Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте искам да си overclock на процесора но как да го направя през биоса или с програма

post-356047-0-56776400-1430401348_thumb.

post-356047-0-13039100-1430401369_thumb.

post-356047-0-23354600-1430401382_thumb.

post-356047-0-84305700-1430401394_thumb.

post-356047-0-02289100-1430401408_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам въпрос, сигурен ли си че може да се овърклокне. Имам и други въпроси:

1. С какво охлаждане е процесора ?

2. Има ли хубав въздушен поток в кутията ?

3. Скоро сменяна ли е термопастата ?

4. Каква е кутията ?

5. Почиствал ли си скоро този компютър от прах особено охладителя на процесора.

От тези фактори доста зависи дали ще можеш да овърклокнеш. А, и, не се изхбърляй в началото, прави го лека по лека (да речем качваш 100mhz) и пускаш стрес тест след всяко вдигане. До където се държи стабилно, до там овърклокваш. Също, убеден ли си че ще си стоиш и лятото с овърклока ? :ph34r: (особено ако има високи температури) Клок се прави от биоса.

П.П. Не съм на ясно с клокването на процесори от amd, за това питах дали е сигурен че може да се клокне процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ти спестя главоболията - с ходене до магазина за нов процесор и дънна платка. Едноядрен Sempron с ядро "Manila" на Jetway дънна платка....нямаш големи шансове да вдигнеш производителността дори с 5 % на тази платформа, което спрямо съвременна машина ще е някакви десети от процента...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам въпрос, сигурен ли си че може да се овърклокне. Имам и други въпроси:

1. С какво охлаждане е процесора ?

2. Има ли хубав въздушен поток в кутията ?

3. Скоро сменяна ли е термопастата ?

4. Каква е кутията ?

5. Почиствал ли си скоро този компютър от прах особено охладителя на процесора.

От тези фактори доста зависи дали ще можеш да овърклокнеш. А, и, не се изхбърляй в началото, прави го лека по лека (да речем качваш 100mhz) и пускаш стрес тест след всяко вдигане. До където се държи стабилно, до там овърклокваш. Също, убеден ли си че ще си стоиш и лятото с овърклока ? :ph34r: (особено ако има високи температури) Клок се прави от биоса.

П.П. Не съм на ясно с клокването на процесори от amd, за това питах дали е сигурен че може да се клокне процесора.

Еми не е сменяна термопастата на компютъра от около една година и не е изчиствана от приблизително година и половина но след като го Overclock на то ако успея ще го изчистя иначе през лятото температурите на дънната платка стига до 30 градуса а на процесора 31 32 градуса зависи от натовареността !!!!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.