Премини към съдържанието
Alex Sanev

Питане относно някои правила при членуване на предлози

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам няколко питания относно използването и членуването на предлози! Да речем, имаме две съществителни и двете са подлог: животът, моментът. Какво се случва при членуването? във животът и в моментът? или трябва да е в пълен член и за двата подлога? Питането ми е относно употребата на предлози, когато думата след тях е подлог! Благодаря Ви за отговорите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой ли не знае? Доколкото си спомням, нямаше значение каква е думата след предлога и дали е подлог или не, а нещо друго....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

След предлог съществителното е с непълен член, защото подлогът не може да стои след предлог.

Подлогът трябва да може да се замени с "кой" (да не се бърка грешно употребявание  в съвремието "на кой", "за кой").

Редактирано от belivakov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи трябва да бъде в живота, в момента? тоест, не може да имаме съществително с пълен член щом е предхождан от предлог, правилно ли Ви разбрах?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

във животът и в моментът?

във живота и в момента?

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ти благодаря, belivakov! Сега вече разбрах това правило, благодаря ти много!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.