Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте искам да пусна XMPP (Jabber) сървър.

Openfire е програмата която съм избрал.

Въпроса ми е за да го пусна какво трябва да предприема ? Всмисъл трябва да си наема видтуален сървър или ако си платя един хост план би моголо да стане пак ?

Благодаря предварително и се извинявам ако въпроса е малко тъпичък :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако под "хост план" имате предвид споделен хостинг, то няма да ви свърши работа.

Между другото Openfile е малко лаком, което е обяснимо предвид java-та и ако имате доста потребители ще ви трябва повечко ресурс.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей,

Мога само да те насърча в това начинание.

Тъй като повечето разпространени чат програми се логват на много места.

(Пример скайп: Изпращаш линк със включен authentication key (http...key=123456) и до 24 часа един от сървърите на Майкрософт ще ти навести линка, независимо, че никъде не си го поствал в интернет освен в скайп. - В Германия го доказаха този случай и доста се изписа).

Предлагам ти първо да го инсталнеш на виртуална машинка при теб и тогава да се пробваш някъде другъде.

Трябва ти виртуален сървър с root-Access. Предполагам, че Linux ще ползваш.

Аз лично съм избрал следния вариант: Jabber2, MySQL, OpenVPN на сървъра и после с Miranda и ОpenVPN client се свързваш.

OpenVPN e допълнително, за да може да се криптира връзката с 2048 bit-a цялата вътрешнофирмена кореспонденция. - Можеш на първо време и без него.

Miranda е много лек клиент, осебено ако му махнеш стандартните plugins и оставиш само Jabber. Има го и за Android etc.

Успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такам подкарах Openfire под windows 8 (като за проба с xampp дааже го свързах с android с Xabber приложението). Значи да видим дали съм схванал като хората за да го пусна трябва да закупя нает сървър или да си взема машина сървър за мое ползване. Благодаря отново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такам подкарах Openfire под windows 8 (като за проба с xampp дааже го свързах с android с Xabber приложението). Значи да видим дали съм схванал като хората за да го пусна трябва да закупя нает сървър или да си взема машина сървър за мое ползване. Благодаря отново.

Не, нужно ви е нещо такова: http://host.bg/bg/cloudне цял сървър

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, нужно ви е нещо такова: http://host.bg/bg/cloudне цял сървър

Благодаря колега но в дългосрочен план няма ли да е по добре да се закупи един сървър било то и на старо защото системата ще се ползва поне една година. И ако бихте могли да дадете една примерна конфигуация. Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря колега но в дългосрочен план няма ли да е по добре да се закупи един сървър било то и на старо защото системата ще се ползва поне една година. И ако бихте могли да дадете една примерна конфигуация. Благодаря.

Не  ми се засягайте, но щом не можете да сайзнете един сървър ще е малко пресилено да се наричате колега :)

Иначе гледате изискванията за софтуера, броя на активните едновременни потребители и слагате още 50% към РАМ-а и 30-50% за процесорна мощност. 

Иначе не виждам смисъл от физически сървър, ако вие не омажете нещата една виртуална машина може да си работи с години

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.