Премини към съдържанието
kristiqn2

Превод от Английски

Препоръчан отговор

здравейте извинявам се много но ми е спешно някой ще може ли да ми преведе този текст ?
    FRb8sjuslF.jpg
    5QMg4B5X4T.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А би ли могъл да го сканираш или поне когато го снимаш, фотоапарата да е перпендикулярно насочен срещу лисга (не под ъгъл) и да заснемеш само текста?

Защото когато го зумна и ми се размазва (чета от телефон)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз ще го преведа и пусна след десетина минути, казвам да не се хващат и други напразно

Преди много векове цивилизацията на маите процъфтвала в Централна Америка.  Една от най-чудатите загадки на двете Америки лежи заровена в централноамериканската джунгла. Там са "позеленели" (покрити от растителност) много каменни градове и храмове.
    Както другите местни жители на Америките маите са сродни на ескимосите, за които се вярва, че са дошли от Азия.
    Преди 2500-3000 години маите живели щастливо в напреднала цивицизация. Направили календар и разработили писмен език. Познавали добре математиката и астрономията.
    Строили внушителни храмове от дялани камъни. През 100г. пр. Хр. тяхната цивилизация била далеч преди повечето европейски от онова време.
    Каменни фигури, съдове и други предмети, оставени от маите са открити на повече от 15000 места в Мексико, Гватемала и другаде в Централна Америка. Без съмнение произхождат от разрушени майски градове.
    Три големи майски града - Чичен Ица, Маяпан и Уксмал са разположени близо един до друг. Когато през 1527-ма испанците дошли по тези места, Чичен Ица вече бил мъртъв град. Дървета и храст били израсли върху каменните останки, скривайки храмовете. За близо триста години градът бил забравен, като джунглата нараствала все повече и повече. Докато през 1842-ра бил преоткрит от Джон Стивънс - правист от Ню Йорк и Фредерик Катъруд - художник от Лондон. Стивънс разчиствал растителността и измервал останките,  а Катъруд рисувал. Той бил удивен от необичайните резби и украси.
    Загадката на древните маи остава и до днес, отчасти понеже тяхната писменост все още не може да бъде разчетена достатъчно точно. Установени са цифрите в календара им, но книгите са унищожени. Веднъж да успеем да прочетем думите върху паметниците и храмовете и ще можем да завършим историята на изгубената цивилизация на Маите.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Браво, че помогнахте на момчето. Може обаче да бутнете тук-таме - съвсем малко, макар че ако даскала му е разбран и няма да му се прави някакъв, си е съвсем ок.

Аз ще го преведа и пусна след десетина минути, казвам да не се хващат и други напразно

Преди много векове цивилизацията на маите процъфтвала в Централна Америка.  Една от най-чудатите загадки на двете Америки лежи заровена в централноамериканската джунгла. Там са "позеленели" (покрити от растителност)

По-скоро "там в зеленината на джунглата" или "в сърцето на джунглата" могат да се открият километри каменни градове и каменни храмове 

много каменни градове и храмове.
    Както другите местни жители на Америките маите са сродни на ескимосите, за които се вярва, че са дошли от Азия.
    Преди 2500-3000 години маите живели щастливо в  (по скоро "се радвали на")напреднала цивицизация. Направили (или "измислили" - не е толкова важно )календар и разработили писмен език. Познавали добре математиката и астрономията.
    Строили внушителни (това "внушителни" стои много добре) храмове от дялани камъни. През 100г. пр. Хр. тяхната цивилизация била далеч преди ("много по-напреднала от" звучи някакси по-добре, не, че не е вярно, просто е по-разговорно) повечето европейски от онова време.
    Каменни фигури, съдове и други предмети, оставени от маите са открити на повече от 15000 места в Мексико, Гватемала и другаде в Централна Америка. Без съмнение произхождат от разрушени ("те крият останките") майски градове.
    Три големи майски града - Чичен Ица, Маяпан и Уксмал са разположени близо един до друг. Когато през 1527-ма испанците дошли по тези места, Чичен Ица вече бил мъртъв град. Дървета и храст (лиани?)били израсли върху каменните останки, скривайки храмовете. За близо триста години градът бил забравен, като джунглата (или: "с нарастването на")нараствала все повече и повече. Докато през 1842-ра бил преоткрит от Джон Стивънс - правист от Ню Йорк и Фредерик Катъруд - художник от Лондон. Стивънс разчиствал растителността и измервал останките,  а Катъруд рисувал. Той бил удивен от необичайните резби и украси.
    Загадката на древните маи остава и до днес, отчасти понеже тяхната писменост все още не може да бъде разчетена достатъчно точно. Установени са цифрите в календара им, но книгите са унищожени. Веднъж да успеем да прочетем думите върху паметниците и храмовете и ще можем да завършим историята на изгубената цивилизация на Маите.

Мисля, че ако не е даскала някакъв крокодил, въобще няма нужда от това да се коригира, де съм посочил. Има няколко правописни грешки (от бързане), ма автора да си ги оправи. Дай си бележника: 6! Шегичка, де. :) (и не дотам...)

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За бутането си има доста за бутане, но ако текста е перфектен ще бие много на очи...Отдавам го на бързането при превода, а не толкова на липсата на речник...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Браво за превода - добър или не чак толкова, но ако става дума за домашна работа - струва ми се, че правите "мечешка услуга". На даскала му е ... все тая колко добре го е превел, нали идеята е да научи езика?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.