Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.

Предвид редица обстоятелства, би било добре да заменя старото устройство за ново.

Бюджет - около 500 евро (ще пазарувам от Финландия). Не е проблем да е и повече, но струва ли за телефон да се дадат 700+?

Мисля да използвам телефона за интернет и снимане. Природата е много красива, а не винаги може фотоапарата да е под ръка. За игри си имам таблет, т.е. няма да се играе, или най много някой пасианс.

Като големина мисля, че около 5'' е добър вариант, до 5.5 (сегашният е 4 и идва малък).

Единственият проблем е, се съм ограничен от размера на СИМ-картата, т.е. микро-СИМ. Финландските оператори не позволяват сключването на договор, ако не си живял в страната поне 2 години, а за закупуване на телефон от тях искат 4 години престой ( което си е лудост). А предплатените карти са вариант на нормален СИМ и микро-СИМ. Така че поне година ще трябва да е с такава карта.

Китайските марки не се предлагат на местния пазар (все още), а не бих рискувал внасяне от вън, Има , разбира се, някакви модели на Huawei, но май с това се изчерпва избора.

Ще съм благодарен за предложения и коментари относно положителни/отрицателни страни. Изчетох доста теми и ревюта, но те не дават толкова добра предтсава, както потребителите. Не робувам на марка. Бих си взел двусимов апарат, но те са много слабо представени тук. Така че една карта си е ОК.

Благодаря и бъдете здрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Sony Xperia Z3

картата мисля, че може да се изреже до nanoSIM

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление няма как да посетя магазин, където могат да изрежат картата, понеже съм в едно умряло село в нищото, а сам не бих рискувал. Ще поръчам по интернет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Samsung galaxy s6 

Линк: http://gsm-bg.eu/Samsung-G920F-Galaxy-S6-32GB

Това е най-бързия възможен телефон на пазара

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е най-бързия възможен телефон на пазара

Най-бързия според какво, км/ч или ??? Аз мога да ти кажа че G4 e по-бърз ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Samsung Galaxy S6 отпада  - нано-СИМ. А цените тук са , да кажем със 80-100 евро по-високи от БГ. ИЛИ Галакси 6 започва от 640 евро за базовия 16Г модел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

виж LG G4 четох, че има уникална камера с опции за настройки доближаващи се до професионалните апарати.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Едно предложение от мен , Asus Zenfone 2 http://www.devicespecifications.com/bg/model/cf5331c0

Няма нужда от рязане на СИМ .

https://www.asus.com/Tablets_Mobile/ZenFone_2_ZE551ML/

Редактирано от georgieff21 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, Единият Вариант, към който се насочих е LG G4. Ако успея да си издиря и Sony Xperia Z2, би било добре.

За Asus-са знам и откачам. Поне още няколко месеца не се очаква да го внесат тук (ако въобще се появи).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

LG G4 също над-бюджета той тук се продава 1250ЛВ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен G4 си заслужава повече от самсунга, нов модел е и азако имах парите бих си го взел

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Предвид редица обстоятелства, би било добре да заменя старото устройство за ново.

Бюджет - около 500 евро (ще пазарувам от Финландия).  

Не ти е проблем да купиш и от ибей или амазон и ще ти го доставят без проблем до Финландия.

Другия вариант е да ти го купят от БГ (продавалник или други частни обяви) на доста по-добра цена и да ти го пратят до Финландия с DHL.

Ако сим картата ти е българска може и карта да ти пратят (за нано сим говоря), щом се притесняваш да я режеш сам с ножица.

Относно апаратите - получил си доста добри предложения.

Виж също HTC One E9+ и HTC One M9 - определено няма да съжаляваш.

Има още доста подходящи модели, но имаш един много сериозен проблем в това село - когато не си усетил даден апарат как ти стои в ръката и не можеш да съпоставиш различните модели, това е доста сериозна предпоставка да не избереш подходящия за твоята същност модел.

Парите не са малко и усещането от употребата на даден флагман не е за подценяване - все пак трябва да те кефи максимално, не ли?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прав си, че най-добрият вариант е да се хване в ръка.

Идеята е да ползвам апарата с местна предплатена карта, на която мога да сложа пакет интернет. За българската карта ми предлагат доста виаоки цени за тази услуга. И без това цените са им достатъчно високи (роуминг-услугата мисля е уеднаквена за Европа).

Относно предложенията, всичко наближава и подминава 700 евро. Съгласен съм, че така поставена темата, изборът е минимален, почти никалъв, но телефона ще е за временно ползване. Няма нищо вечно

Редактирано от apoplexia (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен тогава Амазон и Ибей остават водещи - там са надеждни за пазаруване нещата и ще ти се доставят до теб.

Нямаш ли вариант да си смениш предплатената карта тогава, за да не я режеш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И тук има достатъчно магазини, от които може да се закупи телефон, само от мобилен оператор не може.

За съжаление няма как да сменя картата. След 1 година ще мога спокойно да подпиша договор и тогава няма да е проблем нито размера на картата, нити съответно телефона, Идеята е да се купи нещо за тази една година :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И тук има достатъчно магазини, от които може да се закупи телефон, само от мобилен оператор не може.

За съжаление няма как да сменя картата. След 1 година ще мога спокойно да подпиша договор и тогава няма да е проблем нито размера на картата, нити съответно телефона, Идеята е да се купи нещо за тази една година :)

Тъй де, разбрах те.

Само не казваш ок ли си да пазаруваш от Амазон или Ибей?

Ако нещо не те притеснява влизай, гледай инфо за продавача и действай.

пп. Всъщност от там също така можеш да купиш и резачка за сим карти.

Не са скъпи и няма да имаш притеснението, че може нещо да окепазиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо телефона ще ти е за една кюгодина, като аз разбрах, че след 3 ще можел да вземеш телефон от оператор?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@algor

Никога не съм пазарувал от посочените сайтове, рагледах набързо, като цени - сходно. Свързах се с центъра за обслужване на клиенти на Сони, относно Xperia Z3 Dual и ми отговориха, че не се покрива гаранцията, ако се закупи телефон, който не се предлага за съответната страна, от друго място. В случая примера беше Полша. Това, което ме притеснява от Ebay и Амазон е, че при необходимост трябва да изпращам продукта до съответната страна за ремонт. Не съм чел подробности, просто правя някакви заключения от отговора на Сони.

@Кольо Колев_, и аз не съм много наясно с политиката на операторите, понеже от една и съща компания ми дадоха противоречиви отговори, които аз приложих по-горе. Но след престой 2 години, човек има право на договор. Дори и да не може да си купи телефон от оператор, което м/у другото като цена е почти същото, както при свободна продажба, то поне ще има избор относно размера на сим-картата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@algor

Никога не съм пазарувал от посочените сайтове, рагледах набързо, като цени - сходно. Свързах се с центъра за обслужване на клиенти на Сони, относно Xperia Z3 Dual и ми отговориха, че не се покрива гаранцията, ако се закупи телефон, който не се предлага за съответната страна, от друго място. В случая примера беше Полша. Това, което ме притеснява от Ebay и Амазон е, че при необходимост трябва да изпращам продукта до съответната страна за ремонт. Не съм чел подробности, просто правя някакви заключения от отговора на Сони.

Точно тук ще ги оборя лично.

Преди два месеца апарат, закупен в България беше заменен безпроблемно в Англия, тъй като нямаше как да се поправи.

Официално, с обаждане на номера на съпорта за Англия - няма далавера или познати или каквото и да е.

Както и да е, щом не искаш здраве да е, но всички апарати имат международна гаранция (или поне флагманите, какъвто ще купиш и ти).

По същия начин ми отремонтираха камерата на Айфон 6 плюс в София, а апарата е закупен в САЩ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм казал, че не искам, просто не съм запознат подробно.

Браво, наливай и ще те послушам :)

Благодаря сърдечно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сто пъти по-надеждно е да пазаруваш от тези два сайта, отколкото от който и да е български сайт.

Имаш вътре подробности за всеки продавач, с какъв рейтинг е, коментари за него и т.н.

При най-малкото оплакване за некачествена сделка или за измама от другата страна ще ти бъдат върнати парите, а той ще си понесе последствията.

Е, говорим за мотивирани и обективни оплаквания, а не само ей така да кажем, че едикойси е некоректен.

Поразгледай и се запознай внимателно с условията на сайта за продавачи и купувачи.

Ако искаш и от БГ мога да ти взема който кажеш апарат и да ти го пратя с DHL - нямаш проблем с това.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти много!!!

За сега сведох избора между Sony Xperia z2, LG G3 и LG G4. Последният е с малко над 200 евро по-скъп от другите.

Лично аз , тази сутрин, клоня към Сони-то, макар и да е бяло :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

LG G3 за 16GB версия в момента върви около 600 лева спокойно.

Z2 за около 700 няма проблем да се вземе.

Другия е нов още и затова държи цена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече съм собственик на Sony Xperia Z2. Благодаря на всички!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.