Премини към съдържанието
_xSuNnYbGx_

Размазан ми е дебелият шрифт на Windows 8.1

Препоръчан отговор

_xSuNnYbGx_    17

Значи имам следният проблем. Тънкият шрифт ми е идеален, но дебелият е леко размазан. Използвам ОС Windows 8.1 Pro 64-bit. Екранът ми е 15.6 inch и използвам препоръчителната резолюция от Windows. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

capnemo    43972

Значи имам следният проблем. Тънкият шрифт ми е идеален, но дебелият е леко размазан. Използвам ОС Windows 8.1 Pro 64-bit. Екранът ми е 15.6 inch и използвам препоръчителната резолюция от Windows. 

Дефинирайте моля вашето разбиране за размазан. Някакъв скрийншот би помогнал. И ако говорим за лаптоп ползвате ли нормалната за дисплея разделителна способност?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    _xSuNnYbGx_    17

Да препоръчителната от Windows 1920 x 1080. Правя снимката с PrtSrc слагам в Paint и се вижда перфектно ама при мен се вижда размазано

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    capnemo    43972

Да препоръчителната от Windows 1920 x 1080. Правя снимката с PrtSrc слагам в Paint и се вижда перфектно ама при мен се вижда размазано

Втори път: Каква е препоръчителната за дисплея? Не тази, която ви предлага ОС!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    _xSuNnYbGx_    17

Ето снимка на препоръчителната резолюция: http://prikachi.com/images/517/8199517Y.png

Отначало си мислех, че проблема е от екрана ама не е. В браузъра какъвто и шрифт да гледам проблеми нямам. Проблема е само като отворя програма и то която и да е

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    capnemo    43972

Ето снимка на препоръчителната резолюция: http://prikachi.com/images/517/8199517Y.png

Отначало си мислех, че проблема е от екрана ама не е. В браузъра какъвто и шрифт да гледам проблеми нямам. Проблема е само като отворя програма и то която и да е

За трети път да попитам: това ли е нативната разделителна способност на дисплея на лаптопа (предполагам)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    capnemo    43972

Незнам. Пробвах всяка възможна резолюция и на всички ми е така.

Ами дайте някакъв модел, в спецификациите пише

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    capnemo    43972

Лаптоп lenovo Y510p

• 15.6" дисплей с висока резолюция(1366x768)
    • формат 16:9

Това по-горе от спецификациите. Така че настройте разделителната способност на тази (стига да не ползвате външен монитор)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    capnemo    43972

На тази резолюция е още по-размазано. Не, не използвам външен монитор. 

Тогава модела не е този, който споменахте

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    sks1897    357

Наскоро се сблъсках със същия проблем на Lenovo Y50-70. Пробвах всякакви настройки за scaling, но не се оправи на нативната резолюция (1920x1080). Пробвах и с 1366x768. На тази резолюция с различни настройки за scaling се виждаше нормално шрифта, но всичко на екрана беше прекалено огромно. В крайна сметка човекът, на когото е лаптопа каза, че не го бърка и го остваих така. :)

Има и една настройка "Adjust clear type text". Може да пробваш и с нея, макар че при мен нямаше голям ефект.

Редактирано от sks1897 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    1Force1    4389

Като му е прекалено голямо всичко на нативната резолюция, избира изглед с малки икони.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.