пример, как да стане.

На тази страница

http://www.quickreport.co.uk/webinfopage.aspx?WebInfoID=620

има един архив QR3RNGD4.ZIP, а в него пък има файл  QRQRP.PAS, където се намира функция CombineQRP показваща как  няколко записани QRP файла се обединяват в един.

Дано успееш да се оправиш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

P.S.  Открих и това

Q.  What are the steps to load reports and preview composite reports.  I add reports to the TList property of QRComposite and then call preview and the preview is empty.

A.  You must add the reports in the TQRCompositeReport's OnAddReports event or they will not be picked up.

Example:

procedure TMainForm.QRCompositeReport1AddReports(Sender: TObject);
begin
  with QRCompositeReport1 do
  begin
    Reports.Add(ListForm.QuickRep);
    Reports.Add(GrpListForm.QuickRep);
    Reports.Add(MDForm.QuickRep);
    Reports.Add(ManyGrpForm.QuickRep);
  end;
end;

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване