Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Lenovo k3 Помощ за честотите на 3G в България

Препоръчан отговор

Здравейте!
Искам да си купя тоя телефон и съм се ориентирал към съответното леново, което ще ми струва около 200 лева(което за 5 инча дисплей и четириядрен процесор според мен е добре, а и 99% от ползването му ще бъде за музика и браузване, гледане на пиратски филми от замунда както всеки  :D)
Обаче телефона се продава само в Китай и само онлайн и ме интересува дали 3G честотите ще работят и тук в България
2G: GSM 900/1800/1900
3G: TD-SCDMA 1880-1920/2100-2025Mh

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми то си го пише

2G: GSM 900/1800/1900MHz
3G: TD-SCDMA 2010-2025/1880-1920MHz(only used in China)
4G: TD-LTE 2570-2620/1880-1920/2300-2400MHz(only used in China)

трябва да чакаш версията за Европа, примерно

2G: GSM(900/1800MHz)
3G: WCDMA(900/1900/2100MHz)
4G: FDD-LTE(B1/B3), TDD-LTE(B41)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми то си го пише

2G: GSM 900/1800/1900MHz

3G: TD-SCDMA 2010-2025/1880-1920MHz(only used in China)

4G: TD-LTE 2570-2620/1880-1920/2300-2400MHz(only used in China)

трябва да чакаш версията за Европа, примерно

2G: GSM(900/1800MHz)

3G: WCDMA(900/1900/2100MHz)

4G: FDD-LTE(B1/B3), TDD-LTE(B41)

Благодаря!

Жалко, щото взе да ми се скапва галакси С2-ката, която ми е от 3 години и си виках да си поръчам К-3 и да се моля галаксито да ме издържи докато пристигне леновото, но уви.

Добре, че пак нещо ме осъмни та викам да попитам

Сега да видим дали въобще ще изкарат европейска версия...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Леново общо взето изкарват и в двете версии телефони, но после като го поръчаш и ще трябва месец да го чакаш да дойде, ако използваш обикновената поща. Ако поръчаш чрез DHL няма да ти се върже на  тази цена, но ще пристигне доста по-бързо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като алтернатива на този модел е Lenovo S850, но пък излиза над бюджета

Към 70-80 лева отгоре ми излиза а разликата е камерите(които няма да ползвам) и дизайна

Леново общо взето изкарват и в двете версии телефони, но после като го поръчаш и ще трябва месец да го чакаш да дойде, ако използваш обикновената поща. Ако поръчаш чрез DHL няма да ти се върже на  тази цена, но ще пристигне доста по-бързо.

Поръчвал съм до сега доста неща от китайците и бързо идват(даже едни кецове ми дойдоха на 11тия ден с china post) но все дрехи съм поръчвал и някой друг кейс и слушалки.

Предполагам и европейската версия ще е малко по-скъпа?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, обикновено европейската версия е малко по-скъпа, вероятно 10-15 долара.

Добре благодаря! Еми ще видим до тогава дали ще държи галаксито и ще видя да потърся през това време нещо друго което да ми допадне (аз гледам леново щото няколко човека ми казаха че бая доволни били, не са на кой знае каква цена, щото тей или иначе и 600 и 800 лева да дам след 2 години ще се скапе и ще трябва пак нов...)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре благодаря! Еми ще видим до тогава дали ще държи галаксито и ще видя да потърся през това време нещо друго което да ми допадне (аз гледам леново щото няколко човека ми казаха че бая доволни били, не са на кой знае каква цена, щото тей или иначе и 600 и 800 лева да дам след 2 години ще се скапе и ще трябва пак нов...)

Това е доста относително. Ако не искате да остарее като хардуер/софтуер -тогава се насочвате към по-високия клас модел. И все пак е нещо неизбежно при техниката, всичко се мени бързо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да погледнеш и новия XIAOMI Redmi 2 в pandawill. Няколко съм купил за различни хора и те са също много доволни.

Благодаря, но нещо не ми допадна.

Това е доста относително. Ако не искате да остарее като хардуер/софтуер -тогава се насочвате към по-високия клас модел. И все пак е нещо неизбежно при техниката, всичко се мени бързо.

Така е не оспорвам, моето галакси с2 го взех може би няколко седмици след като го обявиха в България и съм много доволен(много здрав, къде ли не е падал, никога не е имал протектор на дисплея и до тук имам миниатюрни незабележими драскотини, само батерията му идва малка) Брат ми си взе С5 мини преди месец-два, със протектор е, кейс, падна от някакво миниатюрно разстояние и му се сцепи маймунското стъкло от долния ляв до горен десен ъгъл а уж това стъкло било по-здраво.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имат стотици модели - просто намери международен (правен за износ извън Китай) такъв. Както е написано във втория пост, 2г-то ни е на 900/1800 мхз, а 3г-то в БГ е WCDMA 2100 в градовете и WCDMA 900 в малки населени места и предимно от Виваком.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако е вярно, е страхотно (с изкл. на мизерния 1Г рам, ама за тия пари ще се преживее), чак се замислям да сменя моето А820 само след година и половина вярна служба.

Обаче хубаво си проучи дали е вярно. Каква е тая глупост Леново да пуснат два различни модела с едно име? Това само Самсунг съм виждал да го правят... по всички други сайтове телефона го дават с Китайските честоти, а на официалния сайт на Леново, поне с Гугъл транслейт нищо по въпроса не пише. http://appserver.lenovo.com.cn/Lenovo_Mobile_Detail.aspx?gdsid=A2500023171#remote-tab-1

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз навсякъде където проверя е с китайските гадости.
Само тоя pandawill където колегата е дал пише за европа.
Но хич не го знам тоя сайт колко е достоверен защото не съм го ползвал и не съм го и срещал. 
Въпреки че е с пейпал

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всички китайски онлайн магазини обичат да послъгват - къде от невнимение, къде нарочно. Никога не бих се доверил на технически характеристики, написани там, без да проверя в гсмарена и сайта на производителя - в случая и на двете места информацията е непълна, което трябва да е голяма червена лампа.

Модела според мен не е предназначен за продажба извън Китай, просто защото е с близки характеристики до Х2, който е за износ в Европа, ама е 3 пъти по-скъп... няма как да си причинят Леново такова самоубийство.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сайта е сигурен, оттам имам 23 поръчки вече. Не всички китайски магазини лъжат, за някои от тях това е бизнес и то сериозен.Все пак ако те излъжат губят не само теб , а и на всички на които ще се оплачеш после.

Доста от телефоните се пускат най-напред за China mobile/техният най-голям там с дефектните за европа честоти/ и после за China unicom/ тези стават и за нас/ Даже и първите Xiaomi-та бяха така.

Имат съпорт питай ги дали е вярно дали е пристигнал с европейските честоти.

В Lenovo номера с честотите често го правят. За пример мога да дам и друг нов телефон lenovo-p70. В този сайт ревюто е с европейските честоти тук , а във fastcardtech е още само във вариант с китайските.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вече телефона ти се появи и в minideal черен и жълт на правилните честоти .Предполагам и по другите сайтове вече. Ако някога го купиш пусни някое ревю да го прочетем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от hspro
      Здравейте. Преди около 3 години си закупих въпросния таблет втора ръка. Работи изключително бавно и забива постоянно. Можете ли да кажете каква би могла да е причината и дали може таблетът да се поправи?
    • от tepmu
      Проблемът е доста странен и за първи път ми се случва такова нещо. Имам две проблемни копчета - стрелката за надолу и Delete (над backspace). Веднъж работят, друг път не искат. Има моменти,в които си работят без грешка, друг път ги натискам по 5 минути за да мръдна със стрелката надолу. По механиката всичко е наред. Клавиатурата е чистена, лаптопът не е изпускан и не е мокрен. В BIOS, Safe Mode, под Линукс също ги има въпросния проблем, така че стигнах до извода, че проблемът е хардуерен. Най-интересното е, че смених клавиатурата същия модел втора употреба, която на другия лаптоп си работи както трябва, но на моя не искаха да работят "W" и "2" (над W) по същия начин.
      Та някой сблъсквал ли си е е с подобен проблем и някакви идеи от какво може да причинен проблема.
    • от Waterstone7474
      Здравейте на всички, днес открих този сайт😲 и останах много впечатлен като четох форума, така че реших да си направя регистрация и да попитам за съвет. Имах Lenovo Y580 от 2012, но се повреди и ми казаха че не може да се оправи. Тогава се поохарчих, но пък 8 години, включително досега, без проблем играх лига на минимум 60 fps (макар че в началото вдигаше към 240, а сега към 80). Развъртях сайтовете и се спрях пак на Lenovo, този път Legion 5. Въпросът е точно каква спецификация ще ми пасва най-добре за лига в дългосрочен план:
      1. Процесор - Intel i5 (10300H  4.5GHz ) или i7 (10750H   5GHz) ? Знам, че лига е много по-зависима от CPU-то и специално 1-core clock, но струва ли се тази разлика в представянето за 200лв разлика в цената? Дали i7 ще ми даде екстра години или две, или така или иначе като нагрее след първата минута тези 5GHz са неизползваеми (четох че не могат да се използват при темп. над 80 градуса)? Иначе Ryzen наистина са страхотни, но тъй като ще го използвам главно за гейминг, ще се спра на Intel заради по-ниския CAS-Lateny и по-високата турбо честота. Относно RAM-та и 8GB сега ме устройват, след време ще си купя нови две 8-ци и ще ги сложа на dual-channel.
      2. Видеокарта - GTX1650 Ti (4GB GDDR6) или GTX1660 Ti (6GB GDDR6)? Засега и двете са overkill за LoL, знам, но искам поне 5 години да нямам притеснения дали ще забива играта или не. 1660 Ti e към 40% по-бърза, но към има по-висок TDP и може да загрява повече..
      3. Откъде да направя покупката? Досега съм пазарувал от технополис, но там няма всички спецификации. Какво ви е мнението за магазините eMAG и Ardes?
      Вариантите стават 4, ето най-евтиния и най-скъпия. Просто много ги премислям нещата и не знам дали не давам излишно пари с по-мощните варианти😀
    • от Атанас Димов
      Здравейте трябва да се спавя със следното нещо. Порта за зареждане на лаптоп леново се мести.Работи зарежда си но постоянно бяга порта. От телефон съм и не ми позволява да кача видеото затова ще поставя линк:  паролата е от 1до9

Не знам как да го оправя.
    • от iva98
      Здравейте, преди няколко дена си закупих нов лаптоп без операционна система - Lenovo Ideapad S145-15IGM. Инсталирах Windows 10 но впоследствие се сблъсках с доста неприятен проблем, а именно че се оказа, че тъчпадът не работи. Въобще не го засича самия лаптоп. Инсталирах всички необходими драйвъри, включително от официалния сайт на Леново Synaptics и Elan, не се показват никакви грешки, когато отворя Device Manager-a, но липсват всякакви настройки що се отнася до тъчпада. Все едно го няма просто. Свързала съм отделна мишка, с която няма проблеми. Освен че липсва настройка в Device Manager-a за тъчпада, липсва и в BIOS, и в Control Panel. Прикачвам съм скрийншоти, от които е видна ситуацията. Опитах с натискането на Fn + F6, отново без резултат. Отделно сканирах за евентуални липсващи драйвъри, но не показва такива. 😔Уиндоусът е 10, х64. 

• Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване