Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

poop    0

Здравейте. Дойде време и аз да сменя стария лаптоп. :) Генерално знам какво искам, но съм твърде бос с хардуера, за да си намеря съвместими компоненти и да ги сглобя. Бюджетът е 1100 лева без никаква периферия и нямам възможност да го надвишавам. Също така ще е хубаво частите да са от скай или никем, за да се възползвам от сглобяването им.

Ще се използва за всичко, общо взето. Най-вече искам да знам дали с 2тб хард и 8гб рам ще остане достатъчно, за да е достатъчно добро и останалото? Ще е хубаво да мога например да си пусна и някоя нова игра (на ниски настройки ме устройва). Например наскоро излезе новият witcher. Има ли вариант, при който да се подкара нещо такова за тази цена?

Много благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

enigmatic    79
    #NesSa!    174
    Can Oa    537

GIGABYTE B85M-DS3H, B85, DDR III 1600/1333, VGA, DVI, HDMI, LGA1150
    INTEL CORE i3-4170, 3.70GHz, 3MB, BOX, LGA1150, Haswell Refresh
    SAPPHIRE 2048M R7 360 2G D5 PCI-E 3.0
    ADATA 128GB 2.5" SSD Premier SP610 SATA III
    SEAGATE 1000GB 7200 64MB SATA III Barracuda, ST1000DM003
    ADATA 2 x 4GB DDR III 1600G XPG v1.0
    EVGA Захранване 430W Active PFC, 100-W1-0430-KR
    ZALMAN ZM-T4, mATX, USB3.0 Black, w/o PSU
    ARCTIC Fan F12 TC - 120mm, 300-1350rpm

Крайна цена 1 100,24 лв.

За същите пари(13лв. по-евтино) може да сложиш това видео http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&product_id=9309&search=260x което e малко по-бързо и малко по-старо та въпрос на гледна точка: малко по-бързо или по-ново с DX12 , ако не ти пука за DX12 и че е по-старо а искаш по-добре да движат игрите вземаш по-бързото.

The Witcher 3 Wild Hunt on AMD R7 260X (1080p)  https://youtu.be/7_oBZH64t1o

и благодарение на ССД-то цялата система ще работи по-добре но ако решиш да е за игри само, горните конфигурация са по-добре.

Редактирано от Can Oa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    poop    0

За още 200-250 лева отгоре възможно ли е да се мине на i5 с 2tb хард? Нещо такова мисля, че ме устройва: http://www.pcstore.bg/bg/pc-monitori/komputri/nastolen-kompiutyr-asus-m12ad-bg003d.html Може ли за същите пари да се подобри нещо в тази конфигурация?

SSD, доколкото знам, само забързва зареждането на ОС и отварянето на програми и не помага за самата работа? Ако е така, мога да го прежаля за момента със сигурност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Can Oa    537

Ще ти измъдрим конфигурация за новия бюджет :)

Относно ССД-то така говорят хората които не ползват ССД не искам да споря. Като сложат ССД-то и спират да говорят така :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    onogondur    3107

Написал сте,че няма периферия.

Тоест,нямате и монитор ли? Ако е така,нещата стават съвсем различни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    poop    0

Имах предвид да не се включва периферия в цената, абсолютно всичко си имам. :)

А SSD в близко бъдеще след това ще взема, просто в момента предпочитам парите да се вложат в по-добри видео и процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Can Oa    537

Имах предвид да не се включва периферия в цената, абсолютно всичко си имам. :)

А SSD в близко бъдеще след това ще взема, просто в момента предпочитам парите да се вложат в по-добри видео и процесор.

За ССД-то и това е решение

GIGABYTE B85M-HD3, B85, DDR III 1600/1333, VGA, DVI, HDMI, LGA1150

INTEL CORE i5-4460, 3.20GHz, 6MB, BOX, LGA1150, Haswell Refresh

SAPPHIRE 4096M NITRO R9 380 4G D5 PCI-E 3.0

ADATA 8GB DDR III 1600

TOSHIBA 2000GB 7200rpm 64MB SATA III, DT01ACA200

COOLER MASTER N300 Black, USB 3.0, w/o PSU

EVGA Захранване 500W Active PFC, 100-W1-0500-KR

Крайна цена 1 387,85 лв.

Ако ти е скъпо сложи 2GB GTX960 но последно което гледах 380та бие 960 , аз бих си взел 960 нищо че е малко по-слаба просто харесвам Nvidia :)

едит: за още 6,7 лева може да вземеш харда на Seagate който е с 1 година повече гаранция

за още 15,16 лева може да вземеш дъно с 4 слота рам.

за още 10,11 лева може да вземеш рам с CL9 2х4

може и по-хубаво захранване да се вземе

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    tahumba    853

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    poop    0

Може да е моя грешката, че не споменах, но ще ми трябва и кутия, затова мисля да се спра на втория вариант, понеже при първия вече излизам доста от бюджета. Всичко изглежда доста добре като параметри, благодаря на хората, които се включиха и все пак да попитам последно дали със сигурност всичко е съвместимо, да не стане някой гаф накрая. :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Can Oa    537

Няма конфигурация без кутия в темата ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    poop    0

Ау, ужасна грешка. Като прочетох Cooler Master, очаквах това да е вентилатор. :D Разликите между последните две конфигурации значи са във видео и захранване? Кое е по-добрият вариант?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Can Oa    537

Която и да избереш няма да сгрешиш само на последната сложи дъното на по-горната

едит: или това http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&product_id=7024&search=GIGABYTE+B85M

по-хубаво е и от двете с дреболии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Can Oa    537

Добре е но изчакай мнение коя GTX960 е най-добре

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Roujin Z    5860

Харда и дъното са неизгодни. Гледай за B85M-D3H и ST2000DM001.

http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&path=1_12&product_id=435&sort=p.price&order=ASC

HDD-то като хардуер и гаранция е едно и също. По-скъпият е със специализиран фърмуер което не те интересува за игрите.

N200 е за предпочитане. Предлага по-добро охлаждане когато се купува видеокарта а когато не се... ами пак е за предпочитане.

N300 е вариант единствено ако ще купуваш пълноразмерно дъно. 

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Can Oa    537

Да той това дъно ще слага просто не го е написал :)

едит: да объркал е харда , тахумбата е писал другия с 3те години  в заглавието :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    poop    0

http://prikachi.com/images/125/8204125Y.png

Със сменени хард и дъно. Ще го взимам след около 2 седмици, така че не е проблем да почакам и за мнения за видеото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Roujin Z    5860

Видеото е без задна планка. За предпочитане е 100ME (зелена е) модела но е малко по-скъп.

http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&path=1_13&product_id=10891&sort=p.price&order=ASC

Алтернативата (със задна планка и добро охлаждане) е G1 - 

http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&path=1_13&product_id=9464&sort=p.price&order=ASC

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    poop    0

http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&product_id=10891&search=gtx+960

За това ли става въпрос?

А има ли вече вариант да се резне малко цената от кутия например?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Roujin Z    5860

Да и на двата въпроса.

DEEPCOOL Кутия TESSERACT BF USB 3.0, w/o PSU 

DEEPCOOL Fan 120mm Xfan 120 - 1300prm 

Крайна цена 71 лв.

пс. 9 лв. разлика не е много но това е най-евтиния вариант за читава кутия с долен монтаж на захранването.

Вентилатора е задължителен понеже кутията идва само с един а трябват два за въздушен поток.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    poop    0

Значи е това. Доста прекрачвам бюджета, но изглежда наистина добре и предполагам си заслужава. Изключително много благодаря на всички, които се включиха. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Producenta
        Здравейте, ще взимам нова конфигурация до 1000-1200лв, като от старият компютър ще се използва видеото gtx 750ti, ssd 250 gb sata 3 и 1tb hdd sata 3.
        На 1280x1024 монитор съм така че за сега 750ti ме устройва перфектно.
        Засега съм се спрял на ryzen 5 1600, предложете другите части какви да бъдат, захранването да е достатъчно мощно в бъдеще да може да се сложи една gtx 1070 например, рам задължително 16gb, и някаквo най-обикновено cd/dvd.
        Ориентирал съм се да пазарувам от sky, предполагам няма да има проблем да сглобят конфигурацията нищо че не е цяла?
        Компютъра ще се ползва основно за игри(засега cs go основно, но най-вероятно и други) и програмиране(Visual studio).
      • от 3vi4ka
        Здравейте, искам да си сглобя конфигурация до 2500-3000 (ще се използва за видеообработка,игри,стрийм и т.н.)
        - Предпочитам процесора да е интел и видео картата нвидиа (отворен съм за всички предложения). Минимум 16 рам + ссд.

• от NubVW
        Здравейте! Искам да си сглобя конфигурация до 400 лева частите може да са нови и втора ръка (знам риска от втора ръка части) и също така искам ако някой знае къде мога да го сглобя в Русе (не е задължително). На компютъра ще играя League of Legends CS:GO и GTA V със около 35-30 (без да се губят текстурите). Имам монитор ако трябва да се знае. Благодаря предварително. 
      • от Илиан Георгиев
        Здравейте съфорумници! След месец се прибирам от командировка и съм решил да инвестирам в нов компютър до 1500лв! Чух че е желателно да взема ССД за да работи по бързо и ако може да се включи в цената или да ми се даде съвет за вариант при който добавям в последствие ССД. Желая предимно да играя игри и гледам филми на голям телевизор свързан чрез HDMI. Предварително съм си закупил Монитор - LED Benq  27 инча Full HD. Изобщо не разбирам от  компютърни компоненти.Играя от 8 години на раздрънкан лаптоп с който парвя мултибокс на Уоу с 4 акаунта и е мъка. Очаквам вашите съвети. Благодаря предварително!
      • от xXx*Triple*xXx
        Привет Имам нужда от вашия съвет !!! Решил съм да закупя по добър компютър от този с който съм в момента разрових малко из сайтовете и се спрях на нещо което ме устройва като цена и хардуер/компоненти 1во ще започна с това,че компютъра ще се ползва главно за League of Legends и от време на време за гледане на някой филмче и ровене из фб/калдата/замунда/сайтове с продажби на автомобили торент сайтове и т.н. също така искам да знам дали ще имам възможност да стриймвам по време на игра на League of Legends по възможност без лаг и спек ? ето и частите на самия комп : Процесор Intel Dual Core E8200 2,66ghz ... Рам 4GB DDR2 800mhz ... 240GB HDD ... Видеокарта Ati Radeon HD4850 512mb 256bit GDDR3
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.