Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да попитам следното нещо. :) Търся захранване (ако може да има малко мощност в повече) за около 100BGN (+/-20BGN) на следната компютърна конфигурация:

MB: Asus P5QC  (2 PCI, 3 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, 2 DDR3 DIMM, Audio, Gigabit LAN, IEEE-1394)

CPU: Intel® Core™2 Duo Processor E8400
(6M Cache, 3.00 GHz, 1333 MHz FSB)

VC: XFX nVidia Geforce GTX280 1GB GDDR3 PCIe DVI Video Graphics Card GX-280N-ZDF9 (You will need to have a 550w power supply or bigger and an 8-pin + a 6-pin PCIe power connector)

RAM: 2 x 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM  (6-6-6-18 @ 400 MHz)  (5-5-5-15 @ 333 MHz)  (4-4-4-12 @ 266 MHz)

HDD1: Hitachi HDS721010CLA330 ATA Device  (931 GB, IDE)

HDD2: Seagate ST3320620AS ATA Device  (320 GB, 7200 RPM, SATA-II)

CD-MEDIA: HL-DT-ST DVDRAM GH22NS50 ATA Device  (DVD+R9:16x, DVD-R9:12x, DVD+RW:22x/8x, DVD-RW:22x/6x, DVD-RAM:12x, DVD-ROM:16x, CD:48x/32x/48x DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM)

Като допълнителни устройства (чаркове) PC-то има два 120мм вентилатора Cooler Master модел: R4-L2R-20AC-GP

Смятам да сложа на картата следния охладител: Arctic Cooling Accelero Xtreme Plus II , защото грее доволно.

Благодаря предварително на всички който се ангажират с темата.

Редактирано от dzhananov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, искам да попитам следното нещо. :) Търся захранване (ако може да има малко мощност в повече) за около 100BGN (+/-20BGN) на следната компютърна конфигурация:

MB: Asus P5QC  (2 PCI, 3 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, 2 DDR3 DIMM, Audio, Gigabit LAN, IEEE-1394)

CPU: Intel® Core™2 Duo Processor E8400

(6M Cache, 3.00 GHz, 1333 MHz FSB)

VC: XFX nVidia Geforce GTX280 1GB GDDR3 PCIe DVI Video Graphics Card GX-280N-ZDF9 (You will need to have a 550w power supply or bigger and an 8-pin + a 6-pin PCIe power connector)

RAM: 2 x 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM  (6-6-6-18 @ 400 MHz)  (5-5-5-15 @ 333 MHz)  (4-4-4-12 @ 266 MHz)

HDD1: Hitachi HDS721010CLA330 ATA Device  (931 GB, IDE)

HDD2: Seagate ST3320620AS ATA Device  (320 GB, 7200 RPM, SATA-II)

CD-MEDIA: HL-DT-ST DVDRAM GH22NS50 ATA Device  (DVD+R9:16x, DVD-R9:12x, DVD+RW:22x/8x, DVD-RW:22x/6x, DVD-RAM:12x, DVD-ROM:16x, CD:48x/32x/48x DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM)

Като допълнителни устройства (чаркове) PC-то има два 120мм вентилатора Cooler Master модел: R4-L2R-20AC-GP

Благодаря предварително на всички който се ангажират с темата.

Ако скоро ще правите ъпгрейд на процесора и т.н :

Super Flower SF-500P12A(M)

или нещо "по-марково" :

PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE 117лв. но ще трябва да доплатите и за доставката.

Предимството на Super Flower е че е модулно захранването, т.е закачаш му само тези кабели които са ти нужни :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма ли да е малко 550W? Един малък пропуск има в Темата ще го оправя ей сега  смятам да сложа на картата следния охладител: Arctic Cooling Accelero Xtreme Plus II , защото грее доволно.

Извинявам се за пропуска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма ли да е малко 550W? Един малък пропуск има в Темата ще го оправя ей сега  смятам да сложа на картата следния охладител: Arctic Cooling Accelero Xtreme Plus II , защото грее доволно.

Не напълно достатъчно са, картата според сайта на Nvidia "хапва" по 236W, процесора е около 80, та всичко общо най-много да е 350W :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А за този модел Cooler Master G550m отзиви има ли някой?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво не им харесахте на горните предложения?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм казъл че не ги харесвам, просто това е малко по-скъпо а е с по-голяма гаранция. Питам дали някой има впечетления от него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гаранцията може да е скопена от магазинера та какво точно те интересува? 

Raider-а а и по-евтиния Hyper са с 5 години гаранция.

Първото в хардуербг го продават с пълната гаранция а второто поне в Скай си е с 5 години за Никем не знам. 

Цветето в Емаг му е орязана гаранцията поне на платината и златото за тоя модел не знам а май по-нашите фирми го няма.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да чуя мнение и за този модел Cooler Master G550M дали не е по-добър и т.н. и за други модели също де. Има и някакви разлики в защитите поне според Emag  спесификацията, за едни и същи пари питам кой е най-добрият вариант. А на колегата съм благодарен за помоща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Емаг захранването го има само на картинка та няма как да го купиш от там а спецификации гледай на оф. страница на продукта.

Иначе ето ревю - http://www.techpowerup.com/reviews/CoolerMaster/G550M/

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за линка! :handshake: Информацията ще ми дойде добре ей сега ще го прегледам по основно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.