Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте приятели! Исках да ви попитам какво ви е мнението за дадения процесор, / AMD X6 FX-6300 3,5GHz AM3+ / ще се ползва главно за обработка на видео клипове, заснемане на gameplay, и stream-ове. Дайте вашето мнение, тъй като не искам да бързам с купуването и оглеждам мнения. Благодаря ви! :)  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте приятели! Исках да ви попитам какво ви е мнението за дадения процесор, / AMD X6 FX-6300 3,5GHz AM3+ / ще се ползва главно за обработка на видео клипове, заснемане на gameplay, и stream-ове. Дайте вашето мнение, тъй като не искам да бързам с купуването и оглеждам мнения. Благодаря ви! :)  

Понеже даже съм ти фен, гледам си фен на АМД повече, обаче зависи от бюджета вече, един и5 4460 не изостава кой знае колко от стоков FX 8320 в приложения ( Томи доказа как 4690К на по-висока честота е равен на 8350 на стокова ) 

Не говоря за клок на 5 гигахерца, а 4.3-4.4, което при 4690К се достига с охладител от 60-ина лева, следователно ти препоръчвам i5 4460 ако можеш да си го позволиш. Също, той е доста по-бърз в игрите от 6300, следователно и i3 4170 ще е доста по-бърз в игрите.

Редактирано от ЛЕВСКИ ВЕКОВЕНЪ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Понеже даже съм ти фен, гледам си фен на АМД повече, обаче зависи от бюджета вече, един и5 4460 не изостава кой знае колко от стоков FX 8320 в приложения ( Томи доказа как 4690К на по-висока честота е равен на 8350 на стокова ) 

Не говоря за клок на 5 гигахерца, а 4.3-4.4, което при 4690К се достига с охладител от 60-ина лева, следователно ти препоръчвам i5 4460 ако можеш да си го позволиш. Също, той е доста по-бърз в игрите от 6300, следователно и i3 4170 ще е доста по-бърз в игрите.

Знаеш ли.. спора между Intel и Amd е огромен, знае се, че всяко нещо има както плюсове така и минуси. i5 - 4 ядра, FX 6300 - 6 ядра. Но тук идва и момента където при Intel дърпат 4 здрави коня, а при AMD 6 хилави. Не знам до колко е вярно, но както казах спора е огромен.. и това ме затруднява много-повече. Къде са към 500 лева за i5 къде за 200 за FX-a в момента. И аз мисля да не бързам в избора, а да събера повечко пари и да сглобя нещо качествено, дали ще е с AMD дали с Intel времето ще покаже. Благодаря ти за отговора, и се надявам клиповете ни да ти допадат! :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За гейминг...

Куца ,куца FX-са...Събери пари,взимай i5-то...Но за парите си,FX-са е много мощен

Редактирано от lindroos1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За чисто игри - интела е по-добър. 
    Ето как са наредени, За видео обработка: 
    8176351d.png
    За стреаминг. Ето тестове с различни игри. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не е спор, просто ти казвам кое как седи, АМД-то не е 6 ядра, а 3 ядра и 6 нишки ( Каквото и да ми говорят феновете на АМД за кутийки ) Това са просто 6 треда и 3 ядра. Докато при и5 4460 имаш 4 треда и 4 ядра.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тук спора не е кой с колко ядра е,а колко производителни са те.Конкретно по темата аз не съм сигурен,че i5 е по добрия избор.Един 8320 би се справил далеч по добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не е спор, просто ти казвам кое как седи, АМД-то не е 6 ядра, а 3 ядра и 6 нишки ( Каквото и да ми говорят феновете на АМД за кутийки ) Това са просто 6 треда и 3 ядра. Докато при и5 4460 имаш 4 треда и 4 ядра.

Не е точно 3 ядра 6 нишки. Ето ти един модул, тоест 2 ядра.

AMD_Bulldozer_block_diagram_(CPU_core_bl

По темата 6300 е добър евтин вариант за игри стрииминг и обработка. 8320 е за видео обработка, при него игрите вървят зле. Бърз i5 е най-добрият вариант, като в статията, която пратих i5 4460. Малко по-скъп е, но хора по-умни от мен са го избирали. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не е точно 3 ядра 6 нишки. Ето ти един модул, тоест 2 ядра.

AMD_Bulldozer_block_diagram_(CPU_core_bl

По темата 6300 е добър евтин вариант за игри стрииминг и обработка. 8320 е за видео обработка, при него игрите вървят зле. Бърз i5 е най-добрият вариант, като в статията, която пратих i5 4460. Малко по-скъп е, но хора по-умни от мен са го избирали. 

От личен опит казвам и5 4440 няма какво да го спъне, няма програма, игра или нещо друго, с което не може да се справи, ако се ползват всичките ядра 6300 ще обработи даден файл 5 минути по-рано от и5-цата в най-добрия случай, но ! Ако имаме 10 кадъра по-малко във всяка игра вече е от значение, ако речем с ФХ-а рендва за 1 час, с и5-цата може би ще са час и 10 минути не съм сигурен дали няма да е и по-бърз, разликите са незначими в това отношение, но в гейминга са.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Dan7es
        Здравейте, бихте ли ми предложили конфигураиця до 2000-2200лв. Предимно ще се използва за игри(League of Legends,World Of Warcraft,CS GO и други по-тежки заглавия) нямам предпочитания амд или интел бих искал рамта да е 16гб ще се използва и за стрийм. Благодаря предварително!

• от Даниелл
        Здравейте,
        дойде време да изоставя стария ветеран (лаптоп) и да се преместя на настолен компютър на който да се наслаждавам качествено на филмите за възрастни в 4К резолюция и спокойно да играя и някоя друга игра от по-ново поколение.
        Ще се радвам ако вие ми помогнете да избера най-доброто на пазара спрямо цена-качество и разбира се, да се вместим в бюджета.
        ПС: Понеже мисля да пазарувам на Черния петък, не всички части от предложените от вас може да бъдат намалени.
        Ако е възможно, моля добавяйте и заместители ( част подобна на първоначалната, евентуално като заместител и по голям шанс да хвана някое друго намаление).
        Бюджетът ми е от около 2000 лева за машината и ~500 лева за монитор (или два).
        Компромис от 100-150 лева може да се направи , стига да си заслужава.
        Относно конфигурацията:
        Процесор: не съм привърженик на нито една от добре познатите ни два вида: Intel или AMD. Нямам предпочитания. Компютърът главно ще се използва за играене на FPS игри и Stream.
        Нямам представа кой от двата вида се представя по-добре.
        Като цяло съм чувал че интел са по-добре, но и са по-скъпи.
        Не мисля да използвам машината за "добиване" на криптовалути или тежки видеообработки.
        Дънна платка: Нямам предпочитания. Обмислям вариант за DDR4. Какво ще кажете по въпроса?  Видеокарта: Спрямо процесора. Отново нямам предпочитания. Оперативна памет: За начало мисля да спестим от малко памет и да инвестираме малко повече в останалите части, мисля че една плочка от 8 GB ще е достатъчна, а по- нататък ще взема още две. Твърдия диск: Тук също може да спестим от бюджета. Мисля че едно 240 GB SSD + 1 TB диск на 7200 оборота ще удоволетворят нуждите ми и ще поберат всички филми за възрастни без проблем. Захранването: Нямам предпочитания. Кутията: Нямам предпочитания. Охлаждане: Какво мислите за идеята за водно охлаждане ?   
        Предварително благодаря на всеки отзовал се.
        Мисля да се възползвам от части с намаления на 24 ти ноември (добре познатият ни Черен Петък), като най-вероятно ще закупя повечето( може и всички) части тогава. 
        Поздрави, успешен и усмихнат ден !
        Дани
      • от Venom2004
        Продавам процесор: AMD Athlon X4 845
        дъно: Asrock FM2A88M-Pro3 има 4слота за рам
        рам: Corsair Value Select DDR3 8GB 2133mhz (2x4GB)
        ПРОДАВАТ СЕ САМО ЗАЕДНО!!!
        Частите са на 10месеца и нямат гаранция, но работят перфектно.
        Вършат си работата и подкарват почти всички игри на средни-високи (най-новите на ниски-средни) настройки, но зависи и от видеокартата. Причина за продажбата е ъпгрейд. За реални снимки или повече инфо пишете на лично. 

• от pi4a7a
        Здравейте приготвил съм 1700+- лв. за лаптоп, ще се ползва за игри главно, ако ме сдобиете с добра машинка, приготвил съм половинка домашна
        Засега съм хванал на мушка това: https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_VX5_591G-acer_aspire_vx5_591g_NH_GM2EX_019
      • от Стефан Георгиев
        Здравейте група ами имам един много сложен проблем поне според мен инсталирам драйверите на видео картата и бааам черен екран в сейф мод е ок всичко незнам от какво е преди работеше всичко
        конфигурация:
        i3 6100 
        rx 460 4gb
        8 ram

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.