Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Реших да си сменя стария smartphone и с спрях на следните два модела:

- Sony Xperia Z3 Compact

- Sony Xperia M4 Aqua

Сега много се двоумя между двата модела.

M4 e по - нов, идва направо с Android 5.0, с по - нов модел Adreno видеокарта, с 8 ядрен процесор, 64 bit архитектура, но с 13 мегапикселова камера и солидните 8гб пространство.

Z3 Compact - с по - добра батерия, 4 ядрен с 2.5 GHz, 20 MP камера, 16 GB пространство, но 2 МP предна камера и по - стар модел (не знам до кога ще поддържа новите ъпдейти на Android).

Цената на Z3 Compact е по - висока от тази на М4, но за моите условия това не е водещ фактор.

Някакви идеи, кой е по - добрият вариант от двата, по - добра производителност и т.н

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен няма спор, от двата телефона z3 compact е по-добрия, по-добър процесор, също е с лолипоп, сони му поддържа ъпдейтите, камерата е по-добре, но е по-малък от м4, ако няма да си правиш селфита, макар че предната камера на з3 компакт също вади добри снимки, имал съм възможност да го разгледам компакта и наистина е добър телефон, но аз лично мисля, че не си струва парите, относно м4, не знам какво да ти кажа, аз се чудих дали да си взема м2 аква, но се отказах, по-добра производителност определено ще ти вади компакта, хардуерно е по-добър, в това няма спор, не гледай, че е 8 ядрен м4, аз имам устройство със същия процесор куалком снапдрагон 615, на моето устройство се представя много добре за сега в компелкт с 2 гб рам, напълно достатъчен ще ти е ако предпочетеш м4, но все пак сподели за какво ще го използваш най-вече телефона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Compact е малък, но това е един плюс за мен, защото по малкия размер ми е приоритет, по удобен е за ползване и най - вече издръжлив (прах, вода). Също важно е и батерията, хубаво е да държи повечко, а този малък екран няма да я изтощава много, мисля. Да - трябва ми добра камера и мисля, че компакта го предлага. Най - важното за което ще го ползвам са джаджите. Да - обичам да имам инсталирани много приложения на мобилното си устройство, не знаеш кое кога може да ти потрябва :). Доста от тях остават активни и използват РАМ паметта. Всичко това води и до претоварване на кеша, а и паметта е от значение - 8GB на Аqua ми се виждат недостатъчни. Единият от смартфоните ми Samsung Galaxy S3 не се справя вече достатъчно добре. Много е крехък и много лесно се наранява. 3та година вече съм с него. До първата година и половина беше пушка. Но с излизането на новите приложения, вече не издържа на натоварването. Имам свободни около 90 МБ Рам. Ужасно бавен е станал, ползвам притурки за почистване на кеш и т.н ама те са бош лаф. Не може да поддържа всичко. Ужасно много засича. Нужна е преинсталация, но и тогава се съмнявам да работи добре, игри играя много рядко, но достатъчно да забележа, че има лаг поне на по-новите. Батерията му се скапа много бързо. Преди с радост го ползвах, когато издържаше 24 часа, сега на 8-ия и е на 5 %, а при употреба пада дори по - бързо.

Та колебанията са ми относно това поддържане на приложенията активни. Съблазнява ме 8 ядрения процесор с 64 битова архитектура и колебанията ми са дали той би се справил по - добре, а и селфи камерата на M4 Aqua е по - добра, но по всички други показатели победител е Compact-а. Колебаех се и за LG G3 и неговите 3gb RAM, но се отказах заради прекалено големия 5.5 inches display, който освен, че е неудобен, но и гълта много ток :)

Редактирано от JustBePlayer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идея си нямаш дисплея на компакта колко ток гълта, аз имам HTC Desire 820 с 5.5 инчов дисплей, една приятелка има компакта и да ти кажа, нейния дисплей кове повече батерия от на моето HTC имам същия процесор (снапдрагон 615 като на М4) и с мултитаска се справя перфектно също е оборудван с 2 гб рам ( реално са 1873 МБ на HTC-то) а на компакта са около 1730МБ  така че не очаквай да са 2048МБ (точно 2 ГБ), аз лично не бих се спрял на сони като цяло, М4 изглежда добре, но не ми вдъхва много доверие, а компакта не си заслужава парите, ако питаш мен огледай се за друг производител! но компакта за мултитаскняма да ти върши кое знае ква работа, ако го използваш батерията няма да те очарова много много!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идея си нямаш дисплея на компакта колко ток гълта, аз имам HTC Desire 820 с 5.5 инчов дисплей, една приятелка има компакта и да ти кажа, нейния дисплей кове повече батерия от на моето HTC имам същия процесор (снапдрагон 615 като на М4) и с мултитаска се справя перфектно също е оборудван с 2 гб рам ( реално са 1873 МБ на HTC-то) а на компакта са около 1730МБ  така че не очаквай да са 2048МБ (точно 2 ГБ), аз лично не бих се спрял на сони като цяло, М4 изглежда добре, но не ми вдъхва много доверие, а компакта не си заслужава парите, ако питаш мен огледай се за друг производител! но компакта за мултитаскняма да ти върши кое знае ква работа, ако го използваш батерията няма да те очарова много много!

Хайде да не пишеш глупости!Батерията се държи супер.Дисплея на компакта е IPS докато твоя е обикновен LCD.Къде си тръгнал да сравняваш тези две технологии?Компакта спокойно прави по 4-5 часа Screen on Time.Ако не се играят тежки игри телефона без проглем ще изкара 2 дни с едно зареждане.

Да не говорим,че твоето HTC едва ли ще види версия на андроид по-висока от 4.4.4 ,а компакта следващия месец ще получи 5.1(настоящата версия е 5.0.2 Lollipop).И точно мултитаскинга при 5.0.2 е без забавяне.Имам Xperia Z2 с 5,0,2 и го казвам от опит.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде да не пишеш глупости!Батерията се държи супер.Дисплея на компакта е IPS докато твоя е обикновен LCD.Къде си тръгнал да сравняваш тези две технологии?Компакта спокойно прави по 4-5 часа Screen on Time.Ако не се играят тежки игри телефона без проглем ще изкара 2 дни с едно зареждане.

Да не говорим,че твоето HTC едва ли ще види версия на андроид по-висока от 4.4.4 ,а компакта следващия месец ще получи 5.1(настоящата версия е 5.0.2 Lollipop).И точно мултитаскинга при 5.0.2 е без забавяне.Имам Xperia Z2 с 5,0,2 и го казвам от опит.

Казвам ти го от опит за дисплея на компакта, наистина дърпа много ток, а относно моето HTC да ще види по-висока версия, новия андроид ще пристигне заедно с HTC Sense 7.0, няма кво да се сравняват 2-те устройства,разликата в цената е доста голяма, но според мен, z3 compact не си струва парите! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Valentin Kostadinov
      Здравейте! Решил съм да си взема DSLR фотоапарат. Любител аматьор съм така, че за първи апарат мисля да отделя до 1300-400лв. Ще ми трябва предимно за снимане на пейзажи и нощни снимки. Спрял съм се на няколко модела. 
       Nikon D5600
      Nikon D3500
      Canon 750D
      CANON 2000D 
      SONY A68

моля споделете мнение за въпросните апарати. Гледам доста сравнения е нета и като цяло Сонито бие всички с характеристиките си, но все пак не знам до колко наистина е добър. Иначе в момента във Фосинтезис го има на промоция с два обектива. 
      Ще съм благодарен за адекватни коментари!
    • от Тъп Но Грозен
      Здравейте имам един много странен проблем. При набиране на даден номера преди още да е дало свободно, и разговора прекъсва. Когато някой ме набира мен по-същият начин, преди да даде свободно "Разговорът завърши". Проблема се решава при рестартиране на телефона, за няколко часа или ден и после е пак същата ситуация.   
      Пробвах да реша проблема, с нова карта от оператора, не се получи. Сменях мобилната мрежа от 3 на 4г оправя се за известно време и пак е същото.

Телефона е с най-новият софтуер 5.1.1 

Моля, ви помагайте
    • от |VIP|d3v1L
      Здравейте. Използвам Sony Xperia Z3 Plus. Имам голям проблем с прегряването на телефона. Без да го използвам няколко часа държи температура на процесора около 38-40 градуса. Когато го използвам започва да грее като печка. Вдига температура от 45-50 градуса при сърфиране в браузъра, социалните мрежи и т.н. 55-65 градуса при по - голямо натоварване например от игри независимо каква е играта и колко е тежка. Камерата в този случай е неизползваема. Излиза съобщение което уведомява, че устройството е с повишена температура и тя ще се изключи автоматично, за да се охлади. Това се случва при заснемане на видео, 4К видео и по - рядко при снимки. Търсих много из нета, но нищо конкретно не намерих. Пишеше в един сайт че от Sony са пуснали някакъв пач за този модел, който оправял проблема с прегряването, но не можах да го открия. Моля ако някой е имал подобен проблем и го е разрешил  по някакъв начин да сподели. Благодаря предварително! 

• от HackerX
      Разглеждах телевизори до 1000лв и се спрях на SONY KDL-48WD650 (1, 2) Добър избор ли е както за филми, така и за игри на PS4?
      Като алтернатива има LG 49LH630V, той по-качествен ли е и струва ли си допълнителната разлика в цената?
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.