Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Правилно ли е такова свързване на серпентината ?

Препоръчан отговор

Здравейте на всички доста порових във форума за това което ме интересува но не намерих точната информация и затова реших да попитам в нова тема 

Имам изградена инсталация "локално парно" 
въпроса ми е следния тъй като скоро си смених бойлера и вече е със серпентина и може да се върже към системата. Предвидени са тръби за тази цел при изграждането на инсталацията. Аз имам средни умения за водопровод и със сигурност ще успея да направя връзките. Но моля за точната схема, аз съм направил една предполагаема която се вижда на снимката по долу. Информацията за тази схема съм е събрал от интернет форуми, но моля за компетентна такава: 

post-55718-0-73168600-1421177213_thumb.j

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не трябват никакви кранчета, чудно ми е, защо сте използвали „параджийски“ нипел м/у двата тройника (тетки), след като са доста по-скъпи от поцинкованите? Извинявам се, но ако имахте средни познания, нямаше да ровите из форумите.

Желая, Ви успех!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Слагането на всякакви спирателни арматури по трасе за отопление е нежелателно, а слагането на кран към разширител на практика инсталира жива бомба !!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е добре, само не ти трябва онази тетка и автоматичния обезвъздушител отгоре :)

Въздухът си излиза директно в разширителния съд и заминава.

Кран да слага преди съда си е чисто самоубийство , както каза колегата преди мен.

Останалото си направил както трябва.

Само махаш тетката с обезвъдушителя и там връзваш директно разширителния съд и си готов

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще замине ако съдът е отворен.

Ти затворен ли мислиш, че ще се постави там горе, на най-високата точка на системата ? :)

Иначе да, прав си разбира се - това за обезвъздушаването важи само за отворените системи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Бюлетин

Получавайте известие, когато има важна промяна или новина свързана с форума.
    Абонирайте се
  • Добави ново...