Премини към съдържанието
danielbonev

Трудова борса и започване на работа

Препоръчан отговор

В момента съм на трудовата борса и получавам обезщетение за безработица. Подал съм документи на две места за започване на работа, даже на едното бях на интервю. Въпросът ми е: какво е времето, за което си запазвам правата на трудовата борса и обезщетението при сегашните условия ако от новата работа ме освободят или аз напусна по собствено желание ?

Благодаря !

Редактирано от danielbonev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При подписване на договор им го носите, за да ви отпишат, а така също трябва да отидете в НОИ, пак заедно с договора в не знам какъв срок, за да ви спрат обезщетенията. Относно срока, не съм сигурен, дали не е според зависи. Не съм сигурен, но мисля е четири месеца. Но мисля, че зависи и от стаж и такива неща. Сигурното е, че почнете ли работа трябва да уведомите НОИ и ТБ за това...  Когато почнете бачкане борсата се прекратява, заедно с пускането на обезщетения (ако разбира сте им го заявили преди това - по-добре да го направите).

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В решението от НОЙ е написана сумата и срока за който го получаваш. При сключване на ТД с работодателя, от датата на сключването се спира обезщетението от НОЙ. Вероятно ще те назначат с изпитвателен срок на договора до 6 месеца. През този период, независимо коя от страните прекрати ТД имаш право да възстановиш регистрацията си в БТ и НОЙ. Ще получаваш същата сума,която си получавал за време - от остатъка на решението действащо в момента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи срока е 6 м или колкото е изпитателния срок на договора (защото може и да е по-малък) ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спирайте да се напъвате, проверен е случая, 9 м е срока, БЛАГОДАРЯ на всички .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.