Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Купих си телефон SONY Xperia Z Втора ръка,но доста запазен и с гаранция до края на годината. Преди 4 дни ми се обнови системата до Лолипоп. Обаче имам проблем,който вчера взех да забелязвам. Батерията много бързо взе да пада. А днес освен че ми падна за 4-5 часа без нищо да правя (Телефона беше заключен с пуснат 3G и Messenger за да ми известява ако ми пишат) но освен че падна бързо батерията телефона беше постоянно горещ и то доста. Пуснах го в зарядното но почти не искаше да зарежда и го оставих да падне докрай и да изстине и после в друг контакт се зареди до 50% обаче трябваше да се прибирам и сега за 2 часа гледам пак без нищо да правя 34% и отново е горещ , а като се зареждаше си беше нормален след като бе изстинал преди това. Пробвах да ресетна на заводски настройки и го правих 2 пъти но телефона си е още горещ , а в компютъра да го пусна  пише че ще се зареди след 20 часа ,тоест не иска да се зареди  , а в контакта си пълни батерия по-бързо.  Какво бихте ме съветвали да направя и да оправя този проблем . Телефонът преди е нямал такива проблеми може би е от новата система нещо не знам. На преден телефон беше станало така да загрява да не иска хубаво да зарежда и да пада батерията и му смениха дънната платка. Съмнява ме и на Сонито ми сега да е така , само където няма да съм в страната и ще ме нерви 2 седмици да съм до контактите наблизо. Кажете как да действам или работата е само за сервиза, в който ще го пратят от Техномаркет

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

algor    29538

Първото действие след такъв голям ъпдейт е хард ресет с възстановяване на заводските настройки и след това приложенията се добавят едно по едно ръчно.

Малко повече играчка е, но пък се свежда до минимум варианта с поява на проблеми като този.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    sad_boi    105

най-добре е да се върнете на 4.4 киткат 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Първото действие след такъв голям ъпдейт е хард ресет с възстановяване на заводските настройки и след това приложенията се добавят едно по едно ръчно.

Малко повече играчка е, но пък се свежда до минимум варианта с поява на проблеми като 

Направих го но още при включването и започването с настройките леко започва да е топъл и става горещ и батерията вместо да зарежда тя пада. Дали ще се оправи ако върна на 4.4 кит кат и как  да го направя. Не знам предния собственик как го е ползвал днес направо ми тегли една майна да не го занимавам,а телефона направо ми изгаря в ръката. Дали ще ми го приемат с гаранцията и да го оправят . но 2-3 седмици излизам от страната,а ми трябва телефон и просто искам някак ако е възможно да го оправя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    algor    29538

Връщай на Киткат, както ти казаха по-горе.

И в нашите и в чуждите форуми всичко живо пищи от близалката и на доста места има предупреждения от сорта на НЕ ъпдейтвайте!!!.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Връщай на Киткат, както ти казаха по-горе.

И в нашите и в чуждите форуми всичко живо пищи от близалката и на доста места има предупреждения от сорта на НЕ ъпдейтвайте!!!.

Как да върна системата на киткат и ако може ми дайте линк за него. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    MachineZZ_BG    110

Как да върна системата на киткат и ако може ми дайте линк за него. 

Заповядай, скролни малко по надолу и ще видиш за киткат http://xperiafirmware.com/8-firmware/33-sony-xperia-z-c6603

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Няма да си загуби гаранцията с това нали? То дано ми се зареди първо телефона че и това не иска да прави и сега го изключих да изстине и да зареди нещо и после ще пробвам Киткат и дано се оправи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    sad_boi    105

Няма да си загуби гаранцията с това нали? То дано ми се зареди първо телефона че и това не иска да прави и сега го изключих да изстине и да зареди нещо и после ще пробвам Киткат и дано се оправи

Не освен ако не сложиш къстъm ром (като Cyanogen mod) в повечето случаи къстъм ромовете правят телефончетата много по-пъргави, но за целта трябва да сте на ти с материала.Най-добре слагайте стоков, че те са най-стабилни!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И аз имам проблем подобен на Тихомир Тошев. Ъпдейтнах си го на новата система Lolipop и ми направи проблема с батерията първо ми изписваше , че има 90% .. изключва се и след като го включа показва примерно 5%. После можеше да работи само включен в зарядно , иначе се изключва за 5-10 мин. Нямам мобилна мрежа, обхват... сега вече като сложа сим картата и го включа стига до въвеждане на пин код и изключва, дори не мога да го включа. Някой може ли да ми каже в кое е проблема , за да го занеса да ми го оправят, че и от сервиза не знаят от къде идва цялата работа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Варианти бол. Роотнат ли е? Ако да, може да пробваш да истриеш batterystats.bin, ако не е може да префлашнеш оригиналния софтуер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Berbatov9    0

Моя проблем е следният! Ъпдейтнах софтуера и след това започна да се рестартира и стига до едно положение и забива и пак рестарт сигурно 7-8 пъти така и нищо ! И когато му дам да се изключи напълно от червеното бутонче става ама при стартиране на ново и пак само рестарти как да го оправя ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    algor    29538

Хард ресет с трите бутона пробва ли да направиш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    snakelilia    0
    на 17.09.2015 г. at 18:33, денища написа:

И аз имам проблем подобен на Тихомир Тошев. Ъпдейтнах си го на новата система Lolipop и ми направи проблема с батерията първо ми изписваше , че има 90% .. изключва се и след като го включа показва примерно 5%. После можеше да работи само включен в зарядно , иначе се изключва за 5-10 мин. Нямам мобилна мрежа, обхват... сега вече като сложа сим картата и го включа стига до въвеждане на пин код и изключва, дори не мога да го включа. Някой може ли да ми каже в кое е проблема , за да го занеса да ми го оправят, че и от сервиза не знаят от къде идва цялата работа?

И аз съм имам същият проблем на Sony Xperia ZL. При 50-60% батерия, телефонът се изключва сам и след като го включа показва 4-5%. Смених вече една батерия и след 3-4 месеца, проблемът е отново налице :(

Някой може ли да помогне със съвет, защо се получава този проблем - програма, батерия, версия на Андройд и т.н. Предварително благодаря... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте! Аз съм със Sony xperia Z2 и имам проблем с батерията. Когато го ползвам докато се зарежда тя се качва донякъде например 10% и изведнъж пада на 6 7. Не мисля че това може да е от приложенията но има и такъв вариант. Много загрява а и с този нов ъпдеит на андроида малко забива. Някакви съвети за батерията? Сервиз или самия телефон не може да се ползва докато се зарежда? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.