Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, видях, че е имало вече такава тема, но е архивирана. Искам да споделя мнението си за две от фирмите с които съм пътувал. Едната е „Запрянов Травел“, за която не мога да кажа нищо хубаво, добро и положително. Изключително лошо и некоректно обслужване. Никога повече няма да пътувам с тях, препоръчвам и на вас да не го правите. Лъжат за бонусите които предлагат към офертите си и са исключително нелюбезни. Пътувах с тях един и единствен път до Истанбул. Съвсем скоро по повод годежа, реших да заведа за един уикенд годеницата ми, отново за мен, но за нея за първи път в Истанбул, този път реших да се спра на по утвърдена туристическа фирма. Спрях се на Караджъ турс и не съжалявам за това. Останахме много доволни. Направихме си един романтичен уикенд, насладихме се на турската атмосфера, обиколихме големите забележителности, пихме турско кафе край Босфора. Организацията на екскурзията беше много добра и ни остана един хубав спомен, свързан още по-хубав повод.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен. Видях темата и се зарадвах, че някой я е повдигнал, тъй като и аз от свой опит искам да изкажа мнение. Искам да предопредя всички които използват туристически агенции, да не пътуват с Дениз Травел. Това е някаква измислена агенция, която няма никакво уважение към клиентите си, благодарение на които си изкарва хляба. Супер некоректна фирма и изключително неучтив персонал. Каквото и да ги попиташ все отговарят грубо и сърдито все едно не им е това работата. А пък като ги попиташ за лиценза и застраховката (които всеки тур оператор трябва да има и при поискване от клиента, трябва да ги предостави) все едно незнам какво си им казал, почват да повишават тон и да ти се карат. За мен това отношение не е нормално, особено като е дошъл да си даде парите. Що се отнася до некоректността на тази „фирмичка“ искам да кажа на всички които биха я избрали за пътуването си – НЕ разчитайте на това, че с вас ще има представител на фирмата, който да настани в хотела или пък да ви организира така наречената програма. Това е моето мнение, аз лично никога повече няма да пътувам с тези хора. Просто човек греши веднъж и се учи от грешките си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Привет и поздрав за хубавата тема. Незнам защо има толкова малко коментари по нея. Аз също ще споделя горчивия си опит с една от ТА, с които съм пътувала до Турция. Става въпрос за ТА „Ели Рос“. Мога да кажа на всички, които четат форума никога да не ползват услугите на тази фирма, защото най-големият им проблем, поне според мен, е това че предлагат едни от най-ниските цени за хотели, НО за ниската цена, която клиента плаща получава и изключително ниско обслужване и качество. Завират клиентите в най-мизерните и неподдържани стаи в хотелите, или иначе казано стаите с най-ниска категория в хотела. За мен това е недопустимо. В крайна сметка трябва ли клиента заплатил ексурзията със спестяванията си да бъде настанен в коптор, за да му излезе по-евтино? Според мен НЕ. Затова, ако не иската мястото където ще бъдете настанени да провали вашата почивка не пътувайте с тази фирма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Относно темата за туристическите агенции, бих искал да представя www.travelmix.bg - платформата за комуникация с Български туроператори и агенции. През нея може да направите запитване за каквото и да е пътуване, а то се изпраща автоматично и едновремено до цели 50 агенции! Получавате много предложения и имате възможност за избор. 

Редактирано от travelmix (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте пътешественици :). Аз досега не съм пътувала много извън границите на България, а и малкото пъти в които съм, е било самоорганизирано. По повод тази нова година сестра ми ми подари ваучер за уикенд в Истанбул с Караджъ турс. Искам да ви кажа, че останах много доволна. Пътувахме за фестивала на лалетата. Беше много яко :). Толкова много лалета навсякъде… уникална красота. Та както и да е, от туроператора останахме доволни, от самата екскурзия също. На мен ми беше първо ходене в Истанбул и със сигурност ще се върна един ден отново там.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Здравейте и от мен! :cool:

Аз нямам много опит с туристически агенции и такъв тип организирани почивки, но и на мене ми се е случвало да се поогледам за някое изгодно предложение. Бях се спряла на едно предложение на Запрянов травел за уикенд ексурзия в Истанбул, но докато разглеждах в интернет попаднах на много лоши отзиви за тях, относно почивките им в Турция и много бързо се отказах. :money6:  Затова според мен проучвайте много внимателно фирмите на които се доверявате за пътуванията си в чужбина, а и не само, защото много излъгани и опарени хора пишат по форумите и могат да ви спестят главоболията. По този повод се радвам, че и тук има такава тема,в която всеки да изрази мнението си и да сподели опита си. :yanim::super:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дали е хубава или лоша темата не знам, ама ми са доста съмнителни такива дето си правят регистрация само за да пуснат един/два поста за да похвалят или да се оплачат от някоя фирма/агенция.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 години по-късно...

Аз искам да изкажа едно положително мнение и похвала към екипа на ТА''Темпо-99'' с офис във Варна ! Месец април тази година /2017 / ходихме на екскурзия до Гърция-Метеора,Солун,Кавала,о.Тасос. Перфектна организация,изключителен гид в лицето на Петър /за жалост не помня фамилията / и много добри хотели.Не на последно място е цената,която така и не намерих в други фирми.Изключително приемлива за 4-дневната авантюра,наречена Гърция.Единствената ми препоръка е да предлагат повече дати за отделните екскурзии,защото на този етап са максимум 2,което вероятно не удоволетворява като време бъдещите клиенти 1

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пореден български туроператор фалира
От Министерството на туризма настояват за спешна среща
с управителите и представител на застрахователя

item_architecture2560640960720fotor.jpg

Туроператорската фирма „София тур и Холидей“ ЕООД обяви, че прекратява дейността си поради несъстоятелност. Новината бе съобщена от Министерството на туризма, а на страницата си туроператорът обвини конкурентите си и държавата, че са подпомогнали фалита му.

„След като разплатихме стари задължения към партньори, изпадаме в несъстоятелност и не можем да изпълним предстоящите пътувания“, заявяват  днес следобед в декларация от екипа на туроператора.

Министерството на туризма е изискало спешна проверка, която показва, че компанията има валидна застраховка „Отговорност на туроператора“, сключена  само преди дни - на 11 декември 2017 г.,  със ЗАД „Алианц- България“. Тя влиза в сила от 00:00 часа на 12 декември 2017 г. Предишната полица на туроператора е била с „Групама Застраховане“ ЕАД.

Експертите ще изискат пълна справка какви са поетите ангажименти от „София тур и Холидей“ към туристи за предстоящите празници и има ли продадени пакети за следващи периоди. Министърът на туризма Николина Ангелкова настоява за спешна среща с управителите на фалиралата фирма и с представител на застрахователното дружество, за да се гарантират интересите на клиентите.

Според информация от самия туроператор покритието на застраховката им е за 1 000 000 лв., а според  подадената към Министерството на туризма информация за полицата, лимитът на обезщетението е за 450 000 лв.

В Министерството на туризма днес е постъпило обаждане от клиентка, че от два-три дни на телефоните в офиса на туроператора не отговаря никой. Жената сигнализира за проблема минути преди на сайта на компанията да се появи съобщение, че прекратяват дейността си.

Становището на фирмата е, че проблемът идва от „клевета“ от конкурентната фирма "Бохемия" на Байко Байков, който е и председател на Асоциация на Българските туроператори и туристически агенти (АБТТА). На сайта на „София тур и Холидей“ ЕООД пише, че в публичното пространство  е бил разпространен слух, че лицензът на фирмата за извършване на дейност е отнет, което е довело до спад в продажбите от 70%.

Туроператорът обвинява и държавата в лицето на служебния министър на туризма Стела Балтова, както и министър Николина Ангелкова за ненавременно включване в проблема на туроператорската компания. 

От „София тур и Холидей“ обясняват, че клиентите могат да получат изплащане на сумите по неизпълнени договори от своя застраховател.

Това е поредният фалит на български туроператор последните години. През декември 2016 г. спря да работи "Алфатур", а този октомври фалира и „Амазон Травел“. През 2012 г. затвори "Он Травел", а през 2011 г. - "Алматур".

http://www.economic.bg/bg/news/9/poreden-balgarski-turoperator-falira.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Някакви наблюдения относно туристическите агенции - rsptravel и dreamholidays?
Предлагат доста екзотични пътувания, на сравнително приятни цени, но някак не ми се потъва с огромна сума на вятъра. 

Поздрави. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 8 месеца по-късно...

Здравейте,

Пиша отзива, за да бъдат предпазени, колкото се може повече хора от този изключително нагъл, нелюбезен и некоректен туроператор.

NEW WAVE HOLIDAYS (www.newwave.bg) – НИКОГА ПОВЕЧЕ по ред причини:

1.    Публикуват невалидни оферти, зарибяват те да заплатиш почивката ( в пълната ѝ стойност, без предварително обаждане – 1200+ лв), след което ти се обаждат –„тази оферта е невалидна, ще ви изпратим по мейл сходни предложения, за да си изберете или в краен случай ще ви върнем парите“;
2.    Изпращат два линка към хотели (само линк,  без никаква допълнителна иформация, пък ти си избирай);
3.     Избираш си „нарочно по-евтината“ (според тях- 970лв) нищо, че преди това си дал с 200+ лв. отгоре и се започва с проблемите;
4.    Пристигаш в хотела и виждаш „ситните редове на офертата“ – Има два типа стаи в двузвезден хотел – ЕКСТРЕМНО ГНУСНИ и ЛУКСОЗНИ. Рабира се, за да си им по-евтин на агенцийката, са те набутали в гнусната стая с хлебарки, по техните думи “със скромно обзаведена баня“ (меко казано противна), без да са изпълнили дори едничкото ти желание да бъдеш на двойно легло с половинката си, а не на две отделни;
5.    Обаждаш им се, за да сигнализираш, че никъде не ти е споменато, че има два типа двойна стая и направен ясен паралел какво предлага едната и какво другата;
6.    Наглата „дама“, опитала се да завърши Туризъм, мислеща си че ще обиколи света, ама уви, се пробва да ти вмени, че ти си си виновен, защото си си избрал ЕВТИНИЯ хотел и едва ли не си си платил да спиш с хлебарките. Разбира се бързо забравя, че си избрал по-скъпа оферта в началото, все пак така са я учили в университета да върти продажбите;   
7.    „Дамата“ ти обещава, че ще направи нещо по въпроса в понеделник и ще ти върнат мейл или обаждане с възможните опции за преместване;
8.    ПОЗНАЙТЕ – МЕЙЛ, ОБАЖДАНЕ – НЯМА.

Нямам какво да коментирам повече. Докато има такива миши фирмички с купени лайкове във фейсбукА, ще има измамени клиенти. Вече е сигнализирано в институциите, които дали ще направят нещо или не, няма значение, поне вие не се лъжете да използвате тези хора, защото в някои страни не са толкова приятелски настроени към бългрите и ако разчитате, че сте платили на „сътрудник“ в родна България, сътрудничество от тези смешници, няма да получите. 

Данни на фирмата:
Име: „ХОТЕЛТВ“ ООД
ЕИК: 204530165
Адрес по официални данни – гр. София, ул.Янтра 12, ет. 1. 

IMG_1492 .JPG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 година по-късно...

Изключително много съм разочарован от Глобал Тур.Много съм пътувал с тях,но никога повече.Бях се записал за екскурзия,но на моят човек изкочи ангажимент.Помолих ги да ме отпишат,а парите да останат за друга екскурзия по-натам.Не можело.Можели да ми възстановят само 30% от сумата.Благодаря!Разочарован съм.Никога повече Глобал Тур.Написах си мнението във фейсбук страницата им.Блокираха ме и го изтриха.Страхливци!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Подобни теми

• от elit2bg
      Апарт Хотел Елит 2 Слънчев бряг предлага просторни и комфортни апартаменти и студиа намиращи се на 200 метра от морето и Какао бийч.
      Ние посрещаме нашите туристи от началото на месец юни.
      Може да използвате като удобства в апартаментите - климатик, кабелна телевизия, кухненски бокс, банята с душ кабина, тоалетна, голяма тераса с масичка и столове.
      В самият комплекс, на разположение на туристите предлагаме, безплатно ползване на:
      Басейн, шезлонг, чадър, външни парко места.
      За повече информация посетете нашият сайт на:
      <a href=“ https://elit2bg.com” title=“Хотел Елит 2 Слънчев бряг до Какао бийч”> Още информация тук: Слънчев бряг Хотел Елит 2 до Какао бийч</a>
      Хотели Слънчев бряг цени
      GSM: 0886 881 910
    • от Галя_91
      Здравейте! Дойде и моето време. Аз съм Галя, от Пловдив, и си търся кола втора ръка. Ще притежавам автомобил за пръв път в живота си, заделила съм 5000лв. за самият автомобил и 5000 за разходи по него и АГУ. Питам за помощ, тук, защото ми се вие свят от всичките форуми и всичките мнения и претенции и вече не зная на кой свят се намирам и какво да търся. Трябва ми нещо здраво, защото освен в града и по магистралите, ще пътувам много и по нашите странични български пътища и по планините. Няма да мъкна колата по върховете, но определено ще има някоя друга релса, която трябва да преодолея. Освен да е здрава, трябва да може да и се сложи АГУ. Също така да харчи сравнително малко/бензин/ и да е евтина за поддръжка и такси. Външният вид го оставям на последно място, като ако имам късмет, бих желала д аима приветлив вид/все пак съм жена/ но и едно Поло става, стига да зная, че харчи добре/бензин!/ иначе зная, че Полото е здрава кола, една година съм се возила с такава из планините. Всяка помощ, всеки съвет, всяка капчица информация ще я попия, ще се вслушам в съветите ви, просто имам истинска нужда от помощ. Бях се спряла на Дачия Сандеро, но освен, че е хубава таратайка, харчи много и не е издръжлива. Добре дошла ми е всяка помощ!
    • от Iliyama
      Здравейте.
      Преди около месец със семейството ми заплатихме криуз с начална точка Генуа – Браселона – Марсилия – Генуа и старт на 01.04.2020. Взехме си и самолетни билети на добра цена до Милано от лоукост компания. С напредване на времето и развитието на събитията в Северна Италия, самолетната компания отмени полета до Милано. Обърнахме се към другата такава в България, от която взехме нови билети. Същевременно цяла Италия мина под карантина.
      Като цяло не се поддавам на всеобща паника и масова психоза, но предвид факта, че майка ми е пенсионер над 65 год. с хронични заболявания, а в компанията са сина ми и племенника, съответно на 6 и 7 год., взех решение да се откажем от въпросния круиз, тъй като вероятността за безпроблемното протичане на цялото пътешествие доста намаля. Всичко добре, но туроператорът не желае и да чуе за връщане на изцяло заплатените суми.
      Моля ви за съвет какви мерки да предприема и към кои инстанции да се обърна за съдействие.
      Благодаря ви предварително!
    • от ahtopol
      Вила Жани Ахтопол / Ahtopol
      Вила Жани предлага самостоятелни стаи с кухненски кът, баня, тераса, климатик, хладилник, TV и Wi-Fi за вашата незабравима почивка в Ахтопол. Вилта се намира в центъра на града, на тиха и спокойна пресечка на главната улица в Ахтопол, между пристанището и плажа. / Ahtopol /
      https://bg-ahtopol.com

За информация и резервации:
      "Вила ЖАНИ" Ахтопол
      гр. Ахтопол, ул. Яна №8
      GSM: +359 897377151
      GSM: +359 882414267
      тел.: +359 590 62647
      https://ahtopol-hotelikvartiri.com/
      https://bg-ahtopol.com
    • от Светослава Василева
      Здравейте искам да попитам дали ако отида без резервация на черноморец там дали ще успея да си намеря стая за горе-долу 6-8 лв?

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване