Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Търся си телефон на цена до около 400 лв. Това ще ми е първия смартфон, ще го ползвам главно за слушане на музика, приложения/игрички, сърфиране из нета, гледане на клипчета и т.н. Изключвам Леново, Сони(поради гадния им дизайн), Моторола и китайчетата, които се поръчват от не български сайтове. Така се спрях на HTC. Харесах си 

Desire 620g- Всичко ми харесва в телефона, така по характреситика, като изключим слабата батерия и нещото, което най- много ме притеснява- 8- ядрения процесор(MT6592 Octa-Core, което впрочем нищо не ми говори)  с цели 1700 MHz и скромния 1 gb RAM струва ми се крайно недостатъчно. Някъде бях чула,  че за над 4 ядра ще ти трябва повече от гигабайт рам, иначе телефона бил бавен, лагвал и един вид не ставал за нищо. Не знам дали това е вярно, а и неразбирам от процесори, затова питам вас.

А и като цяло 1 гигабайт рам толкова ли е малко? Понеже смартфона ще го ползвам няколко години и ми се иска да знам с тези параметри как ще е в дългосрочен план.. 

Също и HTC Desire 526g Но той пък е с доста малко мегахерци- 1300, но пък с четири ядра и отново 1 гигабайт рам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някъде бях чула,  че за над 4 ядра ще ти трябва повече от гигабайт рам, иначе телефона бил бавен, лагвал и един вид не ставал за нищо. 

Глупости. Двете неща нямат общо едно с друго.

Разглеждай RAM-та като един голям кашон, който трябва да може да побере всичките ти активни приложения. Така че, ако си сложиш активни Facebook, Skype, антивирусна, оптимизатор, разни Gatget-и, и напускаш още няколко неща - като нищо и 4 GB може да ти дойдат малко. Още повече, че има системни приложения и функции, които също са активни, и черпят памет.

Така че всичко зависи от това, как ще си ползваш телефона. Ако е разумно - няма да "лагва" и да ти прави проблеми.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

8 ядрен процесор те притеснява ?

Също, кажи и игричките които възнамеряваш да играеш. Също, защо избягваш Samsung ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

8 ядрен процесор те притеснява ?

Също, кажи и игричките които възнамеряваш да играеш. Също, защо избягваш Samsung ?

Ами нали 8- ядрените са мощни, а и мислех, че има някаква връзка с рам паметта..  та благодарение на RudeBoy вече знам.

За игри, нямам определени, ще влезна и ще си сваля които ми харесват от гугъл плей.

А Самсунг го избягвам понеже баща ми никак не е доволен от марката. Имахме доста скъп фотоапарат на Самсунг, толкова бързо и падаше батерията, взе да прави всякакви мизерии, лаптопи също, принтери..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

имали сте всичко друго на Samsung, но не и смартфон! Това, че сте купували от евтините принтери и фотоапарати не прави марката лоша! Също, за да свалиш някоя игричка която изисква повече ресурси ще трябва да я платиш!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

имали сте всичко друго на Samsung, но не и смартфон! Това, че сте купували от евтините принтери и фотоапарати не прави марката лоша! Също, за да свалиш някоя игричка която изисква повече ресурси ще трябва да я платиш!

Не бяха евтини, точно това е въпроса. 

Е, знам, разбира се, че за някои игри/приложения трябва да платиш.

Сега, след близо 16 часово непрестанно четене за телефони, дилемата ми е между HTC Desire 620 g и Motorola Moto 2

Хубавото на моторолата е, че е със Snapdrago, която я дават доста по- мощна от тази на HTC- Mediatek. А от друга страна моторолата е само с 1200 mhz, но пък се ъпгрейдва до близалката, за разлика от HTC, а и уж звука му не бил силеен.. Няккави мнения по въпроса?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако наистина търсиш нещо за игри, а искаш да е портативно, ще ти предложа да вземеш Nvidia Shield. Телефона не е за игри, а с този бюджет няма да намериш нещо наистина хубаво. Освен това, ако имаш GeForce видеокарта, можеш директно да стриймваш игрите на shield-а.

Това е само предложение, защото схванах че искаш нещо за игри и музика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.