Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Extracffs

Lenovo k3 Помощ за честотите на 3G в България

Препоръчан отговор

Здравейте!
Искам да си купя тоя телефон и съм се ориентирал към съответното леново, което ще ми струва около 200 лева(което за 5 инча дисплей и четириядрен процесор според мен е добре, а и 99% от ползването му ще бъде за музика и браузване, гледане на пиратски филми от замунда както всеки  :D)
Обаче телефона се продава само в Китай и само онлайн и ме интересува дали 3G честотите ще работят и тук в България
2G: GSM 900/1800/1900
3G: TD-SCDMA 1880-1920/2100-2025Mh

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми то си го пише

2G: GSM 900/1800/1900MHz
3G: TD-SCDMA 2010-2025/1880-1920MHz(only used in China)
4G: TD-LTE 2570-2620/1880-1920/2300-2400MHz(only used in China)

трябва да чакаш версията за Европа, примерно

2G: GSM(900/1800MHz)
3G: WCDMA(900/1900/2100MHz)
4G: FDD-LTE(B1/B3), TDD-LTE(B41)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми то си го пише

2G: GSM 900/1800/1900MHz

3G: TD-SCDMA 2010-2025/1880-1920MHz(only used in China)

4G: TD-LTE 2570-2620/1880-1920/2300-2400MHz(only used in China)

трябва да чакаш версията за Европа, примерно

2G: GSM(900/1800MHz)

3G: WCDMA(900/1900/2100MHz)

4G: FDD-LTE(B1/B3), TDD-LTE(B41)

Благодаря!

Жалко, щото взе да ми се скапва галакси С2-ката, която ми е от 3 години и си виках да си поръчам К-3 и да се моля галаксито да ме издържи докато пристигне леновото, но уви.

Добре, че пак нещо ме осъмни та викам да попитам

Сега да видим дали въобще ще изкарат европейска версия...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като алтернатива на този модел е Lenovo S850, но пък излиза над бюджета

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Леново общо взето изкарват и в двете версии телефони, но после като го поръчаш и ще трябва месец да го чакаш да дойде, ако използваш обикновената поща. Ако поръчаш чрез DHL няма да ти се върже на  тази цена, но ще пристигне доста по-бързо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като алтернатива на този модел е Lenovo S850, но пък излиза над бюджета

Към 70-80 лева отгоре ми излиза а разликата е камерите(които няма да ползвам) и дизайна

Леново общо взето изкарват и в двете версии телефони, но после като го поръчаш и ще трябва месец да го чакаш да дойде, ако използваш обикновената поща. Ако поръчаш чрез DHL няма да ти се върже на  тази цена, но ще пристигне доста по-бързо.

Поръчвал съм до сега доста неща от китайците и бързо идват(даже едни кецове ми дойдоха на 11тия ден с china post) но все дрехи съм поръчвал и някой друг кейс и слушалки.

Предполагам и европейската версия ще е малко по-скъпа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, обикновено европейската версия е малко по-скъпа, вероятно 10-15 долара.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, обикновено европейската версия е малко по-скъпа, вероятно 10-15 долара.

Добре благодаря! Еми ще видим до тогава дали ще държи галаксито и ще видя да потърся през това време нещо друго което да ми допадне (аз гледам леново щото няколко човека ми казаха че бая доволни били, не са на кой знае каква цена, щото тей или иначе и 600 и 800 лева да дам след 2 години ще се скапе и ще трябва пак нов...)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да погледнеш и новия XIAOMI Redmi 2 в pandawill. Няколко съм купил за различни хора и те са също много доволни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре благодаря! Еми ще видим до тогава дали ще държи галаксито и ще видя да потърся през това време нещо друго което да ми допадне (аз гледам леново щото няколко човека ми казаха че бая доволни били, не са на кой знае каква цена, щото тей или иначе и 600 и 800 лева да дам след 2 години ще се скапе и ще трябва пак нов...)

Това е доста относително. Ако не искате да остарее като хардуер/софтуер -тогава се насочвате към по-високия клас модел. И все пак е нещо неизбежно при техниката, всичко се мени бързо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да погледнеш и новия XIAOMI Redmi 2 в pandawill. Няколко съм купил за различни хора и те са също много доволни.

Благодаря, но нещо не ми допадна.

Това е доста относително. Ако не искате да остарее като хардуер/софтуер -тогава се насочвате към по-високия клас модел. И все пак е нещо неизбежно при техниката, всичко се мени бързо.

Така е не оспорвам, моето галакси с2 го взех може би няколко седмици след като го обявиха в България и съм много доволен(много здрав, къде ли не е падал, никога не е имал протектор на дисплея и до тук имам миниатюрни незабележими драскотини, само батерията му идва малка) Брат ми си взе С5 мини преди месец-два, със протектор е, кейс, падна от някакво миниатюрно разстояние и му се сцепи маймунското стъкло от долния ляв до горен десен ъгъл а уж това стъкло било по-здраво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имат стотици модели - просто намери международен (правен за износ извън Китай) такъв. Както е написано във втория пост, 2г-то ни е на 900/1800 мхз, а 3г-то в БГ е WCDMA 2100 в градовете и WCDMA 900 в малки населени места и предимно от Виваком.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е вярно, е страхотно (с изкл. на мизерния 1Г рам, ама за тия пари ще се преживее), чак се замислям да сменя моето А820 само след година и половина вярна служба.

Обаче хубаво си проучи дали е вярно. Каква е тая глупост Леново да пуснат два различни модела с едно име? Това само Самсунг съм виждал да го правят... по всички други сайтове телефона го дават с Китайските честоти, а на официалния сайт на Леново, поне с Гугъл транслейт нищо по въпроса не пише. http://appserver.lenovo.com.cn/Lenovo_Mobile_Detail.aspx?gdsid=A2500023171#remote-tab-1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз навсякъде където проверя е с китайските гадости.
Само тоя pandawill където колегата е дал пише за европа.
Но хич не го знам тоя сайт колко е достоверен защото не съм го ползвал и не съм го и срещал. 
Въпреки че е с пейпал

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички китайски онлайн магазини обичат да послъгват - къде от невнимение, къде нарочно. Никога не бих се доверил на технически характеристики, написани там, без да проверя в гсмарена и сайта на производителя - в случая и на двете места информацията е непълна, което трябва да е голяма червена лампа.

Модела според мен не е предназначен за продажба извън Китай, просто защото е с близки характеристики до Х2, който е за износ в Европа, ама е 3 пъти по-скъп... няма как да си причинят Леново такова самоубийство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сайта е сигурен, оттам имам 23 поръчки вече. Не всички китайски магазини лъжат, за някои от тях това е бизнес и то сериозен.Все пак ако те излъжат губят не само теб , а и на всички на които ще се оплачеш после.

Доста от телефоните се пускат най-напред за China mobile/техният най-голям там с дефектните за европа честоти/ и после за China unicom/ тези стават и за нас/ Даже и първите Xiaomi-та бяха така.

Имат съпорт питай ги дали е вярно дали е пристигнал с европейските честоти.

В Lenovo номера с честотите често го правят. За пример мога да дам и друг нов телефон lenovo-p70. В този сайт ревюто е с европейските честоти тук , а във fastcardtech е още само във вариант с китайските.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече телефона ти се появи и в minideal черен и жълт на правилните честоти .Предполагам и по другите сайтове вече. Ако някога го купиш пусни някое ревю да го прочетем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от salfie
      Здравейте!
      Имам проблем с Lenovo Thinkpad Edge model: 0301-gxg, лаптопа няма батерия и работи само при включено зарядно. Както си работи и по някое време се изключва. Смених с друг захранващ кабел, но уви .. същото. Мисля си че може да е нещо от дънната платка и не съм сигурен дали тази тема е в правилната категория и се извинявам ако е така. Ако някой знае как се решава този проблем..
      Благодаря предварително!
    • от salfie
      Здравейте!
      Имам проблем с тъчпада на лаптопа ми. Явно има опция да прави пауза при многократно натискане на левия бутон. Потърсих решение в интернет за това и ми излена: https://support.lenovo.com/us/en/solutions/ht500432, но при мен тази опция я няма. Не знам защо. На windows 10 pro е лаптопа.
      Ако някой има друго решение на проблема, моля да сподели.
      Благодаря предварително!
    • от balki09
      Здравейте, в търсене съм на лаптоп, предназначен главно за кодене, ползване в университета и малко за леки-средни игри. Имам нужда от насока за точният продукт, покриващ се в бюджета ми.Държа главно за хубав процесор, повече рам, дисплей, ssd, батерия и ако има как да ги съчетаем и с някакво gpu.Теглото не е от голямо значение. Характеристиките, за които се оглеждам са следните:

Бюджет: 1900~
      +CPU: i5-i7 [(4 core;6mb cache)по възможност от 8th Gen]
      +RAM: 8gb+ (по възм. повече GB, ddr4, 2400mhz)
      +HDD: без значение.
      +SSD: 256gb+ (M.2 NVMeилиM.2 PCIe)
      +GPU: по възможност с външна
      +Display: 15.6”
      +Resolution: 1920x1080
      +OS: ако може с win10, не е задължително.

За сега съм се спрял на Lenovo Thinkpad E серията. Благодаря предварително!
    • от Petkovv
      Здравейте на всички, 
      Скоро закупих лаптоп Lenovo Legion Y530-15ICH със следните характеристики: 
      DISPLAY: 15.6" FHD IPS AG 300N(2.6T)60 (1920X1080) CPU: INTEL CORE I5-8300H PROCESSOR 8M CACHE, UP TO 4.00 GHZ RAM: 8 GB 1X8GB DDR4 2666 HDD: 1 TB 5400 RPM VIDEO: NVIDIA GEFORCE GTX 1050 (4GB GDDR5) Направи ми впечатление, че когато играя игри температурата на процесора се повишава до 90 - 98 градуса. (Пример: GTA 5 на почти максимални видео настройки, 1920х1080 резолюция, 60-70 FPS).  Вентилаторите работят, чуват се докато играя или го натоварвам с друг софтуер. Няма сечене, лагване, крашване или изключване по време на игра, но лаптопа се затопля много отдолу между двата вентилатора. С функцията Extreme Cooling държи средно между 75-85 градуса. При нормална употреба са между 40-55. Реших да проверя с Aida 64 Extreme при System Stability Test. Буквално за около 10 - 15 секунди тест, програмата забива и крашва. Ще прикача няколко снимки за да добиете представа. Актуализирах всички драйвери и BIOS. Изпращах го в оторизиран сервиз за проверка/диагностика. Първо казаха, че дънната платка е с фабричен дефект и ще бъде подменена с нова. След около 4-5 дена ми се обадиха и ми казаха, че са правени множество тестове със същия модел лаптоп и градусите са едни и същи.. Следователно дънната платка не била дефектна и това било нормално при високо натоварване за този модел процесор.
      Пробвах Undervolting с програмата Intel XTU. При -0.190 лаптопа забива и дава син екран и се рестартира. При -0.150V системата е стабилна и температурата се понижава с около 10-15 градуса, но не съм много запознат с този метод и не знам колко е безопасен... 
      Някой има ли представа дали наистина това са нормалните работни температури при високо натоварване?
      Има ли опасност от изгаряне на лаптопа или други дефекти? 
      Има ли безопасен начин да се понижат температурите? 
      Благодаря предварително!  

• от Ramiram
      Здравейте интересувам се дали някой има таблета Lenovo Tab P10 и какво му е мнението
  • Дарение

• Добави ново...