Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам проблем с компютър който ми се явява офисен. Най-често се проявява след обяд след 15ч.  Хард диска не спира да върти и е почти невъзможно да се работи нормално. Имаме си системен админ който не успя да установи от какво се случва и преинсталира уиндоуса който беше Win 7 64 bit professional с win 8.1 64 бит. Това нямаше голям успех тъй като проблема си остава.

ъпдейтите на уиндоуса са спряни. като пусна таск мениджъра единствено което ми показва че ползва харддиска е MS windows search indexer, system, service host : local /имам предвид над 2 МБ/с /

имам едно приложение /Activity Indicator/ което ми показва най често това съобщение:

Change: C:\Users\user\AppData\Local\Microsoft\Internet Explorer\DOMStore\I70M2HNG\ls.hit.gemius[1].xml

Проблема не се случва всеки ден и не съм намерил логика кога се появява, също така изобщо не ползвам IE.

Ако някой има някаква идея какво да търся или къде да гледам моля да я сподели. Също така каква информация бих могъл да предоставя за анализ. Логове и т.н.

благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Точно там е проблемът - Indexing service. Индесира съдържанието на дяловете. И ако има огромно количество малки файлове, пада голямо описване.

Стартирай cmd и вътре постави следния текст

net stop WSearch
sc config "WSearch" start= disabled

и натисни Enter

Файлът C:\Users\user\AppData\Local\Microsoft\Internet Explorer\DOMStore\I70M2HNG\ls.hit.gemius[1].xml се генерира от скайп

http://community.skype.com/t5/Windows/%D0%92%D1%8B%D1%81%D0%BE%D0%BA%D0%B0%D1%8F-%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82%D1%8C-%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%B8%D1%80%D1%83%D1%81%D0%B0-Avast-%D0%B2%D0%BE-%D0%B2%D1%80%D0%B5%D0%BC%D1%8F-%D1%80%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%82%D1%8B-Skype/td-p/3195012

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

благодаря за отговора! забелязах,че само това индексиране е проблемно.

Лошото е че ми трябва тоя индекс заради пощата, иначе на дяловете почти няма файлове. Обаче имам 40ГБ pst файл + 26ГБ архив на оутлук с който работя основно. :( трябва да си реша проблема с големия мейл бокс!

http://prikachi.com/images.php?images/145/8123145L.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте с коя версия на офис пакета сте?

Защо не пуснете ново индексиране на PST файловете?

Ще отнеме около - 10 часа но би трябвало това индексиране да спре.

Др. възможна причина е scheduled task за индексиране на файловете :(

С каква антивирусна система сте?

Да не би по това време да се прави някакъв бекъп на машината и индекса да минава пак ...

За момента се сещам за тези въпроси - малко по късно и др. :)))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

благодаря за отговора! забелязах,че само това индексиране е проблемно.

Лошото е че ми трябва тоя индекс заради пощата, иначе на дяловете почти няма файлове. Обаче имам 40ГБ pst файл + 26ГБ архив на оутлук с който работя основно. :( трябва да си реша проблема с големия мейл бокс!

http://prikachi.com/images.php?images/145/8123145L.jpg

Защо реши, че индексирането е вързано с пощенския клиент?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо реши, че индексирането е вързано с пощенския клиент?

ами защото само него съм оставил да индексира в  search options. а то ми индексира писмата през ден, иначе не мога да си търся в мейла.

ама поне да са направили да може да се прави график кога да индексира а не когато ми трябва да работя. Намерих как да се направи график с два бат файла и ще го пробвам дали работи :)

Редактирано от soulflykc (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами защото само него съм оставил да индексира в  search options. а то ми индексира писмата през ден, иначе не мога да си търся в мейла.

ама поне да са направили да може да се прави график кога да индексира а не когато ми трябва да работя.

Какво количество писма дневно циркулират?

А индексирането може да го автоматизираш - пускаш, индексира, спираш приерно веднъж дневно.

С кой пощенски клиент си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами работя с MS OUtlook office 2013. дава ми че е индексирало над 300к файлове и уж е готово ама продължава да си върти хардиска спирах го и от services. няма то си продължава. А с бат файловете не става. проблема ми е че не знам как да си пренеса папките в друг пст файл. имам много папаки и рулове който искам да си запазя. Айде руловете ще ги експортна ама папките няма как. дневно през мейла минават може би от 500-1200 мейла от които и трия доста ама пак не става.......ако знаеш начин да си сваля дървовидната структура дай идея, знам че в в outlook express имаше начин но в MS outlook май не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.howto-outlook.com/howto/backupandrestore.htm

или другият вариане е да пренасочиш цялата папка с данни на Outlook на друг диск/дял

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Папките се пренасят с move to ... за целта си правиш ново pst файлче и пускаш там, НО казахте че инсталацията на ОС е нова, а предния офис пакет коя версия е бил?

Да не би да има нужда от поправка на всички pst файлове?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

занчи предишния офис пакет беше 2010. След известно време правя compact na pst файла. иначе досега не знам колко да е станал или да е спрял да работи.......

http://www.howto-outlook.com/howto/backupandrestore.htm

или другият вариане е да пренасочиш цялата папка с данни на Outlook на друг диск

ами нямам друг диск даже и тоя хард не е разделян ама няма и смисъл щото не съхранявам почти нищо имам само една папка с мои документи не повече от 1ГБ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами като се замисли човек с 1200 писма дневно е нормално да стърже дискът цял ден

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Папките се пренасят с move to ... за целта си правиш ново pst файлче и пускаш там, НО казахте че инсталацията на ОС е нова, а предния офис пакет коя версия е бил?

Да не би да има нужда от поправка на всички pst файлове?

ако покажа колко папки имам :)

http://prikachi.com/images.php?images/170/8127170h.jpg

Ами като се замисли човек с 1200 писма дневно е нормално да стърже дискът цял ден

знам и затова искам да го отделя в нов пст файл. ама е просто лудница.......работим 8 човека с един мейл. като всички получават всичко като се само-копираме за да знае всеки кой какво е правил и докъде го е докарал с даден мейл. не съм намерил начин да убедя шефовете колко тъпо е това :(

Редактирано от soulflykc (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пуснете довечера сканиране на pst файловете - тук може да видите къде е програмката. И кажете какъв е резултата :)

ако покажа колко папки имам :)
http://prikachi.com/images.php?images/170/8127170h.jpg

знам и затова искам да го отделя в нов пст файл. ама е просто лудница.......работим 8 човека с един мейл. като всички получават всичко като се само-копираме за да знае всеки кой какво е правил и докъде го е докарал с даден мейл. не съм намерил начин да убедя шефовете колко тъпо е това :(

Ехаааа Ама Вие не си поплювате :))) относно работата на 8 души с един мейл ... много кофти ситуация.

Направете си ново PST - и на ден по няколко папки и рулове и ще си оправите мейла ... проблема е че с този поток на писма - много бързо ще трябва да правите нови pst файлове

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пуснете довечера сканиране на pst файловете - тук може да видите къде е програмката. И кажете какъв е резултата :)

Ехаааа Ама Вие не си поплювате :))) относно работата на 8 души с един мейл ... много кофти ситуация.

Направете си ново PST - и на ден по няколко папки и рулове и ще си оправите мейла ... проблема е че с този поток на писма - много бързо ще трябва да правите нови pst файлове

точно ме спира факта че немога да си преместя дървото с папки в нов пст. а това ми е изключително важно. а колко рулове имам за да сортират всичко......трябва си нов файл.

Благодаря за съветите!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

проблемът е решен. направих архив на целия мейлбокс като зададох дата назад във времето където със сигурност няма мейли и умният outlook ми изкопира в нов pst файл всички папки :)  празнички и готови за нови попълнения. Е малко си поиграх с руловете щото не са измислили да сработват дори и като всички папки са едно към едно. Трябва ръчно да се пренасочат /отне ми чисто и просто един уикенд/. Та това е начина.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.