Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Wishy    0

Става въпрос за лаптоп асус g551-jm cn013d. Но след много четене разбрах, че проблема е глобален.

Здравеите, имам един отвратително досаден проблем: Когато съм на работа и на няколко други места интернета ми прекъсва. Свързвам се към мрежа и си ползвам интернет. На съвсем произволни моменти интернета спира и пише "Limited Connection". На работа забелязах, че ако не тегля нищо, това се получава много по-рядко. Ако пусна да тегля нещо - връзката дропва на около 2-3 минути. Ако дам disconnect, после reconnect се оправя ... отново за 2-3 минути. Скороста с която тегля от замунда е около 1,5/2 мб/с в сравнение с 3-4 мб/с от вкъщи. В нас никога не съм имал този проблем. 

След сума ти четене пробвах:

- смяна/ъпдейт на драйвера (Intel Dual band wireless N7260)

- махане на настройката, в която wifi се изкючва сам за да мести енергия (WMM или U-APSD)

- махане на metered connections

- забраняване на една камара глупости в Advanced таба на картата

- пробвах между "Balanced/High performance" режим на батерията

Нищо от горе-описаните неща не помага. Някой изпитвал ли е подобни проблеми и ако да, как се решава?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

loc_dogy    84

Доколкото си спомням на брат ми ултрабука има същия адаптер и са дефектни почти всички. Слагай последния драйвър бъзикай настройките и се надявай на най-доброто.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.