Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Добавяне на nfc върху телефон.

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да знам дали е възможно добавянето на nfc върху телефон без nfc ?

Става дума за двусимов телефон, и гледам че има nfc sim карти.

Тези карти наистина ли работат ?

И възможно ли е тези карти да са micro sim ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, искам да знам дали е възможно добавянето на nfc върху телефон без nfc ?

Става дума за двусимов телефон, и гледам че има nfc sim карти.

Тези карти наистина ли работат ?

И възможно ли е тези карти да са micro sim ?

ДОколкото ми е известно е намесен и чип в телефона. Така че не мисля че ще стане. И за какво ти е това, къде в България ще го ползваш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ДОколкото ми е известно е намесен и чип в телефона. Така че не мисля че ще стане. И за какво ти е това, къде в България ще го ползваш?

Ами, имам намерението да използвам от онея nfc чипове.(просто така за идеята)

И питам защото се колебая между lg g bello и samsung galaxy s3 neo.(като външен вид ме влече повече lg-то)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тази технология е заместваща Bluetooth, и сега е явно на мода. Но едва ли ще стане подобна карта. Самото устройство трябва да я поддържа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тази технология е заместваща Bluetooth, и сега е явно на мода. Но едва ли ще стане подобна карта. Самото устройство трябва да я поддържа.

Виждам че ги използват и работат, със картата и допълнително приложение и естествено root.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами, имам намерението да използвам от онея nfc чипове.(просто така за идеята)

И питам защото се колебая между lg g bello и samsung galaxy s3 neo.(като външен вид ме влече повече lg-то)

Кои "ония чипове"? Няма ли да се научите да се изразявате така че да бъдете разбран?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кои "ония чипове"? Няма ли да се научите да се изразявате така че да бъдете разбран?

Под ония чипове имах в предвид nfc стикерчета.

А според вас може ли такава карта да направи това ?

Питам защото lgто ми излиза по-изгодно (50 лв в брой) а самсунга 170лв в брой).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Под ония чипове имах в предвид nfc стикерчета.

А според вас може ли такава карта да направи това ?

Питам защото lgто ми излиза по-изгодно (50 лв в брой) а самсунга 170лв в брой).

Така и не стана ясно какви са тези стикери, за какво ще ги ползвате и т.н. И NFC има слабо разпространение в света, в България още по-слабо. Освен ако нямате някаква много практична цел (и приложение за телефона) не виждам смисъл (за сега)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така и не стана ясно какви са тези стикери, за какво ще ги ползвате и т.н. И NFC има слабо разпространение в света, в България още по-слабо. Освен ако нямате някаква много практична цел (и приложение за телефона) не виждам смисъл (за сега)

Значи имам една идея, за безжична аудио система(вградена в стената), и при поставянето на телефона върху стойката (magic stand от walmart в париж), той да се свързва със ситемата и да пусне плейлист със определено име.

Става дума за ето тези стикери.

Но за тази цел ще ми трябва и nfc.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи имам една идея, за безжична аудио система(вградена в стената), и при поставянето на телефона върху стойката (magic stand от walmart в париж), той да се свързва със ситемата и да пусне плейлист със определено име.

Става дума за ето тези стикери.

Но за тази цел ще ми трябва и nfc.

И само за тази щуротия ще имплементирате NFC....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ех, мерак ми е, но ако не го направа постоянно ще ме ръчка от вътре.

А поне представяте ли си как ще стане комуникацията. Хубаво телефона чете тага, после кое приложение ще го приеме този таг, как ще го прати до уредбата и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А поне представяте ли си как ще стане комуникацията. Хубаво телефона чете тага, после кое приложение ще го приеме този таг, как ще го прати до уредбата и т.н.

Ще използвам bluetooth audio reciever за уредбата, тага ще е програмиран да се свързва към bluetooth устройството и да пусне определеният плейлист.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще използвам bluetooth audio reciever за уредбата, тага ще е програмиран да се свързва към bluetooth устройството и да пусне определеният плейлист.

И кое приложение ще чете тага и ще го праща по bluetooth?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И кое приложение ще чете тага и ще го праща по bluetooth?

Тага няма да се изпраща по bluetooth, а само ще накара телефона да се свърже посредством bluetooth до избраното устройство.

А колкото до приложението, незнам, очаквах вие да знаете. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тага няма да се изпраща по bluetooth, а само ще накара телефона да се свърже посредством bluetooth до избраното устройство.

А колкото до приложението, незнам, очаквах вие да знаете. :)

И какво като се свърже, нали трябва да каже нещо на тази уредба, какво да прави. И приложението ще е прекалено специфично, вижте дали към уредбата не се предлага такова нещо

П.П. Обикновено bluetooth при уредби се ползва да се предава музика от мобилното устройство и много по-рядко за управление

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

niki, чувал ли си, че има уредби, които могат да се свързват с телефона чрез Bluetooth, и директно можеш да пускаш музика на тях? Все едно, че си включил Bluetooth handsfree. Не ти трябват специални лепенки и чипове, карти, magic stand-ове, руутвания, специални приложения, и други подобни щуротии. Не трябва и да поставяш телефона на специално място. Просто си близо до уредбата, с два клика се сдвояваш с нея, с още два си пускаш избраната плейлиста. Ако всичко това го мислиш, за да си спестиш няколко докосвания на дисплея - crazy_smiley.gif ...

ПП. И какъв е този модел "LG G Bello"? Даже и Google не го знае. Има "LG G ..." - различни варианти. Има и "LG L Bello".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

niki, чувал ли си, че има уредби, които могат да се свързват с телефона чрез Bluetooth, и директно можеш да пускаш музика на тях? Все едно, че си включил Bluetooth handsfree. Не ти трябват специални лепенки и чипове, карти, magic stand-ове, руутвания, специални приложения, и други подобни щуротии. Не трябва и да поставяш телефона на специално място. Просто си близо до уредбата, с два клика се сдвояваш с нея, с още два си пускаш избраната плейлиста. Ако всичко това го мислиш, за да си спестиш няколко докосвания на дисплея - crazy_smiley.gif ...

ПП. И какъв е този модел "LG G Bello"? Даже и Google не го знае. Има "LG G ..." - различни варианти. Има и "LG L Bello".

Все го греша, да Lg L Bello е.

Ами, искам процеса да е автоматизиран, а под bluetooth reciever имам в предвит че той приема аудио сигнала и го предава към уредбата (по-точно е домашно кино, но има проблеми със картината и вече е уредба), просто да постава телефона на стойката, и да се пусне.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Става дума за ето такива карти.

Дали ще работат като nfc ?

Не е проблем, защото lg-то е двусимово.

Може би. Но кой ще ви плаща сметките към Бел Мобайл?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може би. Но кой ще ви плаща сметките към Бел Мобайл?

Ами значи отпада като вариант.

Да попитам, кое е по-добре lg l bello или samsung galaxy s3 neo?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има специален раздел за избор на телефон

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз се колебах до днес. Cпрях се на S3 Neo. При самсунга имаш по-голяма резолюция и дисплея наистина "грабва". Имаш повече рам, 16GB памет и по-добра предна камера. Не съм фен на самсунг попринцип (на това, че вадят новите като топъл хляб), но останах очарован от телефона. Идвам от Lumia и ще ми липсва издръжливоста на батерията, но лумия с по-малко от 1GB рам в момента не е оправдано да се купува, а тия с 1GB са бая парички. За LG_то е потвърдено, че ще получи лолипоп 5,0. За самсунга предполагам, че ще го портнат ако не е официално, но само чакането ще покаже. Белото стои по-добре в ръката, но тоя гаден дисплей с тая гадна резолюция дразни адски много. Ти си прецени. И двата си имат и плюсове и минуси. Задължително ако се спреш на галаксито си купи един калъф хубав, че да не преебеш стъклото. Гледам, че има много теми по форуми за пукнати стъкла. Аз заложих на галаксито и тия дни ще му купя един s-view калъф. Сподели ти на кое ще заложиш. :)

PS: Белото няма индикатор, който да ти свети като се зарежда телефона или когато получиш известие / когато имаш пропуснато повикване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз се колебах до днес. Cпрях се на S3 Neo. При самсунга имаш по-голяма резолюция и дисплея наистина "грабва". Имаш повече рам, 16GB памет и по-добра предна камера. Не съм фен на самсунг попринцип (на това, че вадят новите като топъл хляб), но останах очарован от телефона. Идвам от Lumia и ще ми липсва издръжливоста на батерията, но лумия с по-малко от 1GB рам в момента не е оправдано да се купува, а тия с 1GB са бая парички. За LG_то е потвърдено, че ще получи лолипоп 5,0. За самсунга предполагам, че ще го портнат ако не е официално, но само чакането ще покаже. Белото стои по-добре в ръката, но тоя гаден дисплей с тая гадна резолюция дразни адски много. Ти си прецени. И двата си имат и плюсове и минуси. Задължително ако се спреш на галаксито си купи един калъф хубав, че да не преебеш стъклото. Гледам, че има много теми по форуми за пукнати стъкла. Аз заложих на галаксито и тия дни ще му купя един s-view калъф. Сподели ти на кое ще заложиш. :)

PS: Белото няма индикатор, който да ти свети като се зарежда телефона или когато получиш известие / когато имаш пропуснато повикване.

Според това което прочетох, залагам на s3. :)

Само като чух че не подържа otg веднага се отказах.

Имам ps3 gamepad, джаджата gameklip (е ще я имам), и искам да си цъкам. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според това което прочетох, залагам на s3. :)

Само като чух че не подържа otg веднага се отказах.

Имам ps3 gamepad, джаджата gameklip (е ще я имам), и искам да си цъкам. :)

Значи се ориентирай към нещо друго. Галаксито не е за теб. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване