Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте. :) Имам задача с която не мога да се справя каквото и да пробвам. Преди да продължа да кажа, че изобщо не разбирам от програмиране, за това моля не се смейте като видите какво съм писал. Все пак, никой не се е родил научен. :) И така, да обясня каква задача имам и какво се опитах да направя по нея: Задачата е проста програмка с име "Автомобили Под Наем", която донякъде успявам да я направя и после увисвам, а именно с декларирането на променливи, което по принцип ми е проблем, не само за този урок. Така, ето как изглежда UI на програмата:

1. http://i.imgur.com/BXjcHLb.png. Ето ги трите задачи, които не можах да направя въпреки, че следвам указанията стриктно, но на края ми пише грешка:  2. http://i.imgur.com/s0slztF.jpg . Ето и кода как изглежда: 3. http://i.imgur.com/MZKuAfg.png . Къде бъркам, че не става ? Мисля, че това е единствената ми питанка, въпреки че заданието не е малко, но натам мисля, че ще успея да се справя сам. И понеже поразчетох малко теми преди да пусна тази, видях повечето отговори, че за да се помогне авторът трябва да е положил малко труд, това и направих, търсих из интернет как се декларира, но единственото което намерих е видовете променливи (Integer, Single и т.н.). Ще съм благодарен ако ме посъветвате от къде да започна или пък получа материал за четене, от които да пробвам различни варианти. Благодаря предварително.

Редактирано от Greak (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от georgi999
      здравейте надявам се да ми помогнете. 4 пъти ме късат на този изпит . На notepad ++ трябва да го направя .наистина не ми се отдава. моляви не ме критикувайте просто искам да взема изпита,разберете ме. Трябва да направя уеб сайт .ще кача файла за да видите там е обеснено подробно .моляви за помощ.благодаря предварително .  

• от dipsuchos
      Хай!
      Отново аз, отново сходна спънка. 

Много често (всеки ден) лаптопът ми настройва дата и час по негово грешно усмотрение, а там, където мога да ги сменя... не ми дава. Няма значение. За мен е по-важно да разбера откъде произлиза проблемът, за да знам как да го предотвратявам в бъдеще. 

(Тези прозорци се отварят директно с включването ми на лаптопа?!?!?!)

Свежи, леки предположения?

• от Bbt_sm
      Бихте ли ме насочили коя програма  да си сваля за да Работя с Visual Basic?
    • от Hold em
      Здравейте ! Както виждате от заглавието търся някой компетентен с тази програма понеже аз не разбирам ... Не знам дори как да го формулирам за да ми излезе в Youtube , ако го има евентуално ! Версията е 2010 на Visual Studio ! Става  дума за цикли , но не знам нищо друго , а имам за задача да я направя тази програма ! Трябва да направя така , че да се въвежда две цели положителни чиса и да се прибавя 20% цена с ддс за всяко цяло положително число ! Благодаря !
    • от Valetin Ivanov
      Здравей те ,нуждая се от помощ  за едно съобщение което се показва когато реша да въведа данни в програмата , програмата е правилна и работи нормално докато не се въведат данни добавям и снимка.  

• Дарение

• Добави ново...