Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Имам едно питане към вас. Не пиша много в тази част на форума, за това моля да бъда извинен, ако съм сбъркал раздел или нещо подобно.

Тези дни си направих поръчка от Азия(мисля, че е Китай). Покупката беше в долари, като при обмен банката е обменила на курс 1,81лв. за долар при нормален курс 1,67. Тези 14 стотинки на долар ми се виждат доста. Покупката не беше през Пейпал. За първи път пазарувам без Пейпал и ми се вижда доста разликата в курса. Пазарувал съм и друг път разлика е нормално да има от обявеният курс, но такава фрапираща никога не е било.

Възможно ли е да се дължи на факта, че не съм напавил покупката през Пейпал или това е алчност от страна на банката Райфайзенбанк(време ли и е за смяна един вид)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Имам едно питане към вас. Не пиша много в тази част на форума, за това моля да бъда извинен, ако съм сбъркал раздел или нещо подобно.

Тези дни си направих поръчка от Азия(мисля, че е Китай). Покупката беше в долари, като при обмен банката е обменила на курс 1,81лв. за долар при нормален курс 1,67. Тези 14 стотинки на долар ми се виждат доста. Покупката не беше през Пейпал. За първи път пазарувам без Пейпал и ми се вижда доста разликата в курса. Пазарувал съм и друг път разлика е нормално да има от обявеният курс, но такава фрапираща никога не е било.

Възможно ли е да се дължи на факта, че не съм напавил покупката през Пейпал или това е алчност от страна на банката Райфайзенбанк(време ли и е за смяна един вид)?

Прекарали са ви 14 стотинки или сте напред 14 стотинки за всеки долар по тона и разочарованието ви съдя , че са ви прекарали

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При последната ми покупка курса на долара беше изчислен върху 1,70лв + 5% такса - това прави около 1,79 за долар.

През кои сайт е покупката?

Редовно пазаря от али екстпрес но от менюто горе в дясно съм си настроил страна българия валута евро и винаги всичко е точно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прекарали са ви 14 стотинки или сте напред 14 стотинки за всеки долар по тона и разочарованието ви съдя , че са ви прекарали

Никой никого не е прекарал.

В момента е нормално да се изчислява по такъв курс, защото долара върви нагоре.

Обяснявам защо - докато парите стигнат до банката на получателя, ще са минали 3-4-5 дни и вече може да се окаже, че продавача трябва да заплати цена на производителя по-висока от тази, на която е продал.

Самите банки (не само българските) си имат по-високи кръстосани курсове и от там идва разликата.

Не бъркайте курс продава на банката, което е различно с кръстосаните курсове, а и банката в Азия и тя има такива курсове и различни добавки, а винаги таксите са за сметка на купувача.

Ако сметката за плащане ви е в долари, ще ви вземат точно колкото си струва и никой не го интересува дали тези долари сте ги купили по 1,30 или по 2 лева.

Тъй че споко, никой никого не е прекарал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бъркайте кръстосаните курсове, човека каза, че е пазарил в долари.Реално покупката на долари е извършена в България и не би трябвало да има голяма разлика от обявения курс върху, който ще има такси превод, които няма да са малки де, предвид, че е международен.Най-добре да се попита в самата банка откъде идва разликата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато банката те обира е позволено, а обратно не.

14 стотинки за долар, ако бяха на цялата покупка нямаше изобщо да го правя на проблем. Сега нормално е за мен при курс 1,67 лева за долар да ми вземат някаква комисионна нещо от сорта 5 стинки за долар(която също не е малко при условие, че разликата курс купува-продава обикновенно е 2-3 стинки; 5 иди-дойди нормално)  горница, но 14 си е вече обир.

Днес се обадих в колцентъра на "моята лична банка" и положението стои така: "Курс продава бил обявен на главната страница на РББ и няма мърдане, за по-големи сделки е възможно допълнително договаряне на курса на обмяна".

Иначе покупката беше наистина от Али(нещо си), но там нямаше варианти за Пейпал.

Явно клиентите им идват вповечко, за това приемам оферти за добра банка за такива пазарувания, която няма да ме клати.

За сега мисля да мина на Експресбанк..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.