Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Пържия път като го включа ми стига до биоса и ми изкарва грешка chassis intruded fatal error system halted,изключвам го включа го пак и си работи нормално.Въпроса ми е защо първия път ми изкарва грешка и как да го оправя.Дъната платка е asus p5sv2-vm захранването е ать 400в видео картата е вградена харда е 160гб не знам марката

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пържия път като го включа ми стига до биоса и ми изкарва грешка chassis intruded fatal error system halted,изключвам го включа го пак и си работи нормално.Въпроса ми е защо първия път ми изкарва грешка и как да го оправя.Дъната платка е asus p5sv2-vm захранването е ать 400в видео картата е вградена харда е 160гб не знам марката

Мисля, че в сервиз е най-добре да ти отговорят в случая.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... а пък ако освен това съобщение си губи датата и часа, то вероятно просто батерията на дъното е за смяна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е от батерията рестартирах биоса премерих я все оше става

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е от батерията рестартирах биоса премерих я все оше става

И като го ресетна какво е положението?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имах подобен проблем и се оправи с ъпдейт на биос.Не те съветвам обаче сам да го правиш и затова ти казах, че в сервиз най-добре да го видят.Тук само може да се гадае..Иначе може да погледнеш и захранването за подути кондезатори, понеже системата ми прилича на старичка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мина ми през акъла че с ъпдеит на биоса ще се оправи но до сега не съм го павил а не ми се рискува с чущ компутур.Системата е стара утре ще пробвам захранването.

Тази тема не е ли за моя проблем vip.asus.com/forum/view.aspx?id=20081024173658250&board_id=1&model=P5K-E%2FWiFi-AP&page=1&SLanguage=en-us

не разбирм англииски може ли някои да я погледне и да каже как са оправили проблема,ако са го оправили

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единия вариант от темата "Take the CMOS battery out for a minute" - извади батерийката за минута.

Другия "I had this same problem and it was caused by a faulty chassis fan" - проблемен вентилатор на кутията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това с батерията вече е пробвано.Вентилаторите работят

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не сте си (по) играли с overclock ? Дай default(по подразбиране) на BIOS 

Редактирано от acnekt (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модела на дъното верен ли? Да не става дума за p5sD2-vm?

Ако е така, то метода описан във видеото, което ви дадох по-горе би трябвало да работи. Като за начало изтеглете ръководството на дъното - http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/socket775/P5SD2-VM/E4207_P5SD2-VM_V3_manual.zip

На страница 30 имате описание на конектора за Chassis intrusion. При вас джъмпера трябва да е поставен между пинове 3 и 4. Извадете го и премерете дали наистина имате нула волта на пин 4 (GND). Ако ги нямате, то това е проблема ви и трябва да подадете на пин 3 GND отнякъде - във видето го правят директно от молекса (черен кабел). Ако ги имате, то сменете джъмпера с друг, защото понякога не контакуват добре. Или го извадете и вкарайте няколко пъти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модела на дъното верен ли? Да не става дума за p5sD2-vm?

Ако е така, то метода описан във видеото, което ви дадох по-горе би трябвало да работи. Като за начало изтеглете ръководството на дъното - http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/socket775/P5SD2-VM/E4207_P5SD2-VM_V3_manual.zip

На страница 30 имате описание на конектора за Chassis intrusion. При вас джъмпера трябва да е поставен между пинове 3 и 4. Извадете го и премерете дали наистина имате нула волта на пин 4 (GND). Ако ги нямате, то това е проблема ви и трябва да подадете на пин 3 GND отнякъде - във видето го правят директно от молекса (черен кабел). Ако ги имате, то сменете джъмпера с друг, защото понякога не контакуват добре. Или го извадете и вкарайте няколко пъти.

джъмпера беше там изкарах го почистих от прах сложих го и се оправи благодаря ви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.