Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Един познат ми даде усилвател за да го продавам, но не знам дали всичко по него е оригинално и горе-долу каква му е цената.

Затова и пускам тема, ако може някой да ми каже дали всичко си му е оригинално и каква му е пазарната цена?

Иначе си работи много добре и досега рядко съм чувал такава звукова картина, дори и на бюджетни колони.

Не съм го избърсал, защото ме е страх да не разваля нещо.

Прикачвам и няколко снимки.

8151317E.jpg

8151318W.jpg

8151319H.jpg

8151320N.jpg

8151322A.jpg

8151323O.jpg

8151324D.jpg

8151325S.jpg

8151326F.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изглежда оригинален. Като гледам цените в Olx - може да му искаш 100 лв, въпросът е някой да ти ги даде ...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Замасявай му входа и тествай колко mV имаш на изходите. Не трябва да бъде повече 0.1 V. Ако е много повече, имаш неправилен биас на крайните.

Също така, при същата кондиция му сложи някакви по-чувствителни колони и го тествай за шум от предусилвателя. Не трябва да се чува силно.

Замери му и тока на покой. Понеже си по-нов, можеш за по-лесно да го направиш от вторичната страна на трафа. Така се включва и КПД на греца, консумация от предусилвателно стъпало и т.н. и е по-глупав начин за замерване. Но не трябва да е повече от 150mA. Задължително включвай мултиметъра на променлив. Ако е много повече, има проблем като самовъзбуждане. Но това го правиш задължително със замасен вход.

Тествай го на по-високи усилвания за самовъзбуждане. Не трябва да го има.

След преминаваш към тестване на трафа. При включено състояние, не трябва да се чува силен брум от него, освен ако мрежовото у вас е над 245 или има правотокова съставка. Ако се чува, това говори за разхлабени ламели и ще се отрази в прегряване и фал при по-яко натоварване.

Дори да не чуваш брум от него, остави го продължително време да поработи с разкачен товар към вторична. След няколко часа го пипни и кажи колко е загрял. Не трябва да е горещ в никакъв случей, само леко топъл може. Виждал съм некачествени китайски трафове в STK миризливци дето прегряват яко дори когато са разкачени. И съответно се сещаш какво става с трафа когато собствениците на ампа решат да надуват гюбеци за цяла вечер... Ако дотук е ОК, остава да го измериш колко mA дърпа от мрежата с разкачена вторична. Задължително трябва да е под 40mA.

След него проверяваш кондензаторите дали са оригинални. Ако ти се заминава, ги сваляш и тестваш капацитет и ESR.

Като за последно проверяваш крайните транзистори дали са оригинални.

Ако всичко е както трябва, го затваряш и го продаваш.

Ако има огромни шумове, чуваеми от по-чувствителни колони, значи трябва някой да ти погледне предусилвателното стъпало или нещо друго.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.