Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте! Преди доста време почнах да сглобявам едно PC, но се наложи по-рано да замина и така и не го сглобих докрай. В момента имам процесор i5 4460 LGA1150 socket 265, захранване Super Flower Golden King PRO, 600W, ATX 2.2, PFC Activе, един външен хард диск 1ТБ който ще се пробваме да преправим на вътрешен и един старичък монитор на който ще се ползва временно. Та докато не е остарял процесора и съм тук и разполагам с малко свободно време ми се иска да довърша конфигурацията и да се ползва машината. Преди да пусна утре поръчката за останалите неща които ми трябват ми се искаше да мине темата през форума и да се посъветвам и с вас разбира се.

Последно като гледам се бях спрял на това дъно GB H97M-D3H с идеята че по-нататък ще се сложи добро видео. И ако почне да се задъхва процесора ще се смени само той и ще мога да ползвам Broadwell архитектурата . Добър вариант ли е все още? Рам и кутия все още приемам предложения, като единствено към кутията имам претенции да е с по-голяма перка - 20 см, за да е по-тиха.

Предварително благодаря на тези които отговорят.

P.s. Предпочитам останалите неща да закупя от емаг и никем

Редактирано от bolgarin (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре това в случай че ти скимне да го заменяш с отключен - http://nikem-bg.net/computer-components/GB-Z97P-D3---1150/description.html

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре това в случай че ти скимне да го заменяш с отключен - GB Z97P-D3/ 1150

20 лв наистина не е проблем за разликата в цената. А добра RAM като съотношение цена/качество, 2 по 4? С кутията мисля че и сам ще се справя, но пак ще покажа като си харесам нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Желателно е да е нископрофилна (да не е с високи радиатори) понеже може да има ядове с някой охладители.

Може да се вземе на по-високи честоти от 1600MHz но зависи какви части ще купиш. С GB H97M-D3H няма смисъл.

По-ниските тайминги също са за предпочитане. И разбира се най-важното е цената да те устройва.  :) 

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Желателно е да е нископрофилна (да не е с високи радиатори) понеже може да има ядове с някой охладители.

Може да се вземе на по-високи честоти от 1600MHz но зависи какви части ще купиш. С GB H97M-D3H няма смисъл.

По-ниските тайминги също са за предпочитане. И разбира се най-важното е цената да те устройва.  :) 

Добре. Наистина се съмнявам да се занимавам с овърклок при липса на свободно време  и желание да пържа компонентите вътре, така че като дъно може да остане  GB H97M-D3H и рам с честота до 1600МHz. Ще разгледам какво има в двата сайта и ще питам измежду 2-3 варианта които ми харесат.

Разгледах по-подробно в Никем, в емаг нещо не ми харесаха тайминга и цената, но може и да бъркам. Ето тези си харесах засега като всичките са 2 плочки по 4 ГБ, 1600Мхц и възможно по-нисък тайминг като всичките варианти май са с радиатор: Кингстън XMP Beast , G. Skill Sniper , G. Skill RipjawsX

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/computer-components/G.SKILL-2x4-RipjawsX-1600M-C7-F3-12800CL7D-8GBXM/description.html

Тази е най-добрата (CL7) стига да те устройва като цена. Единственото подобно предложение в Никем.

Радиатора не е проблем въпреки че има някой модели с твърде високи като оня Kingston които гледаш.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/computer-components/G.SKILL-2x4-RipjawsX-1600M-C7-F3-12800CL7D-8GBXM/description.html

Тази е най-добрата (CL7) стига да те устройва като цена. Единственото подобно предложение в Никем.

Радиатора не е проблем въпреки че има някой модели с твърде високи като оня Kingston които гледаш.

Ами засега като гледам за дъно остава GB H97M-D3H , рам предложената от теб и пропусната от мен G. Skill RipjawsX. Кутиите ще разгледам малко по-подробно тази вечер и ще споделя на какво съм се спрял, но май не е задължителен варианта с 200мм вентилатор за по-добра тишина. Разгледах нивата на шума и на по-малките вентилатори и са на същите нива от 16-17-19 Db.

Редакция кутия: Някаква идея за този Phantom 410 Mid. Tower В никем ми хареса кутията, но в емаг е по-евтина тези дни и сигурно от там ще я взема. Само се чудя за едно нещо: "Single Chanel 30W Fan Controller"? Това го има в описанието на кутията в никем. В емаг липсва, но там не са толкова пълни и подробни описанията така или иначе. Означава ли че имам вграден контролер за скоростта на вентилаторите или бъркам нещо..?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали искаше 200 мм перки? Тази е с една 140 мм и две 120 мм а и не виждам какво и е по-добро от 

Fractal Design Define R5 която между другото е с три GP-14 и има капак отгоре докато оная няма нищо против прах?

Това ти е кутията ако си се отказал от варианта за 200 мм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали искаше 200 мм перки? Тази е с една 140 мм и две 120 мм а и не виждам какво и е по-добро от 

Fractal Design Define R5 която между другото е с три GP-14 и има капак отгоре докато оная няма нищо против прах?

Това ти е кутията ако си се отказал от варианта за 200 мм.

Можеш ли да пуснеш някакък линк към кутията. Иначе пише че има "• Filters

Front (Included)

Bottom Rear (Included) "

А ми хареса външния вид на кутията, контролера за скоростта на вентилаторите и премахването на отделението за хардовете отгоре 6:10 в тубата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кутията е със стандартните филтри отпред и отдолу както и демонтаж на касетката за хардове

които са налични и в бюджетните. Контролер в малко по-скъпите. Това са логични опции в кутия над 100 лв.

Имах предвид горния отвор които едва ли ще се ползва та е добре да има капак които да се затваря.

Това освен че ще пази от прах ще намали и шума. В тоя ред на мисли хубаво е и модела да е без прозорче.

Общо взето кутията която гледаш е дизайнерско решение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кутията е със стандартните филтри отпред и отдолу както и демонтаж на касетката за хардове

които са налични и в бюджетните. Контролер в малко по-скъпите. Това са логични опции в кутия над 100 лв.

Имах предвид горния отвор които едва ли ще се ползва та е добре да има капак които да се затваря.

Това освен че ще пази от прах ще намали и шума. В тоя ред на мисли хубаво е и модела да е без прозорче.

Общо взето кутията която гледаш е дизайнерско решение.

Ще поразгледам малко по-подробно и сериозно утре сутрин и ще избера нещо друго освен Фантома. Иначе твоето предложение го намерих в 2-3 сайта, но е по-скъпо с близо 40-50 лв и не ми хареса от пръв поглед, но утре ще погледна пак.

Тази кутия или имаше в предвид на Fractal Design?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кутията според мен е Fractal Design в случая. Има повече опции за охлаждане и по-изчистен дизайн, което означава и по-лесна поддръжка.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата е приключена засега, огромни благодарности на naruto. По-нататък ще ми трябват дребни екстри като видеокарта и монитор - ips над 24 инча с време за реакция под 8мс , но ще пиша пак като имам повече време. Ето и една снимка от преди да сглобим частите в новата кутия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Bring
      Имам компютър Dell optiplex 7010 имам една плочка рам DDR3 1600mgh на samsung и още две на kingston DDR3 1333 mgh рамта на samsung като размер и начин на направа ми изглежда по-различна от тая на kingston ще бъдели съвместима рамта на kingston с дъното ми на Dell?

• от bomar00
      Здравейте предварително се извинявам ако темата е в грешния раздел. Продавам частите си за компютър и се чудя в какво да сложа Рам памета, дънната платка и процесора ? Много ще съм ви благодарен ако ми отговорите.
    • от G.H75
      Здравейте имам проблем със компютъра!!!Когато включа компютъра не се включва монотора.Пробвах всичко смених батерията на биоса сложих нова термо паста махнах видеокартата и рама сложихги на друга машина всичко си работи.ПОМОЩ!!!!
      Видеокартата е Sapphire R9 280X Dual-X
      Дъното е MSI 970A-G43
      Рам Kingston HyperX Fury 8GB DDR3 1600MHz

• от Cvetelin Evtimov
      Случаят приключи! С помощта на КЗП ми върнаха парите! 

Здравейте! Наскоро си поръчах ново дъно от Speedcomputers Asus Prime z270 A. Следователно нови Рам, процесор Intel i3 7100 и захранване EVGA 1000W GOLD. 
      Слабям си го на бюрото на гумена основа, включвам монитор, цъкам копчето на захранването и светва ЛЕД подсветката на дъното (странно е, че само при включено захранване в тока дъното свети). Стратирам с вграденото Power копче, вентилатора на процесора се върти, но няма никаква картина на нито един видео изход от дъното. 
      Слагам един спиикър, но и от там не излиза звука
      "Преди съм имал същия проблем с друго дъно от дриг магазин, след като им го върнах за поправка се оказа, че трябва ъпдейт на биоса, върнаха ми го и всичко е точно" 
      Звъня в магазина, разговарях с човек от сервиза, като му обясних каква ми е конфигурацията и каза, че би трябвало всичко да е наред и да им го пратя да го погледнат. 
      Получават го на следващия ден и започва чакането.. Звъня след 1 седмица, като от там ми казват, че е изпратено към производителя.. Ок. 
      След още 1 седмица получавам пратка в Спиди, като мисля, че е дъното. Гледам някъв плик с документи. Отварям ги и гледам снимки на задната страна на дъното, снимана някаква спойка и пише, че ми е отказана гаранция от производителя поради "неоторизирана намеса". WTF?
      На снимата не можах да разбера какво ѝ има на спойката, защото е размазана и черно-бяла. 
      Звъннах в магазина, като отново си говорих с човек от сервиза, като той ми каза, че и те ще го видят като пристигне при тях и ще ми звъннат. 
      В нета се разрових и видях, че и много други имат същия проблем с това дъно. 
      Как да процедирам ако и те ми откажат гаранционно поправяне или замяна? 

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.