Премини към съдържанието
-

Регулиране на възпроизвеждащите устр.

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте,

от няколко дни се мъча да настроя лаптоп така, че като вкарам буксата на слушалки (обикновени за телефон) да не пренасочва веднага звука към тях, а примерно когато му задам от лаптопа. Или обратното, да го пренасочи, но да мога да го спра. Това с цел да не вадя постоянно жака.

Някакви предложения за програми, които би могли да ми свършат работа?

Инсталирах драйвърите, същата работа, не излизат никакви настройки.

Идеи?

Извинявам се, ако темата не е в точния раздел.

Редактирано от Sc0user (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма такъв вариант - управляват се с ключе в жаха на лаптопа

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, в Линукс има. На теория уж PulseAudio имало и за Виндовс, дали работи нямам идея. :)

Редактирано от bvbfan (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На другия ми лаптоп като вкарам слушалки и ме пита дали искам да продължа през колонките на лаптопа или през слушалките, като задам някоя опция след това по всяко време мога да си я сменя... но тук няма такива настройки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма такъв вариант - управляват се с ключе в жаха на лаптопа

Това не е вярно от много години. Сега има възможност за каквото се сетиш пренасочване на звука.

На другия ми лаптоп като вкарам слушалки и ме пита дали искам да продължа през колонките на лаптопа или през слушалките, като задам някоя опция след това по всяко време мога да си я сменя... но тук няма такива настройки.

Провери дали всички драйвери са ти инсталирани - от сайта на производителя на лаптопа за конкретния модел. След това провери в контролния панел за звука. В зависимост от това каква е картата, има различни настройки. Примерно на моята карта има тикче дали автоматично да спира колоните или не и дали изобщо да прави нещо като включиш слушалки.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това се прави чрез драйвера на саундкартата (в настройките). Най-често има отметка която е за тази цел.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не е вярно от много години. Сега има възможност за каквото се сетиш пренасочване на звука.

Освен ако не става дума точно за това - по-стар модел, нали?:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изобщо като инсталирам драйвера - нищо. Никаква промяна. Съмнявам се в драйвера, но е точно за модела. Сега ще го изтрия и ще пробвам с друг. Този беше от сайта на производителя за модела на лаптопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай модел на лаптопа!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HP Compaq 8510p

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Споре това тук нещата са точно както писах по-горе.

The notebook PC audio outputs to the notebook PC speakers instead of the headphones when the headphones are plugged into the audio (out) port on the notebook PC. The headphones do not mute the notebook PC speakers when using Microsoft's native audio driver.

Това се отчита като проблем и има кръпка за него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Споре това тук нещата са точно както писах по-горе.

Това се отчита като проблем и има кръпка за него.

Това е точно обратният проблем - според описанието което си публикувал (outputs to the notebook PC speakers instead of the headphones а също и The headphones do not mute the notebook PC), лаптопа не пуска звук към слушалките, докакто при Sc0user си се пускат слушалките.

От това следва и че изобщо няма твърдо хардуерно превключване както твърдеше, иначе никакъв драйвер или кръпка нямаше да помогне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Към питащият!

Казал ли си, че и двата ти модела лаптопи са еднакви? Не! Посочил си само единият. И то след допълнително питане. А отговорът ти го е написал колегата над мен:

"От това следва и че изобщо няма твърдо хардуерно превключване както твърдеше..."

Трябва сериозно да прочетете как се задават въпроси в технически раздел!

За да действа какъвто и да е софтуер, на устройството трябва да има инсталиран такъв хардуер, който ще се управлява от този софтуер. Това е не само при компютрите а и при другата електроника.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към питащият!

Казал ли си, че и двата ти модела лаптопи са еднакви? Не! Посочил си само единият. И то след допълнително питане. А отговорът ти го е написал колегата над мен:

"От това следва и че изобщо няма твърдо хардуерно превключване както твърдеше..."

Трябва сериозно да прочетете как се задават въпроси в технически раздел!

За да действа какъвто и да е софтуер, на устройството трябва да има инсталиран такъв хардуер, който ще се управлява от този софтуер. Това е не само при компютрите а и при другата електроника.

Не знам как се инсталира хардуер, но явно ще ме научиш в следващият си заядлив пост.

То човек да не попита.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То човек да не попита.

Sc0user, не се сърди! Никой тук не е ясновидец да познае къвти е лаптопът с "проблемното" аудио.

"Абе, имам една кола, дето не ще да върви. Някой да помогне" - как ти звучи това? Точно и ясно, нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.