Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Слагане на вентилатори в кутия.

Препоръчан отговор

Кутията на компютъра ми няма вентилатори и искам да му сложа. Проблемът е, че дъното ми има само 1 слот за вентилаторче, а аз искам минимум 2. Четох, че може да бучна директно към захранването (молекс), но имам само САТА връзки свободни - та дайте някаква идея за преходник и откъде да го купя. Пък ако имате по-добро решение - още по-добре :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Можеш директно към захранваннето, но ще работат постоянно на максимални обороти.

Идея #1 - ако не намериш преходник sata to molex, можеш да резнеш червеното и черното кабелче и нататък знаеш как да вържеш вентилатор.

Идея #2 - fan controller, не са много скъпи, но ще трябва да намериш molex конектор.(или разклонител).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз правя следното: Ножицата режа кабела, заголвам кабела на вентилатора и захранването връзвам и готово! Спестяваш стотинки за кафе и времето да търсиш преходници!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз правя следното: Ножицата режа кабела, заголвам кабела на вентилатора и захранването връзвам и готово! Спестяваш стотинки за кафе и времето да търсиш преходници!

Не е зле да не повтаряш нещо, което вече е написано.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имай предвид, че от захранването жълтото ти е 12 волта, а червеното 5. Черното е маса.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори. Но не искам да режа никакви кабели - не ми е силна страна :) Кутията ми е някаква куча марка - http://nikem-bg.net/computer-components/SHENHA--ATX-TOWER-SH-999 . Има някакъв прост контролер, но буксите са с 2 пина - за това има ли преходник към 4 пина? Или да се отказвам и да си карам с 1 вентилаторче в крайна сметка ? :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С какви конектори са ти вентилаторите и с какви контролера?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нямам купени вентилатори, а контролера има 3 порта с 2-пинови конектори. Новите вентилатори мисля, че са с 4 пина - ако има с 2 пина - казвате откъде и купувам. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чакай сега първо: Ти май не си наясно дали изобщо има смисъл да си слагаш вентилатор на кутията; Второ кой е този един вентилатор с който в краен случай ще си караш, защото до колкото разбрах от първия ти коментар на кутята няма вентилатори, ако ми говориш за вентилатора на процесора той няма нищо общо с това което ще прави един вентилатор на кутията. Първо кажи каква е причината да слагаш вентилатор на кутията си, какво те притеснява, че някоя част загрява ли ? Вентилатори на кутията се слагат тогава когато е необходимо да се прави циркулация на въздуха в кутията, това обаче не става с един вентилатор а с два, единия се слага отпред на кутията и вкарва въздух, а другия се слага на другата страна и извежда горещия въздух който се насъбира в кутията. Само че за да стане печка в кутията ти, то някой компонент е ютия и е с пасивно охлаждане (тоест само с радиаторче), в такива случаи обаче пак никаква файда ако слагаш вентилатори по кутията, ако компонента си загравя се монтира вентилатор на него (вентилатори всякакви има).
Друго по темата, внимавай какъв вентилатор си купуваш, щото тия китайсктие боклуци след месец  ще ти дрънчат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нямам купени вентилатори, а контролера има 3 порта с 2-пинови конектори. Новите вентилатори мисля, че са с 4 пина - ако има с 2 пина - казвате откъде и купувам. :)

Само на процесора са с 4 пинчета, отделните са с 2 - + и –.

За това е fan controller.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване