Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.На скоро компа почна да показва различни сини екрани като го пускам.Някой път изписваше,че липсват системни файлове и че windows не може да зареди.Оправяше се с рестарт.Та какво става - пускам компа,минава POST,минава логото на windows като зарежда,минава welcome screen-a,виждам иконите и BSOD.И то не един и същ,пускам няколко снимки на най-често появяващите се.Пуснах няколко пъти chkdsk,но пак е така.С Windows XP SP3 е.

e89fdd69fb43585f.JPG

6ae097c937b12610.JPG

17165c063bd1767b.JPG

Редактирано от Десислав Петров (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наскоро да си инсталирал актуализаций или драйвери?

При добро желание може да кажеш с какъв компютър си, с каква ОС, какво си правил когато е почнал да показва син екран...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наскоро да си инсталирал актуализаций или драйвери?

При добро желание може да кажеш с какъв компютър си, с каква ОС, какво си правил когато е почнал да показва син екран...

Драйвъри не,актуализирах от windows update.Компа е кашон- 1 гб рам ддр400,атлон 3000+ 2,4GHz, geforce fx 5900 128mb.Не помня кога точно се появи проблема,нищо не бях правил,излязох навън и като се върнах го намерих така.Преинсталирах го преди има няма седмица.ОС-а е windows xp sp3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре да тестваш наличният хардуер.

Влез също така в интернет и си намери грешките какви са.Пишеш "error 0x0000... " според там каквито са кодовете и търсиш какво означават.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Драйвъри не,актуализирах от windows update.Компа е кашон- 1 гб рам ддр400,атлон 3000+ 2,4GHz, geforce fx 5900 128mb.Не помня кога точно се появи проблема,нищо не бях правил,излязох навън и като се върнах го намерих така.Преинсталирах го преди има няма седмица.ОС-а е windows xp sp3

Най вероятно някоя актуализация е омазала нещата...премахни актуализацийте, които си наравил с windows update, забрани му на Windows-а да се актуализира, рестартирай и виж дали още ти крашва.

Провери си също и драйверите (тегли от сайтовете на производителите, като избереш съответно да са за твоя windows).

P.S: Като се замисля... може проблема да се окаже във харда. В каква файлова система го форматира когато инсталира Windows-a?

1-вия ерор го дава обикновенно при неправилно четене на NTFS...

Редактирано от TheSeer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лоши драйвери ,прахоляк по слотовете на видеокартата и рам-а.Спекла се паста на графичния процесор.Тия сини екрани означават хардуерен кахър ,а не ъпдейти!

Цък тук има инфо

Тук за другата грешка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лоши драйвери ,прахоляк по слотовете на видеокартата и рам-а.Спекла се паста на графичния процесор.Тия сини екрани означават хардуерен кахър ,а не ъпдейти!

Цък тук има инфо

Лоши драйвъри - не.Теглени от официалния сайт на asus и nvidia.Прахоляк и спекла термопаста - и това го изключвам.Тествал съм харда с HD Tune и намери 1 лош сектор.Ще тествам и с мемтест и ще пиша пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цък тук има инфо

Тук за другата грешка

http://support2.microsoft.com/kb/329293/bg

http://support2.microsoft.com/kb/314063/bg

При сините екрани на Уинбоза никога не трябва да изключваш възможности....

Ако чрез ъпдейтите е инсталирал кофти драйвери е възможно....

Редактирано от TheSeer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи си сложил някоя кофти ОС !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи си сложил някоя кофти ОС !!!

100% натурално xp с добавен само sp3.После му вградих с nlite sata driver-ите и това е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я си направи едно дистро със Линукс Минт Мате ,можеш да го стартираш и ползваш без да го инсталираш.Така поне ще видим дали проблема е хардуерен,ако не прави мизерии значи е софтуерен/драйвери и ОС/ ...................друго няма какво да е.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я си направи едно дистро със Линукс Минт Мате ,можеш да го стартираш и ползваш без да го инсталираш.Така поне ще видим дали проблема е хардуерен,ако не прави мизерии значи е софтуерен/драйвери и ОС/ ...................друго няма какво да е.

http://www.linuxmint.com/edition.php?id=173това става ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ,че е по-малко като размер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реших да инсталирам минт-а ама като ми зареди и ми изгася клавиатурата и нищо не мога да правя с нея (USB e).Някакви идеи как може да се оправи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реших да инсталирам минт-а ама като ми зареди и ми изгася клавиатурата и нищо не мога да правя с нея (USB e).Някакви идеи как може да се оправи?

За това не обичам клавиатури с USB...

Питай някой познат да ти услужи за малко с PS2 клавиатура.(Това е най-лесният вариант)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що да е линукс, като може да е Hiren's Boot CD, че си има и набор инструменти за всякакви цели!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що да е линукс, като може да е Hiren's Boot CD, че си има и набор инструменти за всякакви цели!!!

Линукс има повече инструменти, стига да може да ги ползваш.

За твоята цел не е нужно да инстаираш са да провериш как работят нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.