Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте приятели! Исках да ви попитам какво ви е мнението за дадения процесор, / AMD X6 FX-6300 3,5GHz AM3+ / ще се ползва главно за обработка на видео клипове, заснемане на gameplay, и stream-ове. Дайте вашето мнение, тъй като не искам да бързам с купуването и оглеждам мнения. Благодаря ви! :)  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Монката    1022

Здравейте приятели! Исках да ви попитам какво ви е мнението за дадения процесор, / AMD X6 FX-6300 3,5GHz AM3+ / ще се ползва главно за обработка на видео клипове, заснемане на gameplay, и stream-ове. Дайте вашето мнение, тъй като не искам да бързам с купуването и оглеждам мнения. Благодаря ви! :)  

Понеже даже съм ти фен, гледам си фен на АМД повече, обаче зависи от бюджета вече, един и5 4460 не изостава кой знае колко от стоков FX 8320 в приложения ( Томи доказа как 4690К на по-висока честота е равен на 8350 на стокова ) 

Не говоря за клок на 5 гигахерца, а 4.3-4.4, което при 4690К се достига с охладител от 60-ина лева, следователно ти препоръчвам i5 4460 ако можеш да си го позволиш. Също, той е доста по-бърз в игрите от 6300, следователно и i3 4170 ще е доста по-бърз в игрите.

Редактирано от ЛЕВСКИ ВЕКОВЕНЪ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Понеже даже съм ти фен, гледам си фен на АМД повече, обаче зависи от бюджета вече, един и5 4460 не изостава кой знае колко от стоков FX 8320 в приложения ( Томи доказа как 4690К на по-висока честота е равен на 8350 на стокова ) 

Не говоря за клок на 5 гигахерца, а 4.3-4.4, което при 4690К се достига с охладител от 60-ина лева, следователно ти препоръчвам i5 4460 ако можеш да си го позволиш. Също, той е доста по-бърз в игрите от 6300, следователно и i3 4170 ще е доста по-бърз в игрите.

Знаеш ли.. спора между Intel и Amd е огромен, знае се, че всяко нещо има както плюсове така и минуси. i5 - 4 ядра, FX 6300 - 6 ядра. Но тук идва и момента където при Intel дърпат 4 здрави коня, а при AMD 6 хилави. Не знам до колко е вярно, но както казах спора е огромен.. и това ме затруднява много-повече. Къде са към 500 лева за i5 къде за 200 за FX-a в момента. И аз мисля да не бързам в избора, а да събера повечко пари и да сглобя нещо качествено, дали ще е с AMD дали с Intel времето ще покаже. Благодаря ти за отговора, и се надявам клиповете ни да ти допадат! :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    lindroos1    254

За гейминг...

Куца ,куца FX-са...Събери пари,взимай i5-то...Но за парите си,FX-са е много мощен

Редактирано от lindroos1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    danchobg    306

За чисто игри - интела е по-добър. 
    Ето как са наредени, За видео обработка: 
    8176351d.png
    За стреаминг. Ето тестове с различни игри. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Монката    1022

Не е спор, просто ти казвам кое как седи, АМД-то не е 6 ядра, а 3 ядра и 6 нишки ( Каквото и да ми говорят феновете на АМД за кутийки ) Това са просто 6 треда и 3 ядра. Докато при и5 4460 имаш 4 треда и 4 ядра.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    shamoto    65

Тук спора не е кой с колко ядра е,а колко производителни са те.Конкретно по темата аз не съм сигурен,че i5 е по добрия избор.Един 8320 би се справил далеч по добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    danchobg    306

Не е спор, просто ти казвам кое как седи, АМД-то не е 6 ядра, а 3 ядра и 6 нишки ( Каквото и да ми говорят феновете на АМД за кутийки ) Това са просто 6 треда и 3 ядра. Докато при и5 4460 имаш 4 треда и 4 ядра.

Не е точно 3 ядра 6 нишки. Ето ти един модул, тоест 2 ядра.

AMD_Bulldozer_block_diagram_(CPU_core_bl

По темата 6300 е добър евтин вариант за игри стрииминг и обработка. 8320 е за видео обработка, при него игрите вървят зле. Бърз i5 е най-добрият вариант, като в статията, която пратих i5 4460. Малко по-скъп е, но хора по-умни от мен са го избирали. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Монката    1022

Не е точно 3 ядра 6 нишки. Ето ти един модул, тоест 2 ядра.

AMD_Bulldozer_block_diagram_(CPU_core_bl

По темата 6300 е добър евтин вариант за игри стрииминг и обработка. 8320 е за видео обработка, при него игрите вървят зле. Бърз i5 е най-добрият вариант, като в статията, която пратих i5 4460. Малко по-скъп е, но хора по-умни от мен са го избирали. 

От личен опит казвам и5 4440 няма какво да го спъне, няма програма, игра или нещо друго, с което не може да се справи, ако се ползват всичките ядра 6300 ще обработи даден файл 5 минути по-рано от и5-цата в най-добрия случай, но ! Ако имаме 10 кадъра по-малко във всяка игра вече е от значение, ако речем с ФХ-а рендва за 1 час, с и5-цата може би ще са час и 10 минути не съм сигурен дали няма да е и по-бърз, разликите са незначими в това отношение, но в гейминга са.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от pi4a7a
        Здравейте приготвил съм 1700+- лв. за лаптоп, ще се ползва за игри главно, ако ме сдобиете с добра машинка, приготвил съм половинка домашна
        Засега съм хванал на мушка това: https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_VX5_591G-acer_aspire_vx5_591g_NH_GM2EX_019
      • от Стефан Георгиев
        Здравейте група ами имам един много сложен проблем поне според мен инсталирам драйверите на видео картата и бааам черен екран в сейф мод е ок всичко незнам от какво е преди работеше всичко
        конфигурация:
        i3 6100 
        rx 460 4gb
        8 ram

• от vELiNiO
        Здравейте!
        От известно време обмислям ъпгрейд на своята видео карта (Sapphire Radeon HD 5670 512MB 128bit GDDR5) с една от посочените в заглавието на темата. Въпросът ми е главно оправдана ли е откъм производителност GT 1030 спрямо другите две, тъй като евентуалното ѝ закупуване би ми спестило смяната на захранването заради ниската ѝ консумация. Разгледах някои бенчмаркове и се колебая, затова реших да попитам и Вас.
        Благодаря за вниманието.
      • от Ivan Zlatev
        Здравейте колеги, наскоро реших да си сглобя нов компютър на разумна цена. Бях решил да взема Gigabyte RX 580 8GB, но дори с пре-поръчка количествата бяха изчерпани. Въпросите ми към вас са дали си заслужава и къде да търся от 570/580 8GB или 470/480 8GB понеже всичко е изчерпано. За цените на които се предлагат мисля, че си заслужават сравнени с 1060 6GB. За момента имам закупено само дъно Asus Prime H270-PLUS. Обмислям за процесор да взема I5-7400. Моля за адекватно мнение и нямам възможност за видеокарти над  630-650лв.
        Също и въпрос дали ако си заслужава бранда на Sapphire дали са добри и ако да за Nitro+/Pulse
      • от bulio911
        Искам да ви попитам ще ми пасне ли това видео на дъното, ще влезне ли в кутията и захранването ще стигне ли?
        SAPPHIRE DUAL-X Radeon R9 280X DirectX 11.2 3GB 384-Bit GDDR5
        В момента конфигурацията ми е такава 
        Дъно: Gigabyte GA-780T-D3L
        Процесор: Amd Fx-6300, 3.50 GHz, 8MB, Socket AM3
        Видеокарта: GIGABYTE GeForce GTX 650 OC 2GB GDDR5 128bit PCIe
        Захранване: http://www.njoy.ro/PSU/600wrx
        Рам памет: 8GB не знам подробности за нея
        Хард диск: Seagate HDD ST1000DM003 1TB 64MB Cache SATA 6.0Gb/s 3.5"
        Кутия: Colorful PS-601  http://gtsmarket.com/Компютърна кутия Colorful PS-601
        И евентуално ако пасне какво ще постигна с поставянето и ? Примерно ще подкарам ли GTA V, Battlefield 1 на ултра настройки ?
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.