Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Моля за идеи за компютърна конфигурация, с бъдещи ъпгрейди.

Препоръчан отговор

Здравейте! Много ще Ви бъда благодарен ако помогнете малко. 
Разполагам с бюджет между 800 и 900 лв за нова конфигурация. Монитор, клавиатура и мишка към момента не ми трябват.

Също в бюджета нека не включваме и видеокарта (смятам да добавя отделна след време). 

Трябва ми машина, която да е future proof така да се каже и да може след време да я "подсилвам". 

Държа процесорът да е AMD и за кутия + захранване съм избрал CoolerMaster K350 600W. От този момент нататък се затруднявам да подбера оптималната конфигурация. В цената да влизат и нужните допълнителни вентилатори, които ще бъдат трябват за по-добро охлаждане. Не съм правил собствена конфигурация от години и много съм я закъсал с материала, до къде се е развило всичко и т.н. Благодаря Ви предварително!  :D

п.с. Компютърът ще бъде използван, за да подкарва различни видове софтуер, в бъдещ момент ще го ползвам и за игри (дотогава ще събера пари и за видео карта) Разбира се - за мултимедия и за някои по-тежки приложения като Sony Vegas и Adobe After Effects.

п.с.2 Към момента няма да включвам и SSD. 1TB HDD е задоволителен вариант.

п.с.3 Разубедихте ме за AMD, вече съм склонен на повече компромиси. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще е АМД ще трябва да е някое APU, понеже 740, 750К, 760К, 860К, FX-6300/50, 8320/50 нямат вградени видеоконтролери и ще трябва да взимаш отделно видео, а гледам искаш да го добавяш на по-късен етап. Разбира се не е проблем да добавиш в началото най-големия боклук за 40-50 лв., колкото да ти изкарва картина... По принцип K350 върви с 2 захранвания - RS-600-ACAB-M2 и RS-600-ACAB-D3, като второто е много добро, но доколкото знам вече не внасят кутии с него. Първото е обикновен китайски боклук и ако ще добавяш мощна видеокарта не е за предпочитане. 

За тези пари лично аз бих взел i5+8ГБ РАМ+1ТБ хард диск+ССД, ако стигнат парите. Това си е лично мое мнение и не нагърбвам никого с него!

Качествените кутии си вървят с по 2 вентилатора, та няма да ти е нужно да купуваш отделни. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще е АМД ще трябва да е някое APU, понеже 740, 750К, 760К, 860К, FX-6300/50, 8320/50 нямат вградени видеоконтролери и ще трябва да взимаш отделно видео, а гледам искаш да го добавяш на по-късен етап. Разбира се не е проблем да добавиш в началото най-големия боклук за 40-50 лв., колкото да ти изкарва картина... По принцип K350 върви с 2 захранвания - RS-600-ACAB-M2 и RS-600-ACAB-D3, като второто е много добро, но доколкото знам вече не внасят кутии с него. Първото е обикновен китайски боклук и ако ще добавяш мощна видеокарта не е за предпочитане. 

За тези пари лично аз бих взел i5+8ГБ РАМ+1ТБ хард диск+ССД, ако стигнат парите. Това си е лично мое мнение и не нагърбвам никого с него!

Качествените кутии си вървят с по 2 вентилатора, та няма да ти е нужно да купуваш отделни. 

Благодаря! Само с малка корекция, която бях пропуснал (и сега допълних в първия пост) - към този момент не искам SSD. То, също като видео картата, ще бъде добавено в по-късен етап :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По-добре да се вземе Интел и по-точно I5 щом ще се добавя видеокарта в бъдеще.
Много по-добър процесор а такова нещо като безплатен обяд няма.
АМД-то реално е слаб процесор с нисък клас видео без собствена памет което си плащаш.
Даденото от AlkatrazBG е пример за това. Процесор по-слаб от I3 ама струващ по-скъпо заради графиката.
Скъпа рам отново заради графиката. И к`во се получава? Все едно си взел Атлон и R7 250 в най-добрия случай.
По-добра карта и да купиш ще е спъвана от процесора а вградената не можеш да я и продадеш. 
Щеше да е някакъв вариант ако нямаше да се добавя в бъдеще карта но не и вариант за надграждане.
Ако толкова държиш на АМД виж за нисък клас дъно с вградена графика и някой FX-6350 пак ще е малко по-добре.

asus m5a78l-m/usb3
Поддържаните процесори - Дъното поддържа 125W FX демек до FX-8370 без двете чудовища FX-9370 и FX-9590.

Integrated ATI Radeon™ HD 3000 GPU 
Multi-VGA output support : HDMI/DVI/RGB ports *1
- Supports HDMI with max. resolution 1920 x 1200 @ 60 Hz
- Supports DVI with max. resolution 2560 x 1600 @ 60 Hz
- Supports RGB with max. resolution 2560 x 1440 @ 75 Hz
Maximum shared memory of 1024 MB
Hybrid CrossFireX™ Support
Audio: VIA VT1708S 8-Channel High Definition Audio CODEC

Количка

a079b601ebd6b9ab.jpg

За 900 лв. може да се сложи и FX-8320 или FX-8320E което вече е доста по-добре стига да ги имаш парите.
Кутията трябва да и купиш още един 120 мм вентилатор за отпред да вкарва студен въздух тъй като има само
един изкарващ отзад. Става въпрос като добавиш видеокартата тъй като ще се увеличи отделяната топлина.
Разбира се може и от сега да го вземеш както си прецениш - Цък

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

GB H81M-D3H /H81/LGA1150

I5-4460 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150

4GB DDR3 1600 GEIL /BULK

1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR

PSU SEASONIC SSR-450RT /450W

SHARKOON VG4-W ATX MIDI TOWER

Обща стойност - 867.13 лв. с ДДС

Тук можеш да ъпгейдваш.Имаш 4 слота за рам,стабилно захранване за карта от рода на gtx 960/960/280..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за пълните отговори и отделеното време. Почнах да чета повече за Intel Core i5 4460. Наистина на повечето места го препоръчват пред FX-8320. Оптимална конфигурация знам, че трудно се прави с този бюджет, все от някъде трябва да се реже. Аз и затова се отказвам към момента от видео карта, за да може поне откъм процесор, дъно и рам да съм по-стабилен, а във видео да инвестирам в Q3 тази година.  :wink12:  Предстои ми тези дни да разглеждам обстойно нещата, които ми давате като съвети, защото решение трудно ще взема за 1 ден. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Специално откъм ъпгрейд i5-4460 ще е по-добре от FX-6300/50, 8320(E)/50. Въпреки че като си с i5 едва ли скоро ще ти се наложи ъпгрейд.
Broadwell ще е същата архитектура като Haswell по 14nm работен процес и ще имаш възможност за ъпгрейд с всички чипсети (H81, B85, H87, H97, Z87, Z97) Eто нагледно какво бих взел аз за малко над 900 лв:

GB B85M-D3H /1150 

Обща стойност - 921.26 лв. с ДДС

Ако има нещо неясно - питай! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Специално откъм ъпгрейд i5-4460 ще е по-добре от FX-6300/50, 8320(E)/50. Въпреки че като си с i5 едва ли скоро ще ти се наложи ъпгрейд.

Broadwell ще е същата архитектура като Haswell по 14nm работен процес и ще имаш възможност за ъпгрейд с всички чипсети (H81, B85, H87, H97, Z87, Z97) Eто нагледно какво бих взел аз за малко над 900 лв:

GB B85M-D3H /1150 

Обща стойност - 921.26 лв. с ДДС

Ако има нещо неясно - питай! 

Към момента това изглежда доста приемлив вариант! Благодаря. Ще почета още по темата и ако има нещо, ще питам :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, имам въпроси към Вас! Спрях се на конфигурацията, която Нико_ ми е дал последно за примерен вариант. 

Тъй като проверих в други магазини и като че ли от никем излиза доста по-евтино. Тъй като знам, че се плаща допълнително доставка, ако поръчам всичко на 1 път, то за Пловдив колко г/д би трябвало да ми излезе доставката? Видях калкулатора, но предположих, че от личен опит ще ми е по-полезно някой да ме ориентира. Също Никем коректни ли са при гаранционното обслужване? 

И да помоля ако станете свидетели на добра оферта кутия + захранване, бихте ли споделили линк? :) Ако не -ще използвам тези от конфигурацията на Нико_.  ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма такова нещо като добро захранване комплект с кутия. Взимай предложеното от Нико и не си рискувай машината с бомбички.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, в никем предлагат едни от най-ниските цени. Може да погледнеш и sky.bg. Доставката предполагам, че ще е малко над 20 лв.

Никога не съм имал проблеми с фирмата. Поръчвал съм много пъти от тях за мен и за приятели - няма никакви проблеми. Гаранция ми се е случвало да ползвам един единствен път. Имах проблем с дъното - единия слот за РАМ беше дефектен и в рамките на 10-15 дни ми го замениха с това от подписа. Коректни са, но дано не ти се налага да ползваш гаранционните услуги.

Кутията и захранването предложени от мен са чудесни, та спокойно може да ги вземеш! ;) Само към кутията може да си добавиш още един вент, понеже идва само с един. Например.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, в никем предлагат едни от най-ниските цени. Може да погледнеш и sky.bg. Доставката предполагам, че ще е малко над 20 лв.

Никога не съм имал проблеми с фирмата. Поръчвал съм много пъти от тях за мен и за приятели - няма никакви проблеми. Гаранция ми се е случвало да ползвам един единствен път. Имах проблем с дъното - единия слот за РАМ беше дефектен и в рамките на 10-15 дни ми го замениха с това от подписа. Коректни са, но дано не ти се налага да ползваш гаранционните услуги.

Кутията и захранването предложени от мен са чудесни, та спокойно може да ги вземеш! ;) Само към кутията може да си добавиш още един вент, понеже идва само с един. Например.

Много благодаря за пълната информация! :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване