Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Искам да си взема 1 ново pc, но понеже не разбирам много реших да се допитам до вас. Та бюджет-а ми е около 700/750. Знам, че не е много, но тъка или иначе не съм фен на най-новите игри. Игрите които смятам да играя (и да записвам на тях) са Minecraft, League of Legends, FIFA 15 и CS:GO (Евентуално да играя GTA V, в случай, че е възможно да тръгне :D). Нямам претенций да играя с 489 FPS. Мисля, че 60 кадъра са достатъчни (е по-принцип не пречи и да са повечко де, но няма да се лакумея). Държа да отбележа, че не държа по-горните игри да ги играя на ULTRA MEGA GIGA HD графики или резолюция, а просто да е възможно да играя игрите без лаг (пак казвам дори и да е на very low). Също искъм да попитам възможно ли е на компютър, зглобен за тези пари да се стрийм-ва на по-горните игри (естествено без GTA) ? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имате ли стари компоненти,които да се ползват?

Монитора какъв е?

Бюджета е принципно малък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 752.37 лв. с ДДС

Ако беше за мен аз бих взел това. 
Консумацията ще е под 150W, та захранването ще е предостатъчно. С 8ГБ РАМ и 1ТБ твърд диск. Игрите, които ще играеш (като изключим GTA V) са леки и ще ги играеш без проблем на високи детайли.
Другия вариант е да вземеш i5 без видеокарта или Athlon X4 750K/760K/860K с видеокарта от типа на R7 260X/GTX750/TI.
С i3 и 260X се надвишава бюджета драстично и трябва да вземеш 1x4 РАМ, което е кофти за дъно с 2 слота...
Конфигурацията ще е достатъчно студена, та дори и без вентилатори, частите ще поддържат ниски температури...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 752.37 лв. с ДДС

Ако беше за мен аз бих взел това. 
Консумацията ще е под 150W, та захранването ще е предостатъчно. С 8ГБ РАМ и 1ТБ твърд диск. Игрите, които ще играеш (като изключим GTA V) са леки и ще ги играеш без проблем на високи детайли.
Другия вариант е да вземеш i5 без видеокарта или Athlon X4 750K/760K/860K с видеокарта от типа на R7 260X/GTX750/TI.
С i3 и 260X се надвишава бюджета драстично и трябва да вземеш 1x4 РАМ, което е кофти за дъно с 2 слота...
Конфигурацията ще е достатъчно студена, та дори и без вентилатори, частите ще поддържат ниски температури...

А има ли някакъв вариянт с i3 ? (иначе благодаря)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
lamAch0  ako искаш мога да ти дам една видео карта 2-ра употреба 270х ,  понеже имам 2 от тях  даже съм дал едната за продажба .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ми изглежда добре щом е ограничен бюджета :)

Добавено ССД ако имаш старт хард който да използваш:
ASUS H81M-PLUS /1150
G3250 3.2GHZ/3M/BOX/1150
2X4G DDR3 1600 A-DATA
PALIT GTX750 STORMX 2G D5
KINGSTON SSD 120GB SV300S37A
PSU Chieftec GPA-500B8 500W
Обща стойност - 728.19 лв. с ДДС

Вземаш тази кутия със безплатна доставка е 40лева :
Кутия DeLux ME880 http://www.emag.bg/kutija-delux-middletower-bez-zahranvasch-blok-cherna-me880/pd/D35GJBBBM/

Обща стойност - 768.18 лв. с ДДС

Ако нямаш стар хард без ССД с 1ТБ хард , може да не е този:
ASUS H81M-PLUS /1150
G3250 3.2GHZ/3M/BOX/1150
2X4G DDR3 1600 A-DATA
1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA
Обща стойност - 727.03 лв. с ДДС

Кутия DeLux ME880 http://www.emag.bg/kutija-delux-middletower-bez-zahranvasch-blok-cherna-me880/pd/D35GJBBBM/

Обща стойност - 767.02 лв. с ДДС

Ако мислиш после да клокнеш малко вземи този процесор http://nikem-bg.net/computer-components/G3258-3.2GHZ-3M-BOX-1150
Вдига цената малко над бюджета ти и ще трябва друг охладител за 30-60 лева да си вземеш когато ще клокваш.
Ако не е проблем този по-скъп процесор вземай него без да се замисляш :)
ASUS H81M-PLUS /1150
2X4G DDR3 1600 A-DATA
1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA
G3258 3.2GHZ/3M/BOX/1150
Обща стойност - 757.36 лв. с ДДС

260X е малко по-бърза ако искаш сложи нея

Обща стойност - 797.35 лв. с ДДС

Редактирано от Explo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Tosho55
      Здравейте отново,бях писал преди няколко месеца за компютър,но очевидно бюджета не ми стигаше и се отказах,сега съм събрал пари и се надявам да можете да помогнете с едно надеждно компютърче за игри главно,с бюджет 2750 лева  може и 2800,но не повече за предпочитане,имам монитор на 144 Hz така че не го включваите,искам само конфигурация! П.С нямам никакви стари части,които мога да използвам и ако може да не ми давате варианти с части втора употреба...Благодаря предварително!  
    • от El Shaarawy92
      Имам следната конфигурация - Pentium G2020, Nvidia GT9500, 4GB RAM, 500HDD, XFX TS 430W. Искам да си закупя по - добро видео. Компютърът  се използва за игри, като не е задължително най  - новите заглавия да се играят на най - високи изисквания, а просто искам добър FPS.Всъщност основно играя игри като LoL, CS:GO и Fifa, които не са толкова тежки. Въпросът ми е, какво трябва да е, защото процесорът е стар и изобщо има ли смисъл от ново видео. Може и втора ръка. Ако няма смисъл, то е време за смяна на дъното и процесора.
    • от Fa7al1ty
      Здравейте,
      Както предполагате, имайки предвид всички останали теми от този раздел на форума, реших да правя нова конфигурация. Въпреки, че съм доста запален "геймър", последните няколко години, студентският живот ме накара да се "мъча" малко на лаптоп, който както разбирате няма нищо общо с настолен, когато говорим за "гейминг". Преди следях, горе-долу, какво ново има на пазара, но последните няколко години доста се отделих от тази сфера. Единственото, което разбирам е, че в момента е доста лошо да се прави нова конфигурация - майнинг, високи цени на видео карти и памети и т.н. , лошото е , пак до колкото разбирам, че не се знае колко ще трае това и кога пазарът ще се нормализира, а лаптопът ми имам чувството, че не го чака още дълъг живот, пък и производителността му се влошава с всеки изминал ден.

Та, направо към въпроса:
      - Бюджет: около 3000лв (около разбирайте +/- 200, 300 лв. в зависимост от това дали има смисъл и си заслужава);
      - Ще се използва за гейминг, не гоня някакви определени настройки, естествено предпочитам да са колкото може по-високи, но няма да гоня ULTRA и т.н.;
      - Мониторът ми е най-обикновен FullHD 23' на AOC с HDMI, DVI, DisplayPort (предполагам, че в бъдеще ще го сменя на някой по-добър, но за момента ще е този);
      - Нямам нужда от допълнителна периферия;
      - Кутията няма нужда да свети, свири, пее и т.н. , а да е достатъчно голяма;
      - За охлаждане, нямам претенции стига да върши работа и да охлажда както трябва;
      - Видео картата предпочитам да е на nVidia;
      - За процесор, отворен съм към предложения и от AMD, тъй като гледам, че в последно време са доволни от тях;
      - Самото PC мисля от сега нататък да го ъпгрейдвам въможно най-често (естествено това не е константа, тъй като и бюджета ми не е);
      - Не смятам да клоквам каквото и да е било, тъй като не съм много наясно с тези неща, но ако заслужава може и да помисля върху клокване;
      - Мога и сам да го сглобя, освен ако не стане въпрос за водно охлаждане, така че не е задължително да са от едно място частите;
      - Шумът не ми е проблем;
      - Много ще съм благодарен ако ми предложите или посъветвате за вариант на изплащане на конфигурация (ако въобще някои предлага такава опция);
      - От старо PC нямам части, тъй като както споменах по-горе, в момента съм с лаптоп. Имам от едно време една 550Ti, но предполагам че няма да върши работа;

Ами това е , което се сещам до момента, за повече информация питайте. Благодаря предварително на всички отзовали се, за отделеното време. Ако достигнем до някакъв резултат и успея да сглобя машината ще пратя отзиви, впечатления и тестове ако трябва.
    • от malkatachurkananikobaby
      Здравейте аз съм Нико много известен като НикоБеиБи в Дота2 в момента даже съм топ 15 ранк за европа. Та към темата искам да си закупя някакъв комп за 800-1200 лева на който ще ми вървят най-вече ЦСГО и ДОТА 2 и предимно компът да може да стримва и двете игри без лаг може и конфига да е до 1500 лева просто най-важното е да може да се стримват дадените игри без лаг. мерси предварително  -НИКОГОД
    • от Vladimir96
      Здравейте решил съм да си сменям старата щайга с нова и за момента съм се спрял на тази. Ще го използвам главно за интернет,филми,музика,и игри през андроид емулатор,може и не само през него,та какво ви е мнението  Благодаря
      Кутия със захранване Segotep ATX SG-PS-111D-500 +2 отделни вентилатора 92 и 120мм
       https://desktop.bg/desktop_cases-segotep-segotep_atx_sgps111d500
      Дънна платка Gigabyte Z170-D3H LGA1151
       https://www.ioncomputers.bg/product/3275/gigabyte-z170-d3h.html
      Процесор Intel Core I3-8350K Coffee Lake
      https://www.ioncomputers.bg/protsesor-intel-core-i3-8350k-coffee-lake-soket-lga1151.html
      RAM памет 2х4GB DDR4 2400 MHz Corsair Vengeance LPX Black Heat spreader
      https://www.ioncomputers.bg/product/5103/ram-pamet-4gb-ddr4-2400-mhz-corsair-vengeance-lpx-black-heat-spreader.html
      Хард диск 1TB 3.5" Seagate Barracuda ST1000DM010
       https://www.ioncomputers.bg/product/7344/hard-disk-1tb-3-5-seagate-barracuda-st1000dm010-s-3-godini-garantsia.html
      Видеокарта Palit GeForce GT 710 (2048MB DDR3) (Закупих я наскоро,заради старата ми щайга )
      https://desktop.bg/archive/desktop_video_cards-nvidia-GeForce_GT_710-palit_geforce_gt_710_2048mb_ddr3#characteristics
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.