Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

BMW Маниак    14782

Колеги форумци прекарвам си тръбите за климатика и майстора ми ги сложи в един изолационен маркуч двете заедно.

Знам че по принцип нямат кой знае каква температурна разлика между двете (освен налягането в тях) но така ли трябва да е или прави съкращения на материали. Дължината е около 4 метра.

Та как са инсталирани вашите климатици ако може да попитам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Колеги форумци прекарвам си тръбите за климатика и майстора ми ги сложи в един изолационен маркуч двете заедно.

Знам че по принцип нямат кой знае каква температурна разлика между двете (освен налягането в тях) но така ли трябва да е или прави съкращения на материали. Дължината е около 4 метра.

Не само тръбите, ами и жиците са в тоя маркуч....Поне където съм гледал, така ги прекарват.....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    BMW Маниак    14782

Не само тръбите, ами и жиците са в тоя маркуч....Поне където съм гледал, така ги прекарват.....

Оставам ги така значи. Жиците са в отделен и всичко заедно в два цола пластмасова тръба .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Оставам ги така значи. Жиците са в отделен и всичко заедно в два цола пластмасова тръба .

Тука, особено по големите обекти, където ги слагат на килограм, увиват с изолирбанд, даже и маркуч, къде сложат-къде не....А си нямаш на идея, какъв ужас е, ако ти е направен апартамента и после се сетиш за климатика/както става в повечето случаи/ Идват с едно Хилти и почва якото къртене, после се оказва, че най близкото място от което ще захрани с ток климатика е на отсрещната стена, или в съседната стая и  надят жицата на климатиката или те карат да пуснеш удължител за да го включиш и после, както казваха в казармата- Дал си клетва-оправяй се!  Някои пък слагат кабелни канали и крият маркучите и жиците в тях- което е още по-грозно....А как ци цъкат компресорите по фасадите и как ги закрепват е друга история, не по-малко ужасна.....

Мисля, че при вас, ще са по-съвестни.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    deathxxx    53

Ако си отговориш сам, какво прави различното налягане, ще разбереш дали е добре да са в един маркуч.

За да не се чудиш, аз ще ти отговоря- не е добре.

А температурната разлика- зависи каква ще е разликата на температурата от вътре и отвън.

Този майсатор да си купи пистолет с един патрон.. а може и с 2, че може да не уцели.

Редактирано от deathxxx (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    skalata_73    35293

''Редакторе'' оправи си заглавието на темата, че с това ''изилацията на тръбите'' шса изложим пред чужденците :clown:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    deathxxx    53

Затова най-добре сам!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Затова най-добре сам!

Нямам си на идея, как е правилно. Не е и моя работа, затова и не съм се интересувал. Просто дълги години съм наблюдавал, как ги монтират и споделям. В къщи също са така тръбите-заедно, помежду тях в гофре и жиците. Уж реномирана фирма ги поставя....Иначе по мое настояване, още преди да се измаже стената дойдоха и ги прекараха тръбите и гофрето за жицата, както и стойките на фасадата преди да се сложи изолацията. Също така и си пуснах захранване, където ми е тялото на климатика, та поне не си личи къртено....Досега не ми е правил проблем, дано и не прави :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    deathxxx    53

Който иска да свърши работата набързо- така.

Навсякъде има немърливост, не само с климатиците.

А ако си купите климатик и не искате да ви го монтират други, дават ли ви тръбите към него?

Според мен- не ви ги дават.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.