Премини към съдържанието
Aleksandar Borisov

Две или повече захранвания в едно при работа на 12/14 волта

Препоръчан отговор

Искам да попитам имам 3 захранванията дали е възможно да работят заедно само на 12 или 14 волта без 3.3 и 5 волтовата линия.

post-313067-0-09518200-1421414479_thumb.

post-313067-0-44197300-1421414525_thumb.

post-313067-0-53102400-1421414530_thumb.

post-313067-0-57517100-1421414553_thumb.

Редактирано от Aleksandar Borisov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С каква цел трябва да работят заедно? Защото, ако искаш да захраниш компютър, не може.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да захранва усилвател за кола??? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Усилвателя колко вата е? Захранванията колко вата са?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждал съм подобни изпълнения. 
Трябва ви качествено захранване с доста повече мощност от нужната на усилвателя. Сметнете ватовете по 12 волтовата линия и оставете 20% аванс. 
Пригответе си и голям(и) филтиращ кондензатор. Често има шум от компютърното захранване. 
Няма лесно да изключите другите линии (+5 +3,3 ....). 
Окъсяват се зеления power on с някой от черните com (земя). Кажете какъв е резултата. 
PSU-PinOut.jpg

Ако ще свързвате няколко захранвания, сложете няколко диода и бушона.... Да има повече искри ако гръмнат... 

Редактирано от danchobg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам че да изкарва хубаво 12те волта трябва да захраня 5те волта ,незнам до колко е вярно.

Тва съм го пробвал с зеления Пауър Он кабела и си бях направил така едно захранване ,но сега ми паднаха още две и искам да изпъна усилвателя до колкото може. Все пак е 100 амперов :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никога няма да го изпънеш с тези захранвания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре ,След дълго търсене в нета и доста четене предимно на чужди сайтове открих че и други като мен са се опитали да направят това нещо. Оказа се че единственият начин да се навържат тези захранвания така е само в серия / последователно но не и в паралел. 

Имам един проблем който мисля че е от усилвателя . На празен ход пускайки захранванията едно след друго получавам съответно 5-10-15 волта (използвам 5те волта не 12те) всичко работи добре. След пускането на усилвателя захранване 2 или 3 се гасят. От какво може да е проблема. Преди този усилвател съм го слушал само на едно от тези захранвания.

Ето и видеото: http://vbox7.com/play:1e2f2f6714

За тези който искат да прочетат малко за това как се на връзват в серия: 

http://www.instructables.com/id/Two-ATX-PSU-One-juiced-24-V-DC-PSU/3/

http://w5jgv.com/tower_of_power/index.htm

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако сложа грец или диоди и вържа един стар акумулатор дали ще стане нещо

Схема "Гретц" или диоди се слагат на променливо напрежение - от акумулатора имаш изправено. Успех ! :)

http://en.wikipedia.org/wiki/Rectifier

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говорех преди акумулатора да го сложа ,за да изправи малко напрежението а акумулатора да го ползвам като капацитатор за да няма толкова пад на напрежението. Не разбирам много от тези токове за това питам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говорех преди акумулатора да го сложа ,за да изправи малко напрежението а акумулатора да го ползвам като капацитатор за да няма толкова пад на напрежението. Не разбирам много от тези токове за това питам

Моят съвет - не прави щуротии - продай си захранванията ако са все още годни за употреба и си вземи един трансформатор, няколко кондензатора за филтър - във форума има достатъчно хора, които могат да ти помогнат с направата на захранване за тоя усилвател :)

Лично мнение - усилвателите за кола са за да са в колата, а не да се пускат в къщи :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.