Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте. :) Имам задача с която не мога да се справя каквото и да пробвам. Преди да продължа да кажа, че изобщо не разбирам от програмиране, за това моля не се смейте като видите какво съм писал. Все пак, никой не се е родил научен. :) И така, да обясня каква задача имам и какво се опитах да направя по нея: Задачата е проста програмка с име "Автомобили Под Наем", която донякъде успявам да я направя и после увисвам, а именно с декларирането на променливи, което по принцип ми е проблем, не само за този урок. Така, ето как изглежда UI на програмата:

1. http://i.imgur.com/BXjcHLb.png. Ето ги трите задачи, които не можах да направя въпреки, че следвам указанията стриктно, но на края ми пише грешка:  2. http://i.imgur.com/s0slztF.jpg . Ето и кода как изглежда: 3. http://i.imgur.com/MZKuAfg.png . Къде бъркам, че не става ? Мисля, че това е единствената ми питанка, въпреки че заданието не е малко, но натам мисля, че ще успея да се справя сам. И понеже поразчетох малко теми преди да пусна тази, видях повечето отговори, че за да се помогне авторът трябва да е положил малко труд, това и направих, търсих из интернет как се декларира, но единственото което намерих е видовете променливи (Integer, Single и т.н.). Ще съм благодарен ако ме посъветвате от къде да започна или пък получа материал за четене, от които да пробвам различни варианти. Благодаря предварително.

Редактирано от Greak (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от dipsuchos
      Хай!
      Отново аз, отново сходна спънка. 

Много често (всеки ден) лаптопът ми настройва дата и час по негово грешно усмотрение, а там, където мога да ги сменя... не ми дава. Няма значение. За мен е по-важно да разбера откъде произлиза проблемът, за да знам как да го предотвратявам в бъдеще. 

(Тези прозорци се отварят директно с включването ми на лаптопа?!?!?!)

Свежи, леки предположения?

• от Bbt_sm
      Бихте ли ме насочили коя програма  да си сваля за да Работя с Visual Basic?
    • от Hold em
      Здравейте ! Както виждате от заглавието търся някой компетентен с тази програма понеже аз не разбирам ... Не знам дори как да го формулирам за да ми излезе в Youtube , ако го има евентуално ! Версията е 2010 на Visual Studio ! Става  дума за цикли , но не знам нищо друго , а имам за задача да я направя тази програма ! Трябва да направя така , че да се въвежда две цели положителни чиса и да се прибавя 20% цена с ддс за всяко цяло положително число ! Благодаря !
    • от Valetin Ivanov
      Здравей те ,нуждая се от помощ  за едно съобщение което се показва когато реша да въведа данни в програмата , програмата е правилна и работи нормално докато не се въведат данни добавям и снимка.  

• от Ousted
      Здравейте, 
      За пръв път пиша в този форум, защото се блъсках с един проблем, който не знам как да разреша. Направил съм програма ( за отбелязване на резултата на Блато (нищо сложно) ) и искам тази програма да си я инсталирам / кача на телефона който е с Android операционна система. Доколкото четох трябва да форматирам .exe файла на .apk(формата на Android ОС) но когато направя това и си го прехвърля на телефона изписва, че файла не може да бъде отворен или нещо от сорта. 
      Благодаря предварително за отделеното време и помощ на всеки прочел моят проблем !
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.